Öğrenciye Eğitim Kredisi Veren Bankalar Ve Şartları

Ekran Alıntısı

Öğrenciye Veren Bankalar Ve Şartları: Öğrenciye bazı bankalar eğitim kredisi verebiliyor. İşte eğitim kredisi veren bankalar ve şartları.Öğrenciye her banka kredi vermemektedir. Çünkü öğrencilerin gelir durumu nedeniyle aldıkları krediyi ödeyip ödeyemeyecekleri bir memur kadar tahmin edilebilir değildir. Ancak öğrenciler ihtiyaçlarını karşılamak, kursa gitmek ya da eğitim için farklı harcamalar yapmak için kredi almak istiyorlar. Her banka da öğrencilerin masrafları için kredi vermediğinden veren bankalar da vermek için pek çok kriter ortaya koymaktadır.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye krediyi Ziraat Bankası ve Denizbank belirli koşulları sağlamaları halinde kredi vermektedir. Ayrıca Denizbank öğrenciye kefilsiz kredi de verebilmektedir. İşte öğrenciye kredi veren o bankalar ve öğrenciye kredi veren bankaların şartları.

Ziraat Bankası’ndan Öğrenciye Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası öğrencilerin üniversite masrafları, kurs giderleri gibi ihtiyaçlarını karşılamaları için eğitim kredisi vermektedir. Bu kredi için 24 aya kadar vade sunulmaktadır.

Ziraat Bank Öğrenci, Eğitim Kredisi Şartları

 • Ziraat Bankası öğrenciler için krediyi 24 aya kadar vermektedir ve bu süre vadelidir. Ya da krediyi Kredili Mevduat Hesabı biçiminde kullandırım sağlamaktadır.
 • Ziraat Bankası öğrenciye vereceği kredi için şahsi teminat alabileceği gibi maddi taminat da talep edebilmektedir.
 • Kredi öğrencinin yada kursiyerin velilerine , öğrencinin yada kursiyerin bu tarz eğitimle ilgisi bulunan giderlerini ailesi içerisinden kim karşılıyorsa ya da düzenli, sürekliliği bulunan gelir sahibi olan kişi meslek sahibi ise öğrenciye yada kursiyere Ziraat Bankası kredi verebilmektedir.
 • AYrıca kredi vadesi boyunca Ziraat Bankası bu süre içinde hayat sigortası yapılmaktadır.
Ziraat Bankası Başvuru Belgeleri
 • Kredi için başvuru formu doldurulmalıdır. Ziraat Bankası’ndan form alınabilir.
 • Nüfus cüzdanı için gereklidir. Ayrıca sürücü belgesi ya da pasaport da kabul edilmektedir.
 • Krediyi alacak kişi bir işte çalışıyorsa yani gelir durumuna göre Ziraat Bankası’na gelir belgesini götürmelidir.
 • Öğrencinin ya da kursiyerin eğitimine dair belgeleri ve faturayı hazır bulundurmalıdır.
 • Şubeden istenecek ek belgeler olursa bu belgeleri de getirmesi gereklidir.

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank eğitim masraflarını karşılamak isteyen öğrenciler için kredi vermektedir. Denizbank’tan alınabilen eğitim kredisi ile üniversite masrafları ya da özel okul giderleri için kullanılabilmektedir.

Denizbank Öğrenci Kredisi Başvuru Belgeleri

 • Nüfus cüzdanınızın aslını ya da fotokopisini kredi başvurusu için bulundurmalısınız.
 • Deniz Bank öğrenci kredisi başvurusunda gelir belgesi Gelir belgesi maaş bordrosu olabilir. Ayrıca maaş yazısı ile kredi başvurusunda bulunanlar şirketin imza sirkülerini de bulundurmalıdır. Diploması bulunan serbest meslek sahibi kişiler için Denizbank’tan istenen belge 3 yıllık matrahlı vergi levhasıdır.
 • Yerleşim belgesi Denizbank öğrenci kredisi için istenmektedir. Yerleşim belgesi yerine son ay içerisindeki resmi fatura örneğini de bankaya sunabilirsiniz.
 • Öğrenci kabul belgesi öğrenci kredisi başvurusunda istenen belgelerdendir.

Öğrenci kredisini almak için bankanın şubelerine gidebilirsiniz. Ayrıca bankalar internet üzerinden kredi başvurusu yapabilmeniz için online başvuru da kabul etmektedir. Eğitim kredisi için bu yollar aracılığı ile kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Kredi çekmek bir kolaylık ya da o an ihtiyacınızı görecekmiş gibi dursa da eğer ödemeleri zamanında ve tutarında yapmazsanız sizi büyük bir sıkıntı bekliyor demektir. Ödenmeyen krediler için faiz uygulaması yapılmaktadır. Ödenmeyen ve ödemesi geciktirilen krediler kredi notunun da düşmesine neden olur. Eğer krediyi ödeyecek kadar düzenli geliriniz varsa bu parayı biriktirin ihtiyacınızı birkaç ay sonra karşılayın. Bu şekilde aylık eline geçen parayı kredi yüzünden bölmemiş olursunuz. Kredi ile bir de faiz ödeyeceğinizden aldığınız paradan daha fazlasını bankaya ödemek zorundasınız. Bu nedenle paranızı güzelce biriktirin, size gelir sağlayacak düzgün bir işte bir süre çalışın paranızı elinize aldıktan sonra nakit olarak faizsiz, borçsuz, kredisiz eğitim masraflarınızı karşılayın. Böylece faiz için ödeyeceğiniz parayı da kar etmiş olursunuz. Size önerilen ve tercih edilmesi gereken yol budur. Her yerde bu tür bir açıklamayı bulamazsınız. Eğitim hayatınızda başarılar ve kolaylıklar dileriz.

 

 

One Response

Tüm yorumları göster
 1. feridedeniz
  13 Haziran 2016

Bir cevap yazın