Mortgage Kredisi Nedir, Garanti Mortgage Kredisi

mortgage-nedir

Nedir, Kredisi : Mortgage ne demek diye soranlara ve Garanti Mortgage kredi başvuru işlemi yapmak isteyenlere uygun bir yazıdasınız. Mortgage kredisi hangi krediyi ifade etmektedir ve ne için kullanılabilir, Garanti Mortagage kredi başvurusu nasıl yapılır öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

Mortgage Kredisi Nedir?

Mortgage Kredisi taşınmaz nitelikteki malın ipotek olarak alınması karşılığında verilen krediye denilir ve Tutulu Satış Kredisi, ipotekli konut kredisi simleriyle de bilinen kredidir. Mortgage kredisi alan müşteri kredi taksitlerinin tamamını ödediğinde malın ipotekli durumu ortadan kalkmış olur.

Ev sahibi olmak isteyenlerin başvuru yaptığı kredilerin başında Mortgage kredisi yer alır. Mortgage kredisi nedir? Sorusu da konut kredisiyle olarak en merak edilenler arasında bulunmaktadır. Mortgage kavramını kısaca uzun süreli ev kredisi olarak tanımlayabiliriz. Bankaların verdiği Mortgage kredisi ile bankalardan alacağınız krediyle ev sahibi olabilir ve geniş vade seçeneğiyle bankaya kredi geri ödemesi yapabilirsiniz.

Bankalar, verdiği konut kredisi kapsamında, geri ödeme süreci tamamlanana kadar satın alınan ev üzerinde hak ve karar sahibi olmaktadır. Borcun tamamlanmasıyla birlikte ipotek kalkmakta ve konutun borcu bitmektedir. Mortgage kredilerinde genel olarak 5 ile 10 yıllık vadeler talep edilmektedir. Bankalar 120 aya kadar varan vade seçeneğiyle Mortgage kredisi kullandırmaktadır. Vade sayısına göre faiz oranlarından da değişim olmaktadır. Kısa süreli alınan Mortgage kredilerinde uygulanan faiz oranları daha düşük olmaktadır.

Konut kredisiyle satın alacağınız ev konusunda alım yapacağınız konut, inşaat firmasının ilk projeleri arasında yer alıyorsa eğer, bu firmaların ilk projelerinde Mortgage anlaşması yaptığı kurumlar olabilmektedir. Bu kurumların araştırmasını yaparak, başvurunuzu yapabilir ve daha avantajlı koşullar altında kredinizi alabilirsiniz. Mortgage kredisi kullanmadan önce, aylık yapacağınız geri ödeme taksitlerini bütçenizin karşılayıp karşılamayacağını iyi analiz etmeli ve buna göre kredi kullanmanız problem yaşamama adına önemlidir. Kredi borcu ödenmediği takdir de bankalar alacaklarını ipotekli konut üzerinden sağlama yoluna gitmektedir.

 

Garanti Mortgage Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Mortgage Kredisi ile öne çıkan bankalar arasında yer alıyor. Kredi başvurusu için şubeye gidebilirsiniz. Garanti Bankası Mortgage kredi başvurusu yapmak için şubeye gitmeniz şart değildir. İnternet üzerinden online kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Mortgage kredi başvurusu nasıl yapılır sorunuzun cevabı aşağıdaki adımları uygulamaktır.

  1. Garanti Mortgage Kredi başvurusu yapmak için garantimortgage.com/basvuru-yap.aspx sayfasına girin.  (Adres çubuğuna Kopyala yağıştır yaparak bu sayfaya ulaşabilirsiniz.)
  2. Bu sayfada sizden istenen bilgiler adınız, soyadınız, doğrulama kodu, TC kimlik numarası gibi bilgilerdir. Mortgage başvuru formunun örnek görüntüsü aşağıdaki gibidir.
    garanti-mortgage-kredi
  3. İstenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde alanlara girdikten sonra Hemen Başvur butonuna tıklayın.
  4. Mortgage kredi başvuru işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Garanti Mortagage Telefon Numarası 444 3846 numarasıdır. İletişime geçmek için bu numarayı kullanabilirsiniz.

Kredi çekerek ev aldığınız eviniz ipotekli olacaktır. Yani krediyi ödeyememeniz halinde evinizi kaybedebilirsiniz. Aldığınız krediden daha fazlasını faiz nedeniyle banka geri ödemek zorundasınız. Bu nedenle tavsiyemiz paranızı biriktirerek faizsiz bir şekilde ev sahibi olmanızdır. Kredi için yapacağınız ödemeleri gelirinize göre biriktirin. Zaten bankalar belirli bir gelir düzeyinde olmayan ya da farklı şartları yerine getirmeyen müşterilere konut kredisi vermiyor. Bu yazı size bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Kredi almak ya da almamak sizin tercihinizdir.

Garanti Bankası’nda yaptığınız kredi başvurunuzun sonucunu öğrenmek için Garanti Bankası Kredi Başvurusu ve Sonucu Öğrenme yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın