Öğrenciler İçin Kefilsiz Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar

öğrenciye kefilsiz kredi

Öğrenciler İçin Kefilsiz Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar : veren bankalar kredi başvurusu sırasında kefil isteyebiliyor. Bazı bankalar da öğrenciye kefilsiz ve evraksız kredi ya da kredi kartı verebiliyor. Bu nedenle bankaların öğrenciye kredi ve kredi kartı şartlarını araştırmak gerekiyor. Öğrenciler kredi almak için gelir belgesi gösteremezse banka kefil talebinde bulunabilir. Ancak siz kefilsiz kredi başvurusu yapabileceğiniz bankaları öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İşte ve kredi kartı imkanı veren bankalar.

Öğrenciye Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilik hayatı paraya olan ihtiyacın en çok arttığı dönemler arasında bulunmaktadır. Öğrencilerde hem eğitim hayatıyla hem de günlük hayatını devam ettirebilmek adına paraya sıkıştığı dönemlerde bankacılık ürünlerinden faydalanmaktadır. Özellikle, bankalar tarafından öğrencilere verilen kredi desteği ve kredi kartları, öğrencilerin zorlu anlarında en büyük yardımcısı olmaktadır. Öğrenciye kefilsiz kredi ve kredi veren bankalar bulunmakta ve bu bankalar herhangi bir kefil talebinde bulunmadan öğrencilere destek vermektedir. Makalemizde bu bankaları sizler için araştırdık;

Denizbank  Eğitim Kredisi

Denizbank Eğitim Kredisi adı altında öğrencilere kredi desteği vermektedir. Denizbank resmi internet sitesi üzerinden başvuruda bulunarak bu krediye başvurabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı ve telefon numaranızı yazarak başvuracağınız kredi için, kredi sonucu banka tarafından dakikalar içerisinde bildirilmektedir.

Garanti Bankası Kefilsiz Eğitim Kredisi

Garanti Bankası da Eğitim ve Özel Okul Kredisi adı altında kefilsiz olarak öğrencilere kredi vermektedir. Banka tarafından verilen kredi 20.000 TL’ye kadar olmakta ve banka tarafından verilen kredi için 36 aylık vade seçeneği sunulmaktadır.

Garanti Bonus Kredi Kartı

Garanti Bankası, Bonus Genç aldı altında öğrenciler için kredi kartı vermektedir. Bonus resmi sitesi üzerinden başvurusu yapılan bu kredi kartı için tüm öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Başvuru işlemleri sırasında, öğrencilerden kimlik bilgileri ve telefon numarası talep edilmektedir. Başvuru sonucu değerlendirilerek kısa süre içerisinde başvuru sonucu mesaj yoluyla iletilmektedir.

Yapı Kredi Play Kart

Yapı Kredi tarafından 18 yaşını dolduran ve lisans mezunu olan öğrenciler için kefilsiz olarak kredi kartı verilmektedir. Banka tarafından şartları karşılayan öğrencilere 1000 TL limitli kredi kartı sunulmaktadır.  Bu şartı sağlamayan kişilerden ise banka tarafından kefil şartı aranabilmekte ya da farklı şartlar uygulanabilmektedir.

Bankalar öğrenciye kefilsiz kredi verirken ipotek tabinde bulunabilirler. Örneğin çalışmıyorsunuz ve öğrencisiniz, kredi almak istiyorsunuz. Üzerinize kayıtlı olan bir taşınmazınız varsa bunu ipotek ettirerek bankadan kefilsiz kredi çekebilirsiniz. Üzerinize kayıtlı ev, araba, arsa tapusunu bankaya kredi başvurunuz sırasında ipotek için belirtirseniz kredinizin onaylanma ihtimali artacaktır. Tabi 18 yaşını doldurmuş bir birey olmanız da gereken şartlar arasında.

Bankalar öğrencilerin kefilsiz kredi başvurularını her zaman onaylamıyor. Çünkü öğrencilerden kredi almaları için gelir belgesi ya da maaşlarını göstermelerini bankalar talep ediyor. Ayrıca çalışan biri kredi başvurunda bulunsa bile kredilerinin onaylanması için 6 ay o iş yerinde sigortalı bir çalışan olarak görev yapmış olmalarını bekliyor. Eğer çalışan bir öğrenciyseniz sigortalı olarak çalışmanız halinde bankadan kefilsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın