Ödenmeyen Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

enkredi

Ödenmeyen Borcu Yapılandırma: kredi kartı borcu kapatma için önce borçları ödeme ve ödenmeyen kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi için Yapı Kredi, Garanti, İş Bankası gibi bankalar müşterilerine yardımcı olmaktadır. Borçlarınızı yapılandırarak ödemeye başlayıp, sonunda borçlarınızı sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi yazımızda genel olarak işleyiş biçiminde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hayat standartlarının her geçen daha da yükseklere tırmandığı günümüzde, her türlü maddi sıkıntımızda kredi kartları devreye girmektedir. Kredi kartları taksit seçenekleri, ekstra taksit süreleri, para puan gibi avantajlarıyla bilinçli kullanıldığında oldukça faydalı olurken, bilinçsiz kullanımda ise kişileri ödemesi zor bir borç yükünün altına sokmaktadır. Kredi kartını ödeyemeyen kişiler için bankacılık işlemlerinde engeller karşısına çıkabiliyor. Bu nedenle borç sahipleri bu durumdan kurtulmak için kredi kartı borcunu yapılandırmayı tercih ediyorlar.

Kredi kartı borçlarını ödemede sıkıntı yaşayan ve ödeyemeyen kişi sayısı son derece yüksektir. Bankalar bu tür müşterileri için seçeneği sunmaktadır. Yapılandırma işlemiyle birlikte, borç sahipleri borçlarını taksitler halinde ödemektedir. Örneğin; 2000 TL borca sahip olan ve borcunu bir türlü ödemeyen kişi yapılandırarak yaparak borçlarını ödemeyebilmektedir. 10 aylık bir vade işlemi yapıldığında aylık olarak ortalama 200 TL gibi bir rakam ödenerek borç 10 ayda ödenmektedir.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Yapılandırma işlemlerinde bankalar borç tutarının üzerine yapılandırma faiz oranı da eklemektedir. Bu nedenle borç miktarında artış olmaktadır. Ödenmeyen kredi kartı borcu yapılandırma nasıl yapılır? Başlıklı makalemizde yapılandırma işlemini herkesinde yapamadığını söylemeliyiz. Kredi kartı yapılandırma işlemi yapabilmek için bazı şartları da yerine getirmek gerekiyor.

Bankalar, Kredi Kayıt Bürosu üzerinden kişinin durumunu inceleyerek yapılandırmaya uygun olup olmadığını kontrol etmektedir. KKB kontrolünde uygunluğu olan kişilere belirli vade sayıları üzerinden taksitlendirme yapılmaktadır. Bankalar genel olarak yapılandırma işlemlerinde ilk ödemeyi peşinat olarak talep etmekte ve kalan miktarı ise aylık taksit tutarları üzerinden talep etmektedir. Kredi kartı ekstre tarihinde yeni taksitleriniz gelmekte ve gelen ekstre üzerinden yapılandırma taksiti ödenmektedir.

Kredi kartı borcunuzu taksitler halinde yapılandırarak ödemek için bankanızla iletişime geçmeniz gerekiyor. Bankanızın şubesine giderek bu talebinizi iletebilir ve ne kadar faiz uygulanacak, ne kadar vade süresi öneriliyor ve hatta kredi kartı borç yapılandırma başvurunuza onay verilebilir mi bu konuları banka personeli ile görüşebilirsiniz.

Pek çok banka borçlarınızın bankaya ödenmesi için kredi kartı borç yapılandırmaya imkan verebiliyor. Bu nedenle kredi kartı borcunuza daha fazla gecikme faizi uygulanmadan hemen bankanızla bu konuyu görüşün. Kredi notunuzun düşmemesi için borçlarınızın olmaması oldukça önemlidir. Borçlarınızı kapatarak daha kaliteli bir finansal yaşantıya sahip olabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster