Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir, Nasıl Alınır?

fft64_mf1184451

Kimlere Verilir? Var Mı? Nasıl Alınır?:Limitsiz yani var mı, limitsiz kredi kartı kimlere verilir ve limitsiz kredi kartı nasıl alınır ne yapmak gereklidir yazımızın devamında bulabilirsiniz. Kredi kartları bankalar tarafından müşterinin gelir durumuna bakılarak verilmektedir. Ayrıca kişilerin borçluluk durumları da kredi kartlarının verilmesinde önemli bir diğer noktadır. Alışverişlerde bireyler tarafından taksitlendirme seçeneği ve nakit yerine kullanılması nedenleriyle tercih edilmektedir. Bir kişinin birden fazla, farklı bankalardan kredi kartı olabilir. Farklı kredi kartlarının özellikleri de farklı olmaktadır. Bankalar müşterilerine farklı türlerde kredi kartı seçenekleri sunmaktadır. Bu kredi kartları klasik, gold ve platinum olarak bölümlere ayrılmıştır. Platinum kredi kartları en fazla limit seviyesine sahip olan kredi kartlarıdır. Platinum kredi kartlarına sahip olabilmek için yüksek bir gelir durumuzun olması gerekmektedir. Klasik kredi kartları ise pek çok kişi tarafından kullanılan standart limitlere sahip olan müşterilerin kullandıkları kartlardır. Gelir durumu orta seviyede olan kullanıcılar klasik kredi kartları kullanmaktadırlar.

Kredi kartlarında belirli bir limit vardır. Bu limit sizin almak istediğiniz her ürünü alıp taksitlendirme yapmanızı sınırlandıran bir faktördür. Ürünü satın alırken kredi kartınızdaki limiti aşamazsınız. Ürünün fiyatını ancak limitiniz ölçüsünde taksitlendirebilirsiniz. Örneğin kredi kartı ile almak istediğiniz ürün 5.000 TL ise ve sizin limitiniz 4.000 TL ise kredi kartınızla bu ürünü almazsınız. Limitiniz yeterli gelmemektedir. Kredi kartınızın limitinden daha yüksek fiyatlı bir ürünü kaç ay taksit yapılırsa yapılsın almanız mümkün değildir. Bu nedenle kredi kartı sahipleri genellikle kredi kartlarının limitlerinin de yüksek olmasını bankadan talep etmektedirler. Ancak kredi kartınızın limitinin yükseltilmesini istemenizle bu işlem hemen yapılmamaktadır. Eğer gelir durumunuz orta seviyede bir kredi kartı kullanıcısıysanız siz limitinin yüksek olmasını isteseniz de bu talebiniz yerine getirilmeyecektir. Bankalar sizin gelir durumunuza bakarlar. Ödeme zamanı geldiğinde sizin yaptığınız harcamanın ödemesini yapıp yapamayacağınıza göre kredi kartı limitinizi belirler.

Limitsiz Kredi Kartı Var Mı?

Kredi kartlarının limiti elbette bulunmaktadır. Kredi kartlarının limiti vardır. Ancak geliri çok yüksek olan kredi kartı müşterilerinin kullandıkları kredi kartı limitleri de çok yüksek olmaktadır. Ayrıca istedikleri zaman bankayı bir telefon ile arayarak kredi kartlarının limitini yükseltebilmektedirler.

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Limitsiz kredi kartı bankadaki hesabında büyük miktarda nakit yatırım meblağı barındıran müşterilere özel olarak verilen kredi kartlarıdır. Bu müşteriler ayrıca yüksek bir gelire sahiptirler. Limitsiz kredi kartı ile anlatılmak istenen bu tür kredi kartına sahip olan kişilerin kredi kartlarının limitini istedikleri zaman yükseltebilme seçeneğine sahip olmalarıdır. Bu nedenle limitsiz kredi kartına sahip kişiler ürünün fiyatı yüksek dahi olsa kredi kartlarının limiti nedeniyle bir sorun yaşamayacakları için ürünü kredi kartı kullanarak alabilirler. Mesela lüks bir araba almak isteyen bir müşteri limitsiz kredi kartı kullanarak arabayı satın alabilir. Limitsiz kredi kartı ile yapılan harcamalarını da bankada bulunan nakitleri üzerinden ödeme yapabilirler. Bu gibi özel kredi kartları elbette yüksek gelirli ve yanında nakit bulundurmak istemeyen bankanın özel müşterileri için verilmektedir.

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Limitsiz kredi kartı kullanan müşterilerin bankalar ile anlaşmaları iş yeri sahipleri olduğu da görülebilir. Bununla birlikte bankada hatırı sayılır miktarda nakit para bulunduran ve de banka hesabında aktif olarak para giriş çıkışı olan müşterilerdir. Bu koşulları sağlayan iş yeri sahipleri de limitsiz kredi kartı kullanabilirler. İş yerleri yurt dışı ile yaptıkları alışverişlerde bu tür kredi kartlarına yer vermektedirler. Yine tedarikçilerden ürünlerini alırken limit sorunu yaşamadan alışverişlerini tamamlamaktadırlar. Limit yetersiz bile olsa bankayı bir telefonla arayarak limitlerini yükseltebilmektedirler. Limitsiz kredi kartları özel müşterilere verilmektedir ve herkesin sahip olduğu bir kredi kartı değildir. Limitsiz kredi kartı diğer kredi kartlarından farklıdır, özel segment olan kredi kartı türüdür.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın