Maximil Kullanarak Uçak Bileti Satın Alma Hakkında Her Şey

İş Bankası maximiles kredi kartı kullananlar maximil puan ile uçak bileti satın alabiliyor. Bu özelliği nedeniyle maximiles kredi kartı bir çok kişi tarafından tercih edilen bir kredi kartıdır. Ancak maximiles kredi kartı ile uçak bileti alma işlemi hakkında zaman zaman kullanıcılar sorun yaşayabilmektedir. Bu bağlamda maximil puanlarla uçak bileti alımı hakkında cevaplanması önem arz eden sorular gündeme gelmektedir.

Bu yazımızda maximil puanları kullanarak uçak bileti alımı ve bu konu ile bağlantılı sorulara yanıt vereceğiz. Ancak konuya geçmeden önce maximil puanlarınızın ne kadar olduğunu nasıl öğreneceğinizi belirtelim:

Ne Kadar Maximil Puanım Var Nasıl Öğrenebilirim?

Maximil puan öğrenme işlemi için yapmanız gereken maximum puanlarınızı öğrenmenizdir. Çünkü maximil puanlarınız ile maximum puanlarınız aynı anlama gelmektedir. Yani kartınızda ne kadar maximum puan varsa o kadar maximil puanınız var demektir. Maximil puanlarınızı şu kanallardan biri ile öğrenebilirsiniz:

 • Maximum Mobil uygulamasına giriş yaparak
 • Kredi kartı hesap ekstresinden
 • Maximum üye işyerlerinde bulunan POS cihazlarından
 • Tüm İş Bankası ATM’lerinden
 • İş Bankası internet şubesinden
 • 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerinden
 • Tüm İş Bankası şubelerinden.

Bu belirtilen yerler dışında maximil puanlarınızı öğrenmeniz mümkün değildir. Dolayısıyla örneğin SMS ile maximil puan öğrenme işlemi yapılamamaktadır.

Maximil Puanları Kullanarak Uçak Biletini Nasıl Alabilirim?

Maximiles puanı ile uçak bileti almak istiyorsunuz ancak bilet alım işlemini nasıl yapmanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Nitekim sıkça sorulan sorular arasında örneğin maximiles Pegasus uçak bileti alma ya da maximiles Anadolujet uçak bileti alma gibi konular dikkat çekmektedir.

Aslında maximiles uçak bileti satın alma işlemi çok basittir. İş Bankası maximiles puanları ile uçak biletini alabilmeniz için iki farklı yol öngörmüştür. Bu bağlamda maximil puanları ile uçak biletini nasıl alırım sorusunun cevabını aşağıda sıraladığımız başlıklardan biri ile kolaylıkla cevaplayabiliriz:

1- 0850 724 0 724 Numaralı Müşteri Hizmetlerini Arayarak Uçak Bileti Alma

Telefon ile Maximiles uçak bileti satın alma işlemi için İş Bankası müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir. Müşteri hizmetleri aracılığıyla uçak bileti alım işlemi için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • 0850 724 0 724 numaralı maximiles seyahat hattını arıyorsunuz.
 • Önce 3 sonra 1 tuşuna basıyorsunuz.
 • Maximiles kartınıza ait kart numarasını yazıyorsunuz. Kart numarası kartın ön tarafında yazmaktadır.
 • Kartınıza ait şifreyi tuşluyorsunuz.
 • Bu işlemleri tamamladıktan sonra önce 9 sonra 1 ve en son 2 tuşuna basarak müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz. 
 • Müşteri temsilcisine uçak bileti almak istediğinizi ifade ettikten sonra uçak bileti alım işlemini müşteri temsilcisi ile birlikte tamamlayabilirsiniz.  

2- Maximiles Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Maximil Puan İle Bilet Satın Alma

Maximiles’ın “www.maximiles.com” uzantılı resmi internet sitesine giriş yaparak bilet alım işleminizi bir kaç adımda tamamlayabilirsiniz. Burada hemen vurgulayalım ki ödemenizi maximil puanlarınız ile yapmak istiyorsanız, ödeme sayfasında ödeme şeklinin yer aldığı bölümden “maximil ile” seçeneğini tercih etmelisiniz. Şimdi maximiles internet sitesi üzerinden bilet alma adımlarını şu şekilde sıralayalım:

 • www.maximiles.com adresine giriş yapıyorsunuz.
 • Açılan sayfanın en üst kısmında “uçak bileti al” kısmına tıklıyorsunuz.
 • Açılan sayfada uçağa bineceğiniz ve varacağınız yerleri, gidiş ve dönüş tarihleriniz ile yolcu sayısını giriyorsunuz. Eğer biletinizi sadece gidiş veya sadece dönüş için alacaksanız, tek yön seçeneğini tıklamalısınız.
 • Yukarıdaki seçimleri yaptıktan sonra hemen alt tarafta yer alan “ara” butonuna tıklıyorsunuz.
 • Açılan sayfada uçuş seçeneklerinden size uygun olanını tercih ettikten sonra ileri butonuna tıklıyorsunuz.
 • Açılan sayfada uçak biletine ilişkin tüm bilgiler tekrar gösterilecektir. Bilgiler doğruysa tekrar ileri tuşuna basıyorsunuz. 
 • Açılan bu sayfada yolculuk yapacak kişinin ad-soyad, T.C. No, e-mail ve telefon bilgilerinin hepsi yazılmalıdır. Bu bilgiler yazıldıktan sonra ileri tuşuna basıyorsunuz.
 • Açılan yeni sayfada yolcuya ait adres bilgilerini giriyorsunuz. Eğer yolcu T.C. vatandaşı değilse, TC vatandaşı değilim seçeneğini tıklamalısınız. Bu işlemin ardından tekrar ileri tuşuna basıyorsunuz.
 •  Açılan ekran ödeme sayfasıdır. Bu sayfada sırasıyla kart numarası, kartın son kullanım tarihi, bilgisini yazıyorsunuz. En önemli kısım burasıdır. Maximil puanları ile ödeme yapmak istiyorsanız, ödeme şekli kısmında “maximil ile” seçeneğini tercih etmelisiniz. Aksi halde kredi kartı limitinizden ödemeyi alacaktır. Eğer uçak biletinizi taksitlendirmek istiyorsanız, taksit seçeneğinden sunulan taksitlerden birini tercih edebilirsiniz. 
 • Bu işlemleri yaptıktan sonra alt kısımda yer alan “gönder” seçeneğini tuşladığınız anda ödeme işlemi gerçekleşecek ve biletinizi almış olacaksınız. 

Maximil Puanlarımla Aldığım Uçak Biletini Nereden Alacağım?

İnternetten ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla uçak biletini aldınız ama uçak biletlerinizi nasıl temin edeceğiniz konusu aklınıza gelebilir.

İnternetten ya da müşteri hizmetlerinden uçak bileti almanız halinde, satın aldığınız uçak biletine ait bilgiler anında elektronik posta adresinize mail olarak ve cep telefonunuza ise kısa mesaj olarak gönderilecektir. Yine elektronik olarak hazırlanan biletiniz mail adresinize iletilecektir. Elektronik biletinizin çıktısını alarak uçağa binebilirsiniz. 

Eğer uçak biletini e-posta adresinize iletilmemişse panik yapmanız gerek yok. Havaalanına vardığınızda uçak bileti aldığınız firmanın gişesine ya da bagaj teslim bölümüne giderek biletinizi temin edebilirsiniz.

Maximil Puanlarla Hangi Havayolu Şirketlerinin Uçak Biletini Alabilirim?

Maximil puanlarla uluslararası hava taşımacılığı birliğine (IATA) üye olan bütün firmaların uçak biletlerini alabilirsiniz. Bu bağlamda ülkemizde faaliyet gösteren THY, AnadoluJet, SunExpress, Pegasus, Onurair ve Atlasjet firmalarına ait uçuş biletlerini alabilirsiniz. Benzer şekilde yurtdışında faaliyet gösteren firmaların da uçak biletini alabilirsiniz. 

Bu konu bağlamında bir hususu önemle belirtmeliyiz: Maximiles internet sayfasından sadece yurtdışı uçak biletleri, THY, Anadolujet, SunExpress ve AtlasJet’in yurtiçi uçak biletlerini satın alabilirsiniz. 

Maximiles Puanlarımla Açık Bilet Alabilir Miyim?

Açık bilet, kalkış ve varış yerleri belirli olmakla birlikte gidiş, dönüş yahut her ikisi de belirli olmayan biletlerdir. Maximiles kredi kartı ya da puanlarla bilet alımı sistem üzerinden gerçekleştiği için seyahat tarihlerinin yazılması gerekmektedir. Bu nedenle maximiles kredi kartı ya da maximil puanlarla açık bilet alınamamaktadır.

Maximil Puanlarımla Aldığım Uçak Biletini İade Edebilir Miyim?

Maximil puan kullanarak uçak bileti aldınız ama bileti iade etmek istiyorsunuz. Ne yazık ki maximil puanlarla alınan uçak biletinin iadesi mümkün değildir. 

Eğer satın aldığınız uçak biletinizi açığa aldırmak istiyorsanız, havayolu şirketinin müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir.  

Maximil Puanlarımla En Fazla Kaç Tane Uçak Bileti Alabilirim?

Maximil puanlarınızla alacağınız uçak bileti sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. Dolayısıyla maximil puanlarınız miktarı kadar dilediğiniz sayıda ve istediğiniz yöne uçak bileti alabilirsiniz. Eğer yeterli maximil puanlarınız yoksa maximiles kredi kartı ile uçak bileti alabilirsiniz. 

Maximil Olmadan Maximil Puan Kullanarak Uçak Bileti Alabilir Miyim?

Maximil puanınız yok ama yine de maximil kullanarak uçak bileti almak isteyebilirsiniz. Özellikle gelecek aylarda kredi kartı kullanımınızın çok olacağını ve puan kazanabileceğinizi düşünebilir ve ileride kazanabileceğiniz puanları peşinen kullanmak düşüncesi gündeme gelebilir.

Maximiles avans puan uygulamasıyla maximil puanınız olmasa bile maximil puan kullanarak uçak bileti alabilirsiniz. Bu şekilde uçak bileti alımı halinde, kartınıza maximil borçlanmış olmaktasınız. 1 yıl içerisinde kazanacağınız maximil puanlar mil puan borcundan düşecektir. Eğer 1 yıl içerisinde maximil puanlarınız avans maximil puanını ödemeye yetmezse kalan miktar kredi kartından tahsil edilecektir. 

Avans Maximil Borcumu Ödemezsem Ne Kadar Ödeme Yapmalyım?

Avans maximil kullanarak uçak bileti aldınız ama 1 yıl içerisinde kazandığınız maximil puanlarla avansı kapatamadınız. Bu durumda ödemeniz gereken maximil borcu, yurt içi uçuşlarda 1,5 kat, yurt dışı uçuşlarda ise 2 katına tekabül eden tutardır.

Ne Kadar Avans Maximil Puanım Olduğunu Nereden Öğrenebilirim?

Avans maximil puanları, kredi kartı limitine göre hesaplanmaktadır. Ne kadar maximil puanınız olduğunu öğrenmek için 0850 724 0 724 numaralı çağrı merkezini arayak müşteri temsilcisine hesaplattırabilirsiniz. 

Yurtdışı Uçak Bileti Alımında 1 Maximil Kaç TL Olarak Hesaplanmaktadır?

Maximiles bilet puanı hesaplama konusu uçak bileti alımlarında önem arz etmektedir. Bu bağlamda maximil puanlarınızla yurtdışı uçak bileti alımı halinde her bir maximil puan iki kat olarak hesaplanmaktadır. Örneğin kartınızda 500 maximil puan var ve Amsterdam’a gitmeyi düşünüyorsunuz. Bu durumda puanınız 1000 maximil olarak hesaplanacak ve 1000 TL kabul edilecektir.

Yurtiçi Uçak Bileti Alımında 1 Maximil Kaç TL Olarak Hesaplanmaktadır?

Maximil puanlarınızla yurt içi uçak bileti alımında 1 maximil 1 TL olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla ne kadar maximil puanınız varsa o kadar değerde uçak bileti alabilirsiniz. Örneğin 200 maximil puanınız olması halinde bu puanlar 200 TL kabul edilecektir. 

Biriken Maximil Puanlarını Satma Mümkün Müdür?

İş Bankası maximil puanları sadece uçak bileti alımlarında kullanılabilmektedir. Bunun dışında puanları İş Bankası’ndan para olarak almanız mümkün değildir. 

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazın. Uzmanlarımız en kısa süre içinde cevaplasın”

İlginizi Çekebilir: İş Bankası Maximiles hakkında herkesin merak ettiği konuları öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster