Kredi Notum Ne Zaman Yükselmeye Başlar?

kredi-notu-yukseltme

Kredi Notum Ne Zaman Yükselmeye Başlar? : yüksek olmalı ki bankacılık işlemleriniz zorlaşmasın. Peki düşük kaç ayda yükselir ve yükselmesi için taktikler neler açıkladık.  Kredi notunuz güncellenir ve sonrasında yüksek kredi notunuzla kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi notunuz yüksek olmalı ki kredi çekerken kredi başvurularınıza kredi notu nedeniyle red verilmesin. İşte kredi notunu yükseltmek için taktikler ve kredi notu kaç ayda, ne zaman yükselmeye başlar sorunuzun cevabı.

Günümüzde parasal pek çok işlemimizi artık bankalar aracılığı ile gerçekleştiriyoruz. Fatura ödemeleri, kredi, kredi kartı ile yapılan harcamalar gibi pek çok işlem bankalar aracılığı ile yapılabiliyor. Yapılan bankacılık işlemleri Bankalar Birliği’ne bağlı olarak çalışan Findeks sisteminde kayıta geçirilmektedir. Bu nedenle az çok bankacılık işlemleri yapan her bireyin belli bir kredi notu bulunmaktadır.

Kredi notu daha önce aldığınız krediler, kullandığınız kredi kartları, kredi kartlarınızın aylık ödemeleri yani bankacılık işlemleriniz kredi notunuzun belirlenmesinde etkilidir. Kredi notu 0-1900 arasında değerlendirilmektedir. Kredi notunun 0 olması ya da 0’a yakın olması kredi almak istiyorsanız karşınıza engel olarak çıkacaktır. Kredi notunuz 1900’e yakın oldukça kredi başvurunuzun onaylanması kolaylaşacaktır.

Kredi Notumu Yükseltmek İçin Ne Yapmalıyım?

Kredi notunu yükseltmek bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmenizde size yardımcı olacaktır. Kredi notunu hızlı yükseltmek için yapabileceğiniz adımlar şöyle sıralanabilir;

  1. Kredilerinizin borcunu kapatın, mümkünse kredi borçlarınızı tek seferde kapatın.
  2. Kullandığınız kredi kartınızın borçlarını kapatın.
  3. Kredi kartlarınızın ve kredilerinizin borçlarının ödenmesinde belirli bir ödeme dengesini oluşturun. Fazladan bulunan kredi kartlarınızı kapatın ve kullanmayın. Bankadan yeni bir kredi kartı talebinde bulunun ve limitini düşük isteyin. Kredi kartı borçlarınızın ödeme zamanı geldiğinde borçlarınızı geciktirmeden hemen ödeyin.
  4. Yeni açtırdığınız hesabınızda otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızın ödenmesini sağlayın. Böylece kredi notunuzun yükselmesine katkıda bulunursunuz.

Kredi Notum ?

Kredi notunuzun yükselmesi için size önerilenleri yapabilirsiniz. Borçlar konusunda önemlerinizi alın ve gelirlerinizle ödemeleriniz arasında bir denge oluşturun. Bu işlemlerin ardından kredi notunuz 2-3 ay içerisinde yükselmeye başlayacaktır.

Kredi notunuz yükseliyor diye hemen kredi almaya gitmeyin. Kredi notunuzun yükselmeye devam etsin. Siz bu süre içerisinde dikkatli bir şekilde borçlarınızın ödemesine, bankacılık işlemlerinizde devam edin. Kredi notu 1300 seviyesine geldiğinde kredi çekmek için uygun olduğunuz söylenebilir.

Kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatın, faiz nedeniyle daha çok ödeme yapmayın. Bu yazıda fark etmeniz gereken borçlarınızı kapatmanız ve borç yüküne girmemenizdir.

Banka Kredi Notu Yükseltme Nasıl Yükseltirim? Teknikleri Neler? yazımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın