Mil Kazandıran 5 Kredi Kartı

mil kazandıran kredi kartı

Bedava uçak bileti veren kredi kartları ile biriktirdiğiniz puanları kullanarak ister yurtiçi ister yurtdışı uçak bileti alabilirsiniz. En avantajlı mil kartı ile uçak bileti alırken, biriken puanlarınız katsayılarla çarpılır ve avantajlı olarak biletinizi satın alabilirsiniz.

1- AKBANK Wings Kredi Kartı

wings puan

AKBANK Wings Kredi Kartı en iyi mil kazandıran kredi kredi kartı arasındadır. Standart, Black, Private ve Business olarak 4 farklı kredi kartı olarak sunulmaktadır. Akbank Wings Kredi Kartı ile yaptığınız harcamalar sonucunda mil puan kazanabilirsiniz.

Wings Kredi Kartı kullananlar 1,5 TL’lik alışveriş yaptıklarında 1 mil puan kazanabiliyor. Ayrıca alan vergisi ödemesi yapmanız da gerekmiyor. Uçak bileti alırken çağrı merkezi ile iletişime geçebilir ya da gezginleralemi.com internet sitesi üzerinden bilet alımını gerçekleştirebilirsiniz.

En çok mil kazandıran kredi kartı konusunda yaptığınız harcamaların önemli olduğunu unutmayın. Yaptığınız harcamalar ile daha çok mil puan biriktirmek mümkündür.

10 Maddede Akbank Wings Kart Özellikleri yazımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

2- YAPI KREDİ Adios Kredi Kartı

adios puan

Aidos mil kazanma imkanı veren kredi kartları arasında yer alıyor. Seyahattını kullanarak kendinize özel seyahat planınızı yapabilir, rota önerilerine sahip olabilirsiniz.

Adios Kredi Kartı çeşitleri ise iki farklı şekildedir; Standart Aidos Kredi Kartı ve Adios Premium Kredi Kartı. Adios Kart sahipleri kredi kartını kullanarak yaptıkları harcamalardan puan kazanabiliyor. Kazandıkları bu puanları da uçak bileti almak için kullanabiliyor.

Aidos mil kullanımı için Yapı Kredi Seyahat Hattı’ndan yapacağınız harcamalar için değişen katsayılarla puanlarınız çarpılıyor ve Adios mil hesaplama ile kullanabileceğiniz mil puanlarınız oluyor ve siz bu durumdan avantaj sağlayabiliyorsunuz.

Aidos Kredi Kartı puanları uçak bileti almak için değil aynı zamanda gemi turu, konaklama, seyahat gibi harcamalar için de kullanılabiliyor.

3- GARANTİ BANKASI Miles And Smiles

garanti miles and smiles

Miles and Smiles mil kazandıran kredi kartlarından biri. Ancak kazanılan puanlar kartın türüne göre, yolcu programına göre, kredi kartı ile yapılan harcmaların üye iş yerlerine göre farklılık gösteriyor.

Örnek vermek gerekirse standart olan Miles and Smiles kartınızla 1.000 TL tutarında marketten harcama yaptıysanız 500 mil puan kazanabilirsiniz.

Miles&Smiles kart sahibi olarak bilet alırken vergi için de ayrıca ödeme yapmanız gerekiyor. Vergi ödeme için de mil puan kullanabilirsiniz.

4- İŞ BANKASI – Maximiles

iş bankası maximiles

İş Bankası Maximiles kart sahipleri kartlarını Müze Kart olarak kullanabiliyorlar. Ankara Esenboğa Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı otopark hizmetlerinden de ayrıcalıklı olarak yararlanabiliyor. İş Bankası Maximiles kart sahipleri 200 TL tutarında yaptıkları her alışveriş için 1 maximil kazanabiliyor.

Yurt içinde yapacağınız 250 TL tutarındaki uçak bileti için 250 maximil ile satın alma işlemi mümkündür.

Avrupa’da 1000 TL tutarındaki uçak biletini satın almak için 667 maximil ile satın alma işlemi mümkündür.

Amerika’da ise 1500 TL’lik uçak bileti satın alımı için 750 maximil ile  satın alma işlemi mümkündür.

5- HALKBANK Parafly

parafly puan

Halkbank Parafly üye iş yerlerinden yapacağınız harcamalar için puan kazanabilir, kazılan puanı uçak bileti almak için kullanabilirsiniz. Harcamaların binde 1.4’ü ile Binde 5’i oranında kredi kartınız ile ParafPara kazanabilirsiniz.

1 Parafpara 1 TL eşdeğer olmaktadır.

Yurtdışı için yada yurtiçi bilet alımı için puanlarınızı kullanabilirsiniz. Parafpara uçak bileti alımı için kullanıldığında çarpan sayısı 2 olmaktadır ve böylece daha avantajlı bir kart kullanıcısı olabilirsiniz.

1000 TL tutarında bir uçak biletini ParafPuan ile satın almak isterseniz ihtiyacınız Parafpara 500’dür.

Mil kartları karşılaştırma ile en çok mil kazandıran kart seçiminizi yapabilirsiniz.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın