Kredi Öderken Kredi Çekebilir Miyim

ensız

Çekebilir Miyim: kredim varken kredi çekebilirmiyim, kredi öderken tekrar kredi çekebilirmiyim gibi sorularınızın cevaplarını ve hangi belgelerin istendiğini yazımızın içeriğinde bulabilirisinizHayatımız boyunca paraya olan ihtiyaç dinmek bilmemektedir. Günümüz şartlarında bankacılık kredi ürünlerinden yoğun olarak yararlanılmaktadır. Her türlü harcamalarımız için gereken ihtiyaç kredilerinden, ev alabilmek için konut kredilerine kadar tüm kredi çeşitlerinden faydalanılmaktadır. Bankalardan kredi alan ve geri ödemesini yapmaya devam eden kişiler, bazı durumlarda yeni ihtiyaçlarla karşı karşıya gelebilmektedir. Bu durum karşısında da kredi öderken kredi alınır mı? Sorusu akla gelmektedir.
İkinci bir krediden faydalanmak isteyen kişiler, mevcut kredi aldığı ve kullandığı bankayla görüşerek kredi talebini bildirebilmektedir. Hâlihazırda çalıştığı bir banka olduğu için, kredi alma şansı daha yüksek olmaktadır. Bankalar, başvuruları için birçok husus belirlemekte ve bu hususlara bağlı olarak ikinci krediyi kullandırmaktadır.

İkinci Kredi için Gerekli Belgeler ve Şartlar

İkinci bir krediden faydalanmak isteyen kişilerin aşağıdaki belgeleri ve şartları sağlaması gerekmektedir.
-Gelir Durumunuz
-Üzerinizde bulunan ipotekler
-Kredi geçmişiniz
-Kredi notunuz
-Ödeme düzeniniz

Bankalar ikinci krediler için gelir durumunuzu kontrol etmekte ve ikinci bir krediyi vermesi halinde, ödemelerin yapılıp yapılmayacağı riskini belirlemektedir. Gelir durumunuz az ve aylık olarak ödenen ilk krediniz için taksit miktarı fazlaysa eğer, ikinci bir kredide ödeme zorlu çekeceğiniz düşünülmektedir. Bu tür durumlarda kredinin onaylanması son derece zordur. Ancak, herhangi bir gayrimenkulünüzü ipotek olarak göstermeniz durumunda kredi alabilme ihtimaliniz güçlenmektedir. Bankalar için esas olan verilen krediyi geri alabilmektedir. Bir gayrimenkul ipotek ettirildiğinde, hiçbir ödeme yapılmasa bile, banka ipotek üzerinden alacağını tahsil etmektedir. Bu nedenle, ipotekler her türlü kredi alımında çok büyük söz sahibidir.

İkinci krediniz için gelir durumunuz müsaitse ve aylık olarak taksitleri ödemede zorluk yaşatmayacaksa bankalar kredi talebinize olumlu bakmaktadır. İlk krediniz içinde ödemelerinizi düzenli olarak yapıyor ve aksatmıyorsanız kredi sicilinizde olumlu olmaktadır. Kredi öderken kredi alınır mı? Başlıklı makalemizde, kısacası bankalar ödeme sıkıntısı yaşatmayacak müşterileri tercih etmektedir. Talep edilen belgelerle ve kredi sicilinizle pozitif bir etki bırakıp, krediyi geri ödeyebileceğinizi gösterebilirseniz eğer, kolaylıkla ikinci bir krediyi alabilirsiniz.

İlk kredinizin ödemesini yaparken sıkıntıyla karşılaşmadıysanız zamanında ve tutarında ödemelerinizi yaptıysanız kredi ödemesi devam ederken ikinci krediyi de çekebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın