Kredi Notum Yüksek Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

kredi-notu-yuksek

Kredi Notum Yüksek ? : Kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim sorusu ile bireysel kredi notu kaç olmalı sorusu birbirine benzer. Eğer kredi notunuz yüksek olursa kredi çekmeniz kolaylaşır ve bireysel kredi notunuz elbette yüksek olmalı. Kredi notu yüksek olanlar kredi çekme konusunda avantajlılar, ne kadar kredi çekebilirler yazımızda açıkladık.

Bankadan kredi almak istediğinizde başvuru işleminizin ardından bir değerlendirme yapılır. Bu değerlendirme içerisinde yer alan kriterlerden biri de kredi notudur. Önemli kriterlerden biri de gelir durumudur. Bu iki kriter bankadan kredi alınmak istendiğinde özenle incelenir.

ile kredi notu yüksek olan ancak geliri düşük olanlar, bankadan büyük miktarda kredi çekemezler. Çekebilecekleri kredi tutarı sınırlıdır. Bazı bankalar ise kredi başvurularında hanede yer alan kişilerin gelirinin yüzde 50’sinden fazlasını kullandırmaya banka onay verememektedir.

Kredi puanı ile gelir durumunuz iyi, geliriniz yüksek olasa da kredi almaya ne kadar uygunsunuz bunu görebilmek için bir fikir verir. Yani geliriniz yüksek ancak kredi ya da kredi kartı borçlarınızın ödemesine dikkat etmiyorsanız, borçlarınızın ödemesini geciktiriyorsanız ya da ödemiyorsanız bu durumda kredi notunuz düşer. Banka ödeme düzensizliği olan kişilere hemen kredi vermemektedir, eğer kredi notunuz da düşükse kredi veremeyebilir.

Kredi notu yüksek ya da kredi notu en yüksek olan bireyler ise ödeme düzenine dikkat eden, bankaya ödemelerini zamanında yapan ve diğer bankacılık işlemelerinde özenli davranan kişiler oldupu söylenebilir. Bu nedenle kredi almak istediklerinde bankalar kredi notu yüksek olanlara ve iyi bir gelire sahip olanlara kredi verme konusunda daha olumlu yaklaşırlar.

Kredi çekmek için yalnızca kredi notunun yüksek olması ya da iyi bir gelire sahip olmak yeterli değildir. Peki kredi notum yüksek ne kadar kredi çekebilirim diyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

Nedir?

Yüksek kredi notu, kredi notu sorgulaması sonucunda 1700-1900 puan aralığında olan puanları ifade etmektedir. Banka kredi notu en yüksek kaçtır diye baktığımızda ise 1900 puan olduğu görülmektedir.

Findeks kredi notu en yüksek de 1900 puandır. Kredi notunuzu Findeks ile öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Yüksek Olan Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Kredi notu yüksek olan kişiler bankaya kredi almak için başvuru yaptıklarında başvurunun onaylanma ihtimali yüksektir. Banka yüksek olması size avantaj sağlayacaktır.

Eğer kredi notu 1500 ile 1900 puan aralığında yer alıyorsa bu bireyler için bankalar genellikle maaşın 20 katına kadar kredi verebiliyor. Üstelik bu kredi için kefil şartı da aranmıyor. Kefilsiz, maaşın 20 katına kadar kredi almak için kredi notunuzun iyi olması gerekiyor.

Kredi Notu Az Riskli Ne Demek, Kredi Çekebilir Miyim? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın