Odeabank IBAN Sorgulama Öğrenme ve Hesaplama

Odeabank-sahibi-kim

Sorgulama Öğrenme ve Hesaplama: odeabank iban sorgulama, odeabank iban hesaplama, odeabank iban numarası öğrenme işlemlerini nasıl yapacağınızı yazımızda adım adım size anlattık.  Odeabank IBAN sorgulama işlemi Odeabank’ın resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Odeabank IBAN sorgulama sayfasına nasıl gireceğinizi, sizden IBAN sorgulama işlemi için hangi bilgilerin isteneceğini, IBAN öğrenmek için neler yapmanız gerektiğini  yazımızda anlatacağız.

IBAN numarası ile işlem yapmak size bankacılık işlemlerinizde hız kazandıracaktır. IBAN ile yapacağınız havale ve EFT gibi işlemlerde para transferinin yanlış hesaba gitmesine engel olarak bir yardımcı olarak düşünülebilir. IBAN numarası hesabınıza özel bir numaradır.

Odeabank IBAN Numarası Öğrenme

Odeabank hesabınıza ait IBAn numarasını öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. resmi internet sayfasındaki IBAN Sorgulama sayfasına girin.  odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/iban-sorgulama.aspx adresini tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak IBAN sorgulama sayfasına girebilirsiniz.
 2. Odeabank IBAN sorgulama sayfasında IBAN numaranızın hesaplanması için sizden
  -Odebank hesabınızın İl bilgisi
  -Odebank hesabınızın Şube bilgisi
  -Odebank hesabınızın Müşteri Numarası bilgisi
  -Odebank hesabınızın Hesap Numarası bilgileri istenecektir.
 3. Odebank IBAN numaranızı öğrenmek için sizden istenen bu bilgileri sayfadaki alanlardan seçin ve doğru ve eksiksiz bir şekilde yazın.
 4. Altta bulunan “Sorgula” butonuna tıklayınız.
 5. Odebank IBAN numaranız karşınızda görüntülenecektir.

Ekran Alıntısı

Odebank Şube bilgisi IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz Odebank hesabınızın şube bilgisidir. Şube kodu bilmeniz şart değildir, şubenizin ismini seçmeniz yeterlidir.

Odebank Müşteri Numarası hesabınıza ait 7 haneli bir numaradır.

Odebank Hesap numarası hesabınıza ait 7 haneden oluşan bir numaradır.

sayfasında il ve ilçe bilgilerini doğru olarak listeden seçip, müşteri numaranız, hesap numaranız bilgilerini de doğru olarak yazdığınızda Odeabank IBAN numaranız hesaplanacaktır. Artık IBAN numaranızla işlem yapabilirsiniz.

Odebank IBAN Numarası Öğrenme işlemi 5 adımda yapılabilecek kadar kolay ve kısa süreli bir işlemdir.

Odeabank IBAN Doğrulama

Odebank hesabınıza ait IBAN numarası sizde bulunuyorsa, ancak bu IBAN numarasının doğru mu yanlış mı olduğuna emin olamıyorsanız. Odeabank IBAN Doğrulama ile bu belirsizliği yok edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken odeabank.com.tr/tr-TR/Sayfalar/iban-sorgulama.aspx adresine girmektir. Elinizde bulunan ve doğrulatmak istediğiniz IBAN numarasını bu sayfadaki IBAN Numarası yazısının yanındaki kutucuğa yazmalısnız. Sonrasında altta bulunan “Sorgula” butonuna tıklayarak Odebank IBAN Doğrula işleminizi tamamlayabilirsiniz.

ibantısı

Odeabank IBAN Numarası Hesaplama Ne İçin Kullanılır?

Odebank IBAN numarası hesaplama  işlemi için yukarıda adım adım anlattığımız bölüm ile IBAN numarasını öğrenerek banakacılık işlemlerimize hız kazandırabilirsiniz. Ayrıca IBAN numarası kişinin hesabına özel bir numara olduğu için yanlış bir hesaba gitme riskini de oldukça düşürmüş olursunuz. Yine IBAN numarası yurt dışındaki hesaplar ile yapılacak olan banacılık işlemlerinde de gerek bir numaradır.

One Response

Tüm yorumları göster
 1. fatih
  29 Haziran 2016

Bir cevap yazın