Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı Ve Kar Oranları

kuveyt-turk-ihtiyac-finansmani-kar-orani

İhtiyaç Finansmanı ve Kar Oranları : Kuveyt Türk ihtiyaç kredisi ismi ile değil ihtiyaç finansmanı şeklinde destek vermektedir. Kuveyt Türk faizsiz ihtiyaç kredisi ile hesaplanmaktadır. Kuveyt Türk  almak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Kredi hesaplama tablosu ile kredi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı

Kuveyt Türk müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ihtiyaç finansman desteği sunmaktadır. Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı kapsamında 6 ile 34 ay arası vade seçenekleriyle finansman kullandırılmaktadır. İhtiyaçların karşılanabilmesi için kart sahibi olma adına başvuru işlemleri şubeler ve internet üzerinden yapılabilmektedir.

Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı kapsamında evlilik harcamasın seyahat planlaması olana, evini yenileyecek olan kişilerden tatile çıkacak olan kişilere kadar her türlü ihtiyaç için gerekli finansmanı sağlamaktadır. Kuveyt Türk de ihtiyaç kartı için finansman tutarının binde biri oranında masraf alınmaktadır.

36 aylık taksit seçeneklerinde ise banka tarafından %1,40 oranında kar oranı talep edilmektedir. Bankanın ihtiyaç finansmanının karşılanması için verilen ihtiyaç kartlar, tüm mağazalarda geçerliliğe sahiptir. Bu kartlarla akaryakıt alışverişinizden, fatura ödemelerinize kadar her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yapacağınız alışverişlerde de kartınız ile 6 ile 34 ay arasında taksit yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk aracılığıyla finansman almak için internet üzerinden form doldurarak bankaya talebinizi iletebilirsiniz. Form bilgilerinde arzu edilen finansman türü, taksit sayısı ve tutarı gibi bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca, banka şubelerinin ilgili bölümleriyle görüşerek de başvurunuzu canlı olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı Kar Oranları

Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanında KKB skoruna göre kar oranı uygulaması yapılmaktadır. Buna göre KKB skoru yüksek olan yani iyi puana sahip olan müşteriler daha az kar payı uygulanacaktır. KKB skorunuz düşükse bu durumda yüksek kar oranı uygulanacaktır. KKB skoruna göre kar oranları şu şekildedir.

-KKB Skoru 1800 olan ve 1800’ün üzeri olan müşteriler %1,30 kar oranı ile ihtiyaç finansmanından faydalanabilir.

-KKB Skoru 1699 – 1800 olan müşteriler için uygulanan kar oranı ise %1,34 olmaktadır.

-KKB Skoru 1599 – 1700 aralığında olan müşteriler %1,40 kar oranı ile ihtiyaç finansmanından faydalanacaktır.

-KKB Skoru 1399 – 1600 olan müşteriler %1,42 kar oranı ile ihtiyaç finansmanından faydalanabilir.

-KKB Skoru 1400 altı olan müşteriler için ise uygulanan kar oranı %1,44 olmaktadır.

Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı için Dosya Masrafı Kredi tutarının %0.5’i olacak biçimde uygulanmaktadır.

Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı Hesaplama

Kuveyt TürkTEn ihtiyaç finansmanı desteği almak istiyorsanız aşağıdaki tabloda yer alan örnek hesaplama tablosu ile fikir edinebilirsiniz. Kuveyt Türk’ten 10.000 TL ihtiyaç finansmanı aldığınızda 50 TL finansman tahsis ücreti alınmaktadır.

kuveyt-turk-ihtiyac-hesaplama

Katılım Bankacılığı Nedir Ve Çalışma Sistemi Nasıldır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın