Kredi Puanım Kaç Nasıl Öğrenirim?

kredi-notum-kac

Nasıl Öğrenirim?Banka kredi notu sorgulama için farklı seçenekler bulunuyor. TC ile kredi notu sorgulama işlemini mesajla kredi notu öğrenme ile yapabilirsiniz. Banka kredi notumu nasıl öğrenebilirim yani bankadan kredi ya da kredi kartı almak için başvuru yapacaksanız ve kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız nasıl sorgulama işlemi yapabileceğinizi yazımızda açıkladık.

Kredi başvurusundan önce kredi notunuzu öğrenmek yararınıza olacaktır. Kredi notunuz yüksekse kredi başvurusunun onaylanma ihtimali yüksektir. Kredi almak istediğinizde banka kredi notunuzu değerlendirir. Eğer kredi notunuz düşükse banka kredi vermeyebilir.

Kredi notunuz düşükse kredi notunuzun düşmesini önleyebilirsiniz, mesela borçlarınızı zamanında ödeyin ya da borçlarınızı kapatın. Kredi notunuz düşük mü ya da kredi notunuz yüksek mi bilmeniz bu nedenle önemlidir. Peki kredi puanım kaç nasıl öğrenebilirim diyorsanız nasıl öğrenebileceğinize bakalım.

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi puanımı nasıl öğrenebilirim diyorsanız bu işlem için KBB tarafından sunulan Findeks’i kullanabilirsiniz. Findesk’in resmi internet sitesine girerek üye olmanız gerekiyor. Findeks kredi puanım kaç sorunuza üye olduktan sonra giriş yaparak sistemden kredi puanınız kaç öğrenebilirsiniz.

Kredi notu öğrenmenin bir diğer seçeneği de GSM operatörlerinin sunduğu SMS ile kredi notu öğrenme imkanıdır. Telefonunuzun mesaj bölümüne girip ilgili mesaj içeriğini gönderdiğinizde kredi notunuuz öğrenebilirsiniz.

Örneğin mesajla Avea kredi notu öğrenme işlemi için yapmanız gereken telefonunuzdan mesaj bölümüne girip TC Kimlik Numarası bir boşluk Doğum Tarihi bilgilerinizi yazdıktan sonra 1122 numarasına sms olarak gönderebilirsiniz.

İnternet bankacılığından kredi notu öğrenme de mümkündür. Bankanızın size sunduğu internet şubesine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra Risk Raporu alarak kredi notu öğrenilebilir.

Findeks Kredi Puanım Kaç Nasıl Öğrenirim?

Findeks resmi internet sitesine girdikten sonra üye olmanız gerekiyor. Üyelik işlemi ücretsizdir, ücret ödemeden üye olabilirsiniz. Üyelik ücretsizdir ancak kredi notunuzu öğrenmek için ücret ödemeniz gerekir.

Kredi notu öğrenme için Findeks kampanyalar düzenleyebiliyor. Eğer sürekli kredi notuna bakıyorsanız, sık sık kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız bu tür kampanyaları takip etmek yararınıza olacaktır.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz kredi notu öğrenme bulunmamaktadır. Tüm bu yazımızda yer verdiğimiz kredi notu öğrenme yolları ücretlidir. Kredi notu ücretsiz öğrenme için bir alan yoktur.

Kredi notunuzu öğrenmek istediğinizde mesajla ya da risk raporu ile kredi notu sorgulama işlemlerinde ücret alınmaktadır. Findeks üzerinden kredi notu sorgulama işleminde de ücret alınmaktadır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın