Kredi Notunu En Kolay Nasıl Öğrenebileceğinize Dair 3 Öneri

kredi-notu-ogrenme

Kredi Notunu En Kolay Nasıl Öğrenebileceğinize Dair 3 Öneri: KKB notu sorgulama yani kredi notu öğrenme işlemi yapmak artık çok kolay. Yerinizden hiç kalkmadan hemen bulunduğunuz yerden kredi notu sorgulama mümkün. Kredi puanı öğrenme ücretsiz olarak yapılmamaktadır bunu unutmayın. Kredi notu nasıl sorgulanır ve bu işlemi kolay kredi notu öğrenme nasıl yapılır bakalım.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi Kayıt Bürosu’na iletilen kredi, kredi kartı borçlarının ödeme düzen ve daha pek çok bilgi kredi notunuzun oluşmasında etkilidir. Kredi notunuzu öğrenmek ve finansal geçmişiniz hakkında bilgi sahibi olmak için Findeks’i kullanabilirsiniz. Kedi notu öğrenme KKB için Findeks resmi internet sitesini kullanabilirsiniz.

Bireysel kredi notunu öğrenme işlemi için Findeks’e üye olmanız gerekiyor. Findeks’e üye olduktan sonra anasayfada yer alan işlem menüsünü kullanarak kredi notu sorgulama yapabilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ve Findeks yazımızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Findeks kredi notu sorgulama bedava bir işlem değildir. Belirli bir miktar ödeme yapmalısınız. Ancak ilk kez üye olacaksanız yani ilk kez Findeks kredi notu sorgulama işlemi yapacaksanız bu işlemi bedava kredi notu öğrenme olarak yapabilirsiniz. Bunun dışında kredi notu öğrenmek için ücret ödemelisiniz.

Kredi notu öğrenme ücretsiz değildir. Cep telefonundan kredi notu öğrenme de yapsanız, Findeks kredi notunu öğrenme işlemi de yapsanız, sms ile kredi notu sorgulama da yapsanız bu işlem için ücret ödemeniz gerekiyor.

İnternet Bankacılığından Kredi Notu Öğrenme

Bankanızdan alacağınız internet şubesi kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Giriş işleminizden sonra ilgili menüleri takip ederek Risk Raporu alabilirsiniz. İnternet bankacılığından risk raporu aldığınızda bu işlem için de bir miktar ücret alınmaktadır.

Ayrıca bankanızın şubesine giderek Risk Raporu almanız da mümkündür. Bu işlem için de ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak şubeye gitmeden, hemen bulunduğunuz yerden internete bağlanarak Risk raporunuzu edinebilirsiniz. Banka kredi notu sorgulama işleminizi ister şubeden isterseniz internet bankacılığından yapabilirsiniz.

Garanti kredi notu öğrenme için Risk Raporu almak isterseniz Garanti Kredi Notu Sorgulama Ve Kredi Risk Raporu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Kredi notu öğrenme Garanti Bankası şubesinden de yapılabilir.

Kredi notu öğrenme İş Bankası internet bankacılığından risk raporu alınarak yapılabilir. İş Bankası Kredi Notu Öğrenme – Kredi Risk Raporu yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Cep telefonunuzu kullanarak oluşturacağınız mesaj ile kredi notu öğrenme mümkündür. Mesajla kredi notu sorgulama ücretsiz değildir. Bu işlem için 9 TL alınmaktadır. TC no ile kredi notu öğrenme işleminizi telefonunuzun mesaj bölümüne girerek şu şekilde yapabilirsiniz;

TC Kimlik numaranızı yazın bir boşluk bırakın ve doğum yılınızı yazın. Bu mesajı SMS olarak 1122’ye gönderin.

Unutmayın kredi puanı öğrenme ücretsiz bir işlem değildir. Bu nedenle KBB notu öğrenme ücretsiz, Merkez Bankası kredi notu sorgulama ücretsiz gibi gerçekliği olmayan işlemlerden uzak durun. İşlemlerinizi resmi internet sitesinden yapın ve kişisel bilgilerinizi güvenli olmayan sitelerde paylaşmayın.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın