Maaş Bordrosu Olmayana Kredi Veren Bankalar

maas bordrosuz kredi

Maaş Bordrosu Olmayana Kredi Veren Bankalar veren banka, maaş bordrosuz kredi çekmek, maas bordrosuz kredi veren bankalar hangileri sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Bankalardan kredi almak için başvuru yaptığınızda pek çok banka gelir belgesi, maaş bordrosu gibi belgeler talep etmektedir. Eğer bu belgeleri bankaya sunamıyorsanız yine de bu belgeler istenmeden kredi veren bankalar bulunuyor.

Bankalardan kredi alabilmek için temiz bir sicile sahip olmak gerekmektedir. Bankalar, kredi başvurularında ilk olarak kişilerin siciline bakmakta ve kredi notu yüksek olan kişilere kredi vermektedir. Geçmişte kullanılan kredi ve kredi kartları gibi ürünlerde ödemesini düzenli yapmayan ve ödemeyen kişilerin ise kredi notu düşük olmakta ve bu not da kredi başvurularında sorun yaşatmaktadır. Bankalardan kredi başvurularında olumlu bir iz bırakabilmek için notunuzun iyi olması gerekmektedir. Kredi notunun yüksek olması, banka tarafından kişinin risk durumunun düşük olduğunu ifade eder. Kişiye kredi verilmesi halinde geçmişte olduğu gibi verilen kredi içinde ödemelerin düzenli olarak yapılacağı düşünülür.

Kredi notunun dışında gelir durumunuzda kredi alabilme de etkili olmaktadır. Gelir durumunuz iyiyse ve yüksek tutarda aylık kazancınız varsa eğer, bankalardan kredi alabilmek kolaylaşmaktadır. Bankalara gelir durumunuzu belgeleyen gelir belgesi ya da maaş bordrosu ile başvuru da bulunduğunuzda bankalar gelirinize bağlı olarak limitler belirleyerek kredi kullandırmaktadır.

Maaş bordrosu ya da gelir belgesi olmayanların ise bankalardan kredi alması zordur. Ancak maaş bordrosu olmayana kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankaların, kredi verebilmek için bazı şartları bulunur. Öncelikle çalışmayan ve bu nedenle gelir belgesi olmayan kişiler, farklı kaynaklardan gelir elde ediyorsa bunu bankaya belgelemek zorundadır. Örneğin; kira geliri olan kişi kira kontratı ile birlikte bankaya başvuru da bulunarak bir gelirinin olduğunu ispatlayabilir ve bu ispat üzerinden de kredi alabilmektedir.

Gelir belgesiz olarak maaş bordrosu olmayana kredi veren bankalar konusuna değinecek olursak, ülkemizde birçok banka maaş bordrosu olmadan da gerekli koşulları sağlayan kişilere kredi vermektedir. Kira geliri gibi belgelenebilir farklı gelir kaynaklarının dışında sahip olduğunuz gayrimenkulleri de bankaya ipotek olarak göstererek kredi alabilirsiniz. Banka ipotek işlemi uyguladığından kredinin ödenmemesi durumunda kendini garantiye almaktadır. Bu nedenle de ipotek işlemleriyle krediyi vermektedir. Ülkemizde gelir belgesi olmayana kredi veren bankalar arasında şu bankalar bulunmaktadır.
-Akbank
-Finansbank
-ING Bank
-TEB
-Halk Bankası
-Ziraat Bankası
Bu bankalara gelir belgeniz ve maaş bordronuz olmadan da gittiğinizde, belgelenebilir bir gelirinizin olması durumunda kredi alabilirsiniz.

One Response

Tüm yorumları göster
  1. burak can
    31 Temmuz 2016

Bir cevap yazın