Motosiklet Kredisi Veren Bankalar Ve Şartları

motosiklet kredisi

Veren Bankalar Ve Şartları : Motor almak isteyenler motosiklet kredilerine başvuru yapıyorlar. Yapı Kredi, Finansbank gibi Honda Finans da motosiklet almak isteyenlere destek oluyor. Sıfır ya da 2. el alınan motosikletler için kredi özelliklerinde farklılıklar olabiliyor. İşte motosiklet alabilmek için başvuru yapabileceğiniz bankalar ve hangi marka motosikletler için kredi alabilirsiniz detaylar yazımızda.

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

Bankalar motosiklet sahibi olmak isteyenelere sıfır ya da 2. el motosiklet alabilmeleri için kredi veriyor. Bankaların vade süresi, kredi tutarı müşteriye göre ve motosikletin durumuna göre farklılık gösterebiliyor. Motosiklet kredisi veren bankalar arasından hangi bankanın motosiklet kredisini almaya karar verirseniz şubeye giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. İşte motosiklet kredisi veren bankalar ve Honda Finans.

  • Yapı Kredi
  • Finansbank
  • Odeabank
  • Türkiye Finans
  • Honda Finans

Yapı Kredi Bankası motosiklet almak isteyenlere fatura bedelinin %50’sine kadar motosiklet kredisi vermektedir. Eğer 2. el motosiklet alacaksanız 1 yaşına kadar olan motosikletler için Yapı Kredi’den motosiklet kredisi alabilirsiniz.

En fazla 36 ay vade ile motosiklet kredisi alabilirsiniz. Yapı Kredi motosiklet kredisi başvurusu için sizden istenen belgeler şunlardır.

  • Sıfır alınacak motosiklet için proforma fatura gereklidir.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.
  • Maaş bordrosu gereklidir.
  • Eğer 2. el motosiklet için kredi almayı düşünüyorsanız kredi başvurunuzda motosikletin ruhsatı da ibraz edilmelidir.

Finansbank Motosiklet Kredisi

Finansbank motosiklet almak için kredi almak isteyenlere kredi imkanı sunuyor. Alacağınız motosiklet için Finansbank’tan Türk Lirası cinsinden kredi kullanabilirsiniz. BMW, Suzuki, Honda, Kawasakş, KTM, Yamaha, Ducati, Bombardier, Vespa, Polaris ve Harley Davidson marka motosiklet almak istiyorsanız Finansbank motosiklet kredisi kullanabilirsiniz.

En fazla 48 ay vade ile Finansbank’tan motosiklet kredisi alabilirsiniz. Motsiklet kredisi Finansbank’ta araç kredisi gibi değerlendiriliyor. Almayı planladığınız motorun tutarı 50.000 TL’ye kadar ise proforma fatura değerinin %70’ine kadar Finansbank’tan kredi almanız mümkündür.Değeri 50.000 TL’nin üzerinde olan motosikletler için bu tutarın üzerinde kalan tutarın %50’si kredilendirilmektedir. 2. el motosikletler için ise motosikletin kasko değeri göz önünde bulunduruluyor.

Finansbank motosiklet kredisi faiz oranları ve örnek hesaplama tablosuna bakabilirsiniz.

finansbank motor kredisi

Honda Finans Motosiklet Kredisi

Honda Finans Honda marka motosiklet almak isteyenler için finansman desteği sağlıyor. Sıfır kilometre Honda marka motosiklet alanlara 48 aya kadar finansman veriliyor. Honda Finans esnek ödeme alternatifleri ile motosiklet alanlara kolaylık sağlıyor.

Motosiklet Kredisi Çekme Şartları

Öncelikle kredi alabilmek için bir engeliniz bulunmamalıdır, örneğin kara liste gibi. Eğer bu konuad bir sıkıntınız yoksa ve bankanın sizden istediği şartları sağlıyorsanız kredi başvurusunda bulabilirsiniz. Ancak motosiklet kredisi çekmek için bazı özel şartlar bulunuyor.

-Bu şartlardan biri düşük fiyatlı olan motosikletler için ihtiyaç kredisinden faydalanamazsınız.

-Motosiklet rehin işlemleri otomobil için uygulanan rehin işlemlerinden daha zor olmaktadır. Pek çok sigorta şirketi motosiklet için kasko yapamıyor. Bu nedenle de teminat açıkta kalabiliyor.

Nasıl Motosiklet Kredisi Çekebilirim?

Motosiklet kredisi veren bankaların şubelerine giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bankalar gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra kredi başvurunuz hakkında sizi bilgilendirecektir. Eğer motosiklet almak için ihtiyacınız olan kredi tutarı yüksek değilse banka sizi motosiklet kredisi yerine ihtiyaç kredisine yönlendirebilir. Düşük tutarda ihtiyacınız olan motosiklet kredisi için işlemlerin gerçekleşmesi zaman alabilir ve masraf oluşturabilir. Taşıt kredisinin faiz oranları ihtiyaç kredilerinin faiz oranlarına göre karşılaştırılınca daha düşük görünse de motosiklet kredisi almak bazen masraf olarak daha fazla olabiliyor.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın