Memurdan Kefil İstemeden Kredi Veren 4 Banka

Memurdan Kefil İstemeden Kredi Veren 3 Banka: Ekonomik hayata dahil olmaya başladığımız dönemden itibaren hayatımızın her evresinde nakit paraya ihtiyaç duyarız. Özellikle mevcut gelirimizin birikim yapmaya imkan vermediği zamanlarda kredi alarak ileriye yönelik yatırım yapma arzusunda olmaktayız. Örneğin araba sahip olmak ya da bir ev satın alarak kira derdinden kurtulmak yahut kendinizi geliştirmek adına eğitim almak, hayat stresinden kurtulmak için tatile gitmek veya çocuklarının eğitimi için ortaya çıkan masrafı karşılamak için nakit para ihtiyacını kredi ile çözmeye çalışırız. Bu noktada bankaların kredi kampanyaları ve koşulları kredi almak isteyenler için önemli bir konu haline gelmektedir. Özellikle kefil ya da gelir belgesi istemeyen bankaların kredi kampanyaları kredi almak isteyenlerin dikkatini çekmektedir. Bu anlamda kefilsiz ve gelir belgesiz kredi başvurusu yapabileceğiniz bir çok banka bulunuyor. ING Bank, Denizbank, Akbank, İş Bankası, Finansbank, Vakıfbank, Denizbank, Burgan Bank gibi Türkiye’de faaliyet gösteren bu bankalara gelir belgesiz ve kefilsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bu yazımızda memura kefilsiz kredi veren 3 banka hakkında bilgi vereceğiz.

Memura Kefilsiz Olarak En Kolay Verilen Kredi Hangisidir?

Kredi, toplu olarak alınan ancak ödemesi taksitlerle zamana yayılmış bir borçlanma yöntemi olduğu için borçlunun üzerinde ağır bir yük oluşturmamaktadır. Bu nedenle günümüzde eşe dosta gitmek yerine doğrudan bankaya gidilerek kredi çekilmeye başlanmıştır. Ancak bazı krediler için belirli prosedürler gerekirken bazı krediler için tek bir SMS dahi kredi almaya yeter hale gelmiştir. Dolayısıyla düzenli bir gelir sahibi olan ve işgüvencesi bulunan memur için kredi almak çok daha kolaydır. Bugün için bankaların memura kefilsiz olarak verdiği en kolay kredi ihtiyaç kredisidir. Öyle ki bankaların çoğu kredi almak için belirli prosedürleri takip etmeyi bir tarafa iterek memurun maaş kartına maaşının 5 katına kadar taksitli nakit avans kredisi tanımlamıştır.

Kefilsiz ihtiyaç kredisi almak için ne yapmak gerekiyor? Kefilsiz ihtiyaç kredisi çekmek isteyen memurun yapması gereken tek şey, çalıştığı kurumdan son ayı içeren maaş bordrosunu alarak kimliğiyle birlikte bankanın en yakın şubesine başvurmasıdır. Başvuru yapan memurun kredi notu yüksek ise anında ihtiyaç kredisini alabilecektir.

Memura Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren 4 Banka 

Memura ihtiyaç kredisi veren bir çok banka bulunuyor. Burada memura kefilsiz kredi veren 3 tane bankayı tanıtmaya çalışacağız

1-Denizbank İhtiyaç Kredisi

Türkiye’de ihtiyaç kredisi denilince akla ilk gelen bankalar arasında er alan Denizbank, memur müşterilerine olan güvenini göstermek için devlet memurlarına özel kefilsiz ihtiyaç kredisi vermektedir. Bunun için size en yakın Denizbank şubesine gidebilir, müşteri hizmetlerini arayabilir veya internet bankacılığını kullanabilirsiniz. 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alabileceğiniz bu kampanya sayesinde arabadan tatil ihtiyaçlarınıza, konut için peşinattan eğitim giderlerine varana kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kredi faiz oranı % 1,67’den başlamaktadır. 48 aya kadar ödeme seçenekleri sunulmaktadır. En az kredi çekme miktarı 1000 TL’dir. Toplam 250 TL kredi masrafı bulunmaktadır. Ayrıca yıllık 200 TL hayat sigortası yapılmaktadır.

2-Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Ülkemizin kamu iştiraki olan bankalarından birisi de Vakıfbank’tır. Vakıfbank özellikle son yıllarda birçok devlet memurunun da maaş ödemesine aracılık yapmaktadır. Bu nedenle memurlara yönelik esnek kredi kampanyaları düzenlemekle de ön plana çıkmıştır. Vakıfbank memura özel kefilsiz kredi başvurusu yapabilmek için Vakıfbank şubesine gidebilir, müşteri hizmetlerini arayabilir, internet bankacılığını kullanabilir, ATM’den giriş yapabilir ya da SMS gönderebilirsiniz. 90.000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi faiz oranı %1,75’tir.  48 aya kadar ödeme seçenekleri sunulmaktadır. En az kredi çekme miktarı 1000 TL’dir. Toplam 250 TL kredi masrafı bulunmaktadır. Ayrıca yıllık 68 TL hayat sigortası yapılmaktadır.

3-Akbank İhtiyaç Kredisi

Ülkemizde uzun yıllardır faaliyet gösteren Akbank, son yıllarda tüketicilere yönelik avantajlı kampanyalar yürütmektedir. Hatta maaş müşterilerinin bankamatik kartlarına kefilsiz ve gelir belgesiz nakit avans kullanma imkanı sunarak da bu alanda bir ilke imza atmıştır. Böylelikle Akbank maaş müşterileri, kredi kartları dışında ayrıca bankamatik kartlarından da tanımlanmış nakit avansı, herhangi bir işleme gerek olmadan çekebilmektedir. Bunun dışında Akbank, devlet memurlarına yönelik kefilsiz ihtiyaç kredisi de vermektedir. Özellikle kendi maaş müşterilerine tanınan bu ayrıcalık diğer devlet memurlarına da sunulmaktadır. Memura kefilsiz kredi için yapmanız gereken tek şey başvuru yapmaktır. Başvuru için Akbank şubesine gidebilir, müşteri hizmetlerini arayabilir, internet bankacılığını kullanabilir, ATM’den giriş yapabilir ya da SMS gönderebilirsiniz. 50.000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi faiz oranı %1,53’tür.  48 aya kadar ödeme seçenekleri sunulmaktadır. En az kredi çekme miktarı 1000 TL’dir. Toplam 250 TL kredi masrafı bulunmaktadır. Ayrıca yıllık alacağınız kredi miktarına göre de hayat sigortası miktarı hesaplanmaktadır.

4-ING Bank  İhtiyaç Kredisi

Ülkemizde avantajlı kredi kampanyaları ile adından söz ettiren ING Bankyine avantajlı ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlemiştir. Özellikle düzenli gelir sahibi olan memurlar için kefilsiz olarak başvurulabilen bu kredinin detayları şu şekildedir.  Krediye başvuru için ING Bank şubesine gidebilir, müşteri hizmetlerini arayabilir, internet bankacılığını kullanabilir, ATM’den giriş yapabilir ya da SMS gönderebilirsiniz. 50.000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi faiz oranı %1,24’tür.  48 aya kadar ödeme seçenekleri sunulmaktadır. En az kredi çekme miktarı 1000 TL’dir. Toplam 69 TL kredi masrafı bulunmaktadır. Ayrıca yıllık 172 TL hayat sigortası yapılmaktadır.

Memura Kefilsiz Konut Kredisi Veren Banka Var Mı?

Memurun düzenli gelire sahip olması ve işgüvencesi altında çalışması nedeniyle bir çok banka kredi konusunda devlet memurlarına kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle ev kredisinde kefil istemeyen bankaların sayısı oldukça fazladır. Elbette bu konuda alacağınız evin değeri, evin değeri ile istenilen kredinin miktarı ve memurun aylık gelir miktarı, kişinin yaşı da önem arz etmektedir. Şayet evin değerine göre çekeceğiniz kredi miktarı düşükse, geliriniz iyi ve başka bir ödemeniz yok ise ayrıca yaşınız 70’in üzerinde değilse rahatlıkla kefilsiz konut kredisi alabilirsiniz. Bu anlamda QNB Finansbank, Denizbank, ING Bank, Halkbank, Vakıfbank, Odeabank, Burgan Bank, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi ülkemizin önde gelen bankalarından kefilsiz konut kredisi alınabilmektedir.

Konut kredisi alırken şu hususları da unutmamak gerekiyor. Memur da olsanız kefilsiz kredi alsanız dahi konut kredisi almanız durumunda konutun üzerine ipotek şerhi konulacaktır. Aslında konutun üzerine ipotek koydurmak bir anlamda bankaya kefil göstermek gibidir. Çünkü ipotek kredinin ödenmemesi durumunda teminat olsun diye konulmaktadır. Ayrıca ipotekli konut kredilerinde eş muvafakati alınmalıdır. Şayet eş muvafakati alınmaz ise banka konut üzerine ipotek koyamayacağı için krediyi de vermeye yanaşmayacaktır. Yine konut kredisinin 3 ay süreyle üst üste ödenmemesi halinde banka bu durumu hukuk birimine bildirerek hakkınızda yasal icra takibi süreci başlatılır. Bu durumda kredi notunuzun düşmesi bir yana bir de icra yoluyla ev satılır ve banka alacağını tahsil eder. Bu nedenle konut kredisi alırken ödeme gücünüzü iyi ayarlamanız gerekiyor.

Banka Kredilerinde Kredi Notu Ne Kadar Etkili?

Bankaların kredi vermeden önce hakkınızda bilgi edindiği yer kredi notudur. Kredi notunda bankalar nezdinde ödeme alışkanlıklarınız, gelir durumunuz, daha önce aldığınız kredi borçlarınız, kredi kartı sayınız ve kredi kartlarının borçlarını nasıl ödediğiniz, daha önceden yasal takibe takılıp takılmadığınız gibi konular değerlendirilerek hakkınızda bir kanaate varılarak puanlama yapılmaktadır. Bu puanlama 0-1900 puan arasındadır. Bu puan aralığına göre kişiler en riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve çok iyi şeklinde kategori edilmektedir. Şayet bu puan aralığında riskli gruptaysanız bankalar da sizi riskli müşteri olarak kabul etmekte ve kredi vermemekte ya da çok ağır koşullarda kredi vermektedir. Dolayısıyla banka kredilerinde ister memur olsun ister özel sektör çalışanı olsun fark etmez, kredi notu kredi verip vermemede bankalar için %90 oranında etkilidir. Yani kredi not çok önemlidir.

Kefilsiz Kredi Veren Banka Kampanyalarından Nasıl Haberdar Olabilirim?

Ülkemizde 160’a yakın banka faaliyet göstermektedir. Bu bankaların bir çoğunun adını dahi duymamış olabiliyoruz. Ancak bu bankalar, çok cazip koşullarda kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bununla birlikte kendi başımıza hangi bankanın ne koşulda kredi verdiğini veya hangisinin daha avantajlı olduğunu öğrenme şansımız bulunmuyor. Bu nedenle banka kampanyaları hakkında bilgi ve karşılaştırma imkanı sunan yerleri değerlendirebilirsiniz. Bu manada kredi karşılaştırma siteleri sizin için en pratik çözüm yolu olacaktır. Bu sayede hangi bankanın hangi faiz oranı ve koşulda kredi verdiğini ve aylık ödeme miktarının ne olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Bunun dışında özellikle belirli dönemlerde ki bayram, tatil, 14 şubat gibi özel günlerde bankalar reklamlarla çok avantajlı kredi kampanyalarını duyurmaktadır. Kredi kampanyaları için en doğru yol ise bankaların kendi internet sitelerini takip etmeniz olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın