Öğrenciye Avantajlı Kredi Kartı Önerileri

öğrenciye kredi kartı

Öğrenciye Önerileri : öğrenciye en uygun kredi kartı hangisi, öğrenci için en avantajlı kredi kartı, öğrenciye en iyi kredi kartı hakkında yazımızdan fikir alarak size en uygun olan kredi kartını belirleyebilir, ihtiyacınız olması halinde kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Öğrenciler için kredi kartları yanlarında nakit para olmadığında oldukça kurtarıcı olabiliyor. İşte öğrencilerin sahip olabileceği Öğrenciye Avantajlı Kredi Kartı Önerileri.

Önerisi

Öğrenci denilince akla az parayla geçinmek gelir. Öğrenciler, özellikle parasız kaldığı dönemlerde kredi kartlarıyla harcamalarını yapmakta ve kredi kartları sayesinde maddi problemlerini çözmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren birçok bankada öğrencilere kredi kartı vermektedir. Öğrenciler, kredi kartı kullanımını bilinçli olarak yapmalıdır. Doğru olarak kullanılmadığında öğrenciliğinde getirdiği sıkıntılarla birlikte kart borçları ödenememekte ve sıkıntılı bir sürecin içerisine girilmesine neden olmaktadır.

Doğru olarak kullanıldığında ise öğrenciler için hayat kurtarıcı bir nitelikte olan kredi kartları, zorlu anlarda öğrencilerin imdadına yetişmektedir. Öğrenciye kredi kartı önerisi olarak birçok bankanın verdiği kredi kartlarını araştırdık. Bankaların güncel olarak öğrencilere verdiği kredi kartları listesi, bankaların yapacakları yeni düzenlemelerle ve kampanyalarla birlikte değişebileceğinden, güncel kampanyalarla da karşılaştırmayı unutmayınız.

İş Bankası Öğrenciye Kredi Kartı

İş Bankası’nın öğrencilere verdiği İş’te Üniversiteli kredi kartları, öğrenciler tarafından en çok kullanılan kredi kartlarından birisidir. Bu kartı cazip kılan özellik ise ilk yıl kart kullanım ücretinin alınmamasıdır. Banka tarafından kredi kartı limiti güncel olarak 400 TL’dir. Ödemelerini düzenli olarak gerçekleştiren öğrencilere ise banka tarafından internet şubesi aracılığıyla limit artırımı yapılabilmektedir. İş’te Üniversiteli kartı ayrıca Maximum kart özelliği de taşımaktadır. Bu özellik ile Maximum kampanyalarından faydalanabilir, taksitli olarak alışverişler yapabilirsiniz. İş’te Üniversiteli kartı ayrıca Müze kart özelliği de taşımaktadır. Kart ile bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı birçok müzeyi ücret ödemeden ziyaret edebilirsiniz.

TEB Öğrenciye Kredi Kartı

Türk Ekonomi Bankası, Bonus Card özellikli olarak öğrencilere ÜniversiteTEB kredi kartı vermektedir. Öğrenciler tarafından sıkça tercih edilen kredi kartlarından olan ÜniversiTEB ile 400 TL limitli kredi kartı alabilirsiniz. Banka tarafından uygulanan gecikme faizi oranları da diğer bankalara nazaran daha düşüktür. Ödemelerini düzenli olarak yapan öğrencilere banka tarafından limit artırımı da yapılmaktadır. ÜniversiTEB kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde kazanacağınız bonuslarla önemli fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi Kartı

Ziraat Bankası öğrencilere Maximum Card özellikli kredi kartı vermektedir. Banka öğrencilerden beş yıl boyunca kart ücreti talep etmemektedir. Lisans öğrencileri için 500 TL, yüksek lisans öğrencileri için 800 TL ve doktora öğrencileri için ise 1000 TL’ye kadar limit vermektedir. Maximum kart özeliği taşıyan Ziraat kredi kartlarıyla anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde kazanacağınız puanlarla ayrıca ücretsiz alışverişlerde yapabilirsiniz.

Akbank Öğrenciye Kredi Kartı

Akbank tarafından öğrencilere Axess özellikli kredi kartı verilmektedir. İlk sene öğrencilerden kart ücreti almayan banka ilk yılın ardından düşük miktarlarda kart ücreti talep etmektedir. Banka tarafından üniversite öğrencilerine verilen Axess Exi26 kredi kartına başvurabilmek için 26 yaşını aşmama şartı aranmaktadır. Akbank öğrenci kredi kartları Axess özellikli olduğundan Axess üye iş yerlerinden yapılacak alışverişler için kampanyalardan ve taksit fırsatlarından da
yararlanılabilmektedir. Alışverişlerde kazanılan Chip paralarınızı biriktirerek ilerleyen zamanlarda ücret ödemeksizin chip paralarınızla alışverişlerde yapabilirsiniz.

HSBC Öğrenciye Kredi Kartı

HSBC Bankası da öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasında bulunmaktadır. Advantage Campus adı altında kredi kartı veren banka tarafından 500 ile 750 TL arasında değişen limitlerde kredi kartı verilmektedir. Banka tarafından yıllık olarak düşük tutarlarda kart ücreti talep edilmektedir. HSBC aracılığıyla alınan kredi kartlarıyla Advantage üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde nakit puanlar kazanabilir ve ilerleyen dönemlerdeki harcamalarınızda nakit puanlarınızla alışveriş yapabilirsiniz.

HSBC ayrıca Advantage Concept Üniversiteli adı altında Campus karttan farklı olarak bir kredi kartı daha vermektedir. Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına dahil olan öğrenciler için verilen bu kredi kartına sahip olabilmek için 18 ile 25 yaş aralığında olmak gerekmektedir.

Yapı Kredi Play Card

Yapı Kredi üniversite öğrencilerine özel olarak Play Card vermektedir. World Card özelliği taşıyan bu kredi kartıyla yapılan alışverişlerde World puan kazanılmaktadır. Yapı Kredi Play Card’da diğer kartlarda olduğu gibi üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde önemli avantajlar ve fırsatlar sunmaktadır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın