Kredi Notum Kaç Ay Sonra Yükselir?

kredi-notu-yukseltme

Kredi notu yükseltme taktikleri ile kredi notu kaç ayda yükselir yazımızda açıkladık. Kredi notunuzu yükseltmek için uygulayabileceğiniz teknikler ile kredi notunuz belirli bir zamanda yükselir. Kredi notunuz kaç ayda yükselir öğrenmek için okumaya devam edin.

Kredi Puanım Kaç?

Banka kredi notu öğrenme işlemini yapabileceğiniz farklı seçenekler bulunuyor. Kredi notunu öğrenebileceğiniz bazı seçenekler şöyle;

Bankanızın şubesine giderek Risk Raporu alabilirsiniz.

-Mesajla kredi notu öğrenebilirsiniz.

-İnternet bankacılığından Risk Raporu alarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

-Findeks kredi notu sorgulama işlemini Findeks resmi internet sitesinden yapabilirsiniz.

Kredi puanım kaç sorusunun cevabını bu seçeneklerden birini tercih ederek öğrenebilirsiniz.

Kredi Puanı Kaç Olmalı

Kredi kartı almak için ya da kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim sorusuna şöyle cevap verebiliriz; kredi notu 1500 puan ve daha üzerinde olması size büyük kolaylık sağlayacaktır. Kredi, kredi kartı başvurusu yaptığınızda kredi notu engeli ile yüksek ihtimal karşılaşmazsınız. Eğer kredi ya da kredi kartı almanıza başka bir engel olmazsa başvurunuz onaylanacaktır.

Kredi notu yüksek olanların kredi başvurularının onaylanma ihtimali daha yüksektir. Aynı durumum kredi kartı başvurusu için de geçerlidir.

Bu nedenle kredi notunun düşmemesine dikkat etmelisiniz. Eğer kredi notunuz düşükse ve yakın zamanda başvuru yapacaksanız kredi notunu hızlı yükseltme taktiklerini kullanabilirsiniz.

Kredi Notum Kaç Ay Sonra Yükselir?

Kredi puanı sorgulama işleminden sonra düşük olan kredi puanınız için Findeks kredi notu yükseltme taktikleri uygulayarak kredi notunuzu yükseltmeye karar verdiniz. Kredi notumun yükselmesini istiyorum dediniz, borçlarınızı kapattınız, bankadaki hesabınıza bir miktar para eklediniz diyelim. Kredi notu yükseltme taktiklerini uyguladığınızı varsayalım. Peki kredi notu kaç ayda yükselir bakalım.

Kredi notu bankadan almış olduğunu kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı gibi geçmişteki bir çok ödemenizin kaydı tutularak, hesaplanarak oluşmaktadır.

Kredi notu puanı 0 – 1900 aralığında olmaktadır. Eğer kredi notunuz düşükse bu durumda kredi almak için başvuru yaptığınızda başvurunuz red cevabı alabilir. Bu nedenle düşük kredi notunu yükseltmek için mevcut ödemelerinizi düzenli olarak yapabilirsiniz.

Örneğin kredi kartı borçlarınızı tutarında ve son ödeme tarihi geçmeden ödeyin. Ya da kredi taksitleriniz varsa yine son ödeme tarihi geçmeden borcunuzun ödemesini yapın.

Kredi notu kaç ayda yükselir sorusuna gelince kredi notunuz 1 – 6 ay arasında yükselebilir. Kredi notunuz yavaş yavaş yükselecektir. Kredi notunda anında hemen bir yükseliş beklemeyin. Zamanla kredi notunuz yükselecektir. Kredi notunuzun yükselmesinde faturalarınızı ve kredi,kredi kartı borçlarınızı düzenli ödemeniz gibi bir çok faktör etkili olacaktır.

Ancak kara listeye düşen kişinin kredi notu için bu durum farklılık gösterebilir. Kara listeye girenlerin kredi notunun yükselmesi 2 yıl zamanı bulabilir. Ancak siz kredi notu yükseltme teknikleri uygulamasına devam ederek kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

Kredi notu yükseltme teknikleri ile kredi notunuzu biraz daha hızlı yükseltebilirsiniz. Hızlı kredi notu yükseltme için önerilen bazı teknikler şöyle;

-Tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı sıfırlayabilirsiniz. Kredi kartı limitlerinizi 1 ay kullanmadan bekletin. Sonrasında kredi kartınızı kullandığınızda borçlarınızı son ödeme tarihinden önce ödeyin.

-Banka hesaplarınız üzerinden havale ve EFT yapabilirsiniz.

-Kredi kartı limitinin artırılmasını talep edin. Eğer kredi kartı limitiniz yükselirse kredi notunuz da yükselebilir.

-Farklı bankalardan kredi kartı almak için başvuru yapabilirsiniz. Kullanılabilir durumda ve borçsuz kredi kartınızın fazla olması kredi notunun yükselmesine yardımcı olur.

-Elektrik, doğalgaz, su gibi gibi faturalarınızın ödenmesi için banka hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın