Kredi Notum Neden Sıfır?

kredi notum sıfır

KKB puanım 0 (sıfır) kredi alabilir miyim sorunuza yazımızdan cevap alabilirsiniz. Bazı kişilerin kredi notu 0 olabilir. Peki kredi notu 0 ne demek , kredi notu neden sıfır olur bakalım.

Kredi Notum Neden Sıfır?

Kredi notu 0 (sıfır) ne demek diyorsanız, yani kredi notu 0 ise bu daha önce herhangi bir bankadan kredi ürünü kullanmadığınızı göstermektedir. Eğer kredi ürünleri kullandıysanız kredi notunuz değişecektir. Kredi taksitlerinizi ödemenize göre kredi notunuz yükselebilir.

Ayrıca kredi notunuz kullandığınız kredi ya da kredi kartı nedeniyle oluşan borçların ödenmemesi durumunda da düşmüş olabilir. Bankaya olan borçlar zamanında ve tutarında ödenmezse kredi notunun düşmesine neden olur.

Kredi Notum Sıfır Kredi Çekebilir Miyim?

Eğer kredi kullandıysanız ve kredi notum 0 (sıfır) oldu diyorsanız bu durumda an az bir kere yasal takibe alınmış olabilirsiniz. Kredi taksitlerinizi aylarca ödemediyseniz ve ödememeye devam ediyorsanız bu durumda diğer bankalara kredi almak için başvuru yapsanız bile başvurunuz yüksek ihtimalle onaylanmayacaktır.

Banka başvurunuzu değerlendirmeye aldığında kredi başvurunuzu onaylamak için kefil göstermenizi isteyecektir.  Ancak kredi notu 0 olana kredi veren bankalar bile kefil gösterseniz bile kredi başvurunuza red cevabı verebilir.

Kredi notunun 0 olması nedeniyle bankalar size kredi vermek konusunda olumlu yaklaşmayacaklardır.

Kredi Notu Sıfır hangi Renk?

Kredi notu sorgulama ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi puanınıza göre kredi puan tablosunda belirli renklerle kredi notları gruplandırılmaktadır. Kredi notu öğrenme ile puanınızın 800 -1299 aralığında olduğunu öğrendiyseniz turuncu bölgede yer alırsınız.

Kredi notu sıfır olanlar kırmızı bölgede yani Findeks rengi kırmızı olanlar grubundadır.

Kredi Notum Kaç Olmalı?

Bankadan kredi ya da kredi kartı almak için kredi notunuzun belirli bir puanın üzerinde olması gerekiyor. Eğer kredi notunuz yüksekse zaten başvuru konusunda kredi notunuzla ilgili olarak yüksek ihtimalle bir sorun yaşamazsınız. Kredi notu 0 olan ise bu konuda zorlanabilir.

Kredi notum 0 kredi alabilirmiyim diyorsanız, eğer Findeks kredi notu 0 ise kredi ya da kredi kartı başvurularınız olumsuz sonuçlanacaktır. Kredi puanım 0 nasıl kredi alabilirim diyenler için tavsiyemiz kredi notunuzu yükseltmeniz olacaktır. Bu şekilde başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

Ancak kredi notunuz 1500 – 1699 aralığında ise kredi başvurunuz da, kredi kartı başvurunuz yüksek ihtimalle onaylanacaktır.

Kredi notunuz 1300 – 1499 aralığında ise kredi başvurusu yaptığınızda başvurunuz onaylanabilir. Kredi notu riskli grubu sarı bölge içerisinde yer almaktadır. Başvurunuz başka bir engel görülmezse onay alabilir.

Kredi notum 0 nasıl kredi çekebilirim diyorsanız tavsiyemiz kredi notunuzu yükseltmeniz olacaktır. Kredi notunuzun yükseltmesi için bankaya olan borçlarınızı asla son ödeme tarihi geçmeden ödeyin. Kredi notunuz yükseldikten sonra kredi kartı almak için başvuru yapabilirsiniz. Eğer başvurunuza engel başka biri durum görülmezse ve kredi notunuz yükselmiş olduğu için başvurunuz onaylanabilir.

Kredi notu olmayana kredi ya da kredi notuna bakmayan bankalar bulunmaktadır. Ancak bu durumda başvrurunuzun onaylanması için ipotek, kefil göstermeniz gerekebilir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster
  1. Pingback: Kredi Notu Hesaplanamamıştır Ne Demek 24 Şubat 2017

Bir cevap yazın