Mesajla Ziraat Bankası Hesap Numarası Öğrenme

ziraat

Ziraat hesap no sorgulama işlemini internetten yada telefonunuzla kolaylıkla yapabilirsiniz. Ziraat Bankası hesap numarasını öğrenmek için neler yapmanız gerektiğini açıkladık.

Ziraat Bankası müşterisiyseniz hesap numarası öğrenme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 0 000 numarasını ya da 0850 220 00 00 numarasını arayabilirsiniz. Ziraat Bankası müştersi hizmetlerini aradıktan sonra kolaylıkla Ziraat hesap numarası öğrenme işlemini yapabilirsiniz.

Ziraat hesap numarası sorgulama için şu adımları uygulayabilirsiniz;

1-444 0 000 numarasını arayın.

2- Karşınıza size menüleri okuyan sistemle karşılaşacaksınız. Öncelikle kart sahibiyseniz bu adımları uygulamaya devam edin.

3- Sistemdeki menüleri dinleyin, menülerde yer alan 5 numarasına tıkladığınızda “Diğer İşlemler” menüsüne gideceksiniz.

4 -Sonrasında Hesap Numaranızı öğrenmek için 4 numarasını tuşlayın.

5- Sistem tarafından Ziraat Bankası’nda bulunan hesaplarınız size okunacaktır. Hesap numarasını öğrenmek istediğiniz bank kart seçiminizi yapın. (Seçiminizi yapmak için 1, 2 gibi tuşa basmanız gereklidir.)

6- Sistemden doğum yılınızı 4 haneli olarak girmeniz istenecektir.

7- Siz bu işlemleri yaptıktan sonra hesap numaranız cep telefonunuza gönderilecektir.

Ziraat Bankası hesap numarası öğrenme işleminizi bu şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz Ziraat kart hesap numarası öğrenme için  zor bir işlem yapmanız gerekmiyor.

Bu adımları ayrıntılı olarak yazdığımız için uzun gibi görünse de 5 dakikadan daha kısa sürede hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası hesap numarası ile IBAN sorgulama yapmak isteyenler de bu adımları uyguladığında IBAN numarasını öğrenebilir. Çünkü siz hesap numaranızı öğrenmek için bu adımları uyguladığınızda size gönderilen SMS içerisinde hem hesap numaranız hem de IBAN numarası bulunuyor.

Ziraat Genç Kart hesap numarası öğrenme için de bu adımları uygulayabilirsiniz. Sistem tarafından hesaplarınız okunurken seçiminizi yapabilirsiniz. Ziraat Genç bankkart hesap numarası öğrenme için internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Ancak internet bankacılığını karışık buluyorsanız bu şekilde de Ziraat Bankası banka hesap numarası öğrenme yapılabilir.

Hesap numarası sorgulama için Ziraat Bankası TC ile hesap numarası öğrenme işlemi yapmanız gerekmiyor. Ziraat Bankası sisteminde cep telefonu numaranız kayıtlı olduğunda siz 444 0 000 numarasını aradığınızda sistem sizi tanımaktadır. Yani soyadınızı soruyor ve eğer bu kişi değilseniz, çalıp çalıntı durumuyla ilgili işlem yapmak isterseniz başka bir menüye yönlendiriyor.

Ziraat kart numarası ile hesap numarası öğrenme işlemini isterseniz Ziraat Bankası şubesinden isterseniz internet bankacılığından da öğrenmeniz mümkündür. Ancak bu adımları uygulayarak kolaylıkla ve kısa sürede ve doğru olarak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken Ziraat Bankası iletişim numaralarını kullandığınıza dikkat edin.

Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanırsanız;

Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemini kolaylıkla internetten yapabilirsiniz. Ziraat hesap özeti yani yaptığınız harcamaları da internet bankacılığından görebilirsiniz.

Ziraat Bankası hesabındaki parayı öğrenme işleminiz için mesaj aracılığını da kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır? yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın