Kredi Taksitleri Ertelenir Mi?

kredi borç erteleme

Kredi Taksitleri Ertelenir Mi? : Krediyi aldıktan sonra bir süreliğine borçlarınız için kredi yapmak isteyebilirsiniz. Dilekçe ile kredi taksitlerini bir süreliğine ertleyerek bu arada ödemeleriz için bütçenizi düzenleyebilirsiniz. Bankalara kredi başvurusu yaparken, kişilerin ödeyebileceği tutarlarda bir kredinin altına imza atması çok önemlidir. Ödeme gücünün üzerinde alınan kredi tutarlarında ödemede büyük problemler yaşanabilmektedir. Bu durumun dışında uzun süreli olarak alınan kredilerde de bazı dönemlerde ödeme güçlüğü yaşanabilmektedir. Bu durumlarda, müşterilerin bankalardan yardım talep ettiğini görmekteyiz. Kredi ödemelerinde güçlük yaşamaya başlayan kişilerin aklına gelenlerden birisi de erteleme işlemidir. Bu işleme bankalar çok sıcak yaklaşmasa da bazı bankalar müşterileri için ertelemesi yapabilmektedir. erteleme işlemlerinde bankayla olan iletişiminiz ve kredi ödemelerinizin erteleme talebinde bulunduğunuz güne kadar ki ödeme düzeni belirleyici olabilmektedir. Sürekli düzensiz ödeme yapan bir kişiye bankaların erteleme konusunda olumlu yaklaşması çok zordur.

Bankaya kredi ertelemesi için talepte bulunabilmek için banka şubesine ya da müşteri hizmetlerine dilekçe verilmesi gerekmektedir. Bu dilekçe içerisinde kredi taksitlerinizi ertelemek istediğinizi iletin. Verilen dilekçenin ardından, banka talebinizi değerlendirmekte ve sonuç bilgisini paylaşmaktadır. Kredi borcu erteleme talebi olumlu karşılanan kişilerin erteleme işlemi 3 aya kadar yapılabilmektedir. Banka erteleme işlemi sonucunda da ekstra olarak faiz uygulamaktadır. Bu faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir.

Erteleme işleminin olumlu yanı ise gecikecek olan kredi taksitleri için idari takibe ya da yasal takibe girilmeyecek olmasıdır. Erteleme süresi boyunca, maddi durumunuzu düzeltebilir ve erteleme süreci bittiğinde, tekrar ödemelerinizi düzenli olarak yapmaya başlayabilirsiniz.

Kredi borcunuzu erteledikten sonra borçlarınızı ödemeye devam etmek zorundasınız. Kredi taksitlerini ertelemek için bankanıza giderek görüşmeniz gerekiyor. Bankanın uygun görmesi halinde krediniz bir kaç ay ertelenebilir. Siz de bu süre içerisinde borçlarınızı daha planlı ve ödemeyi düzeltme için gelirinizi düzenleyebilir yani zaman kazanabilirsiniz. Kredi borcunuzu erteledikten sonra ödeme işlemini gerçekleştirmezseniz bu durum sizi biraz daha zor bir duruma düşürebilir, yasal işlem başlatılabilir.

Kredi borçlarının zamanında ve tutarında ödenmesi ve bu ödemeleri gerçekleştirmek için düzenli bir gelir gereklidir. Eğer geliriniz bu kredi tutarını ödeyecek şekilde değilse kredi almasanız daha iyi olur. Çünkü bankalar kredi taksitleri geciktiğinde bir de gecikme faizi uygulamaktadır. Zaten var olan borçlarınıza bir de bu faizler eklenince ödemeleriniz daha da zorlaşabilir. Kredi çekmeden de karşılayabileceğiniz ihtiyaçlarınız için paranızı biriktirdikten sonra istediğinizi almak sizi hem faizden hem de kredi işlemlerinden kurtaracaktır. Paranızı biriktirin ve ihtiyaçlarınıza bu şekilde faizsiz, taksitsiz, borçsuz, anında sahip olun.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın