Odeabank’ın Sahibi Ve Kuruluşu

odeabank kimin

Odeabank’ın Sahibi Ve Kuruluşu: odeabank kaç şubesi var, şubeleri nerelerde bulunuyor, bank audi sal kimdir, odeabank sahibi kim ve adı nedir sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Odebank Türkiye’de giderek şube sayısını artıran bir bankadır. Kredi, kredi kartı, internet bankacılığı, sms kredi başvurusu ve diğer pek çok bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. Odeabank’ı tanımak ve kuruluşu hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Odeabank Kimin?

Ülkemizde bankacılık sektörüne 49. banka olarak adımını atan Odeabank, ülkemizde faaliyet gösteren yabancı sermayeli bir mevduat bankası olarak dikkat çekmektedir. BDDK tarafından aldığı faaliyet izni ile birlikte 2 Ekim 2012 tarihi itibariyle ülkemizde faaliyet gösteren banka, BDKK tarafından 15 yıl sonra yıllarca beklemenin sonunda lisans alan ilk yabancı sermayeli banka olmayı başarmıştır. Odeabank kimin sorusuna gelecek olursak, bananın temel hisse sahibi Bank Audi grubudur. Hissedarın merkezi Lübnan’da bulunmaktadır. Banka 300 milyon dolar sermaye ile çalışmalarına başlamıştır.

Bank Audi’nin Ortakları Kimler?

5 bine yakın çalışanı bulunan Bank Audi’nin 10 tane de yönetim kurulu üyesi bulunmaktadır. Tüm ortakların payı %10’un altında bulunmaktadır. Lübnan, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da hizmet gösteren grup, geniş çaplı bir hizmet sunma politikası izlemektedir. Bank Audi grubu ülkemizin yanı sıra 11 ülkede daha faaliyet halindedir. Bank Audi’nin bünyesinde 80 şube bulunmaktadır. Firmanın hisse senetlerinin çeyreği Deutche Bank Trust’a aittir.

Bank Audi Nasıl Kuruldu?

Raymond Wadih Audi 1932 yılında Lübnan’da doğdu. İş adamı, bankacı ve siyasetçi gibi ünvanlara sahip olan kişi, 1962 yılından beri Raymond kuruluşunun müdürlüğü görevini yapmaktadır. 1998 yılı itibariyle de başkanlık görevini yerine getirmektedir. Raymond, Bank Audi’yi babası, kardeşleri ve Kuveyt’li bir iş adamıyla bir araya gelerek kurmayı başardı. Kurdukları kurum bölgenin en tanınan kurumu haline geldi.

Odebank Şubeleri

Odeabank şubelerinden ilkini 2012 yılının Kasım ayında açmıştır ve ilk şubesi Maslak Olive Plaza’dır. Odeabank’ın şube sayısı giderek yaygınlık göstermektedir. Adana, Ankara İstanbul, Antalya, Bodrum, Bursa, Gaziantep, Eskişehir gibi illerde şubeleri bulunan bir bankadır. Odeabank’ın resmi internet sitesinden şubelerine daha ayrıntılı bakabilirsiniz.

İstanbul’da ise birden fazla şubesi, farklı semtlerde şubeleri bulunmaktadır. Odeabank İstanbul şubeleri ise aşağıdaki gibidir.

  • Bebek
  • Caddebostan
  • Güneşli (Kurumsal)
  • Kozyatağı (Kurumsal)
  • Maslak (Kurumsal)
  • Nişantaşı

Odeabank İletişim 

Odeabank’a danışmak istediğiniz sorular için 444 8 444 Odeabank iletişim merkezi ile görüşebilirsiniz.

Odebank’ın Genel Merkezi Maslak’ta yer almaktadır. Olive Plaza’ bulunmaktadır. Adresi ise şöyle: Maslak Mahallesi Ahi Evran Caddesi No.11 Şişli – İstanbul.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın