Öğrenciye Eğitim Kredisi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

öğrenciye eğitim kredisi veren bankalar

Öğrenciye Ve Faiz Oranları : Öğrenciye kredi veren bankalar ve faiz oranları, yüksek öğretim kredisi veren bankalar, eğitim kredisi garanti, eğitim kredisi Ziraat Bankası ve diğer bankalar hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Öğrenciler için kredi veren bankaların faiz oranları neler ve ne kadar eğitim kredisi alabilirsiniz öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Öğrenciye Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Bankalar, müşterilerinin her türlü ihtiyacını karşılamak adına farklı kredi kampanyaları düzenlemekte ve her kesimin nakit ihtiyacını karşılayacak kredi fırsatları sunmaktadır. Ev almak isteyenler için konut kredisinden, araç sahibi olmak isteyenler için taşıt kredisine göre kredi destekleri vermektedir. Eğitime de büyük önem veren ve destekleyen bankalar, eğitim kredisi adı altında da kredi desteği sunmaktadır. Yüksek öğrenim kredisi veren bankalar aracılığıyla eğitim kredisi alabilir ve eğitim döneminizdeki ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.
Ülkemizde eğitim konusunda birçok banka kredi vermektedir. Yüksek öğrenim kredisi veren bankalar listesini sizler için araştırdık. İşte bankalar ve faiz oranları;

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Kampanyaya göre Garanti Bankası eğitim kredisi kapsamında banka tarafından 100.000 TL’ye kadar kredi desteği verilmektedir. 15.000 TL ve üzerindeki kredi tutarları için masraf talep edilmemektedir. 10.000 TL’ye kadar olan kredi tutarları için %1,48, 10.000 TL ile 15.000 TL arasındaki krediler için %1,43 ve 20.000 TL üzerindeki kredilerde %1,41 oranında faiz uygulanmaktadır. Bu rakamlar bankanın yapacağı güncel kredi kampanyaları sonucunda değişebileceğinden, güncel kampanyalarla karşılaştırılması okuyucularımız için son derece faydalı olacaktır.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Ülkemizin köklü bankalarından Yapı Kredi, gerek yurtiçi gerekse de yurtdışında eğitim gören öğrencilere yönelik olarak 36 aya varan vadelerle kredi vermektedir. 50 bin TL’ye varan kredi tutarlarını veren banka, 5000 TL’ye kadar %1,41 faiz uygulamakta ve 25 TL dosya masrafı almaktadır. 5000 TL ile 10.000 TL arasındaki krediler için ise %1,38 faiz oranı ve 75 TL dosya masrafı almaktadır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Öğrencileri sadece yüksek öğrenimde değil, eğitimin her türlü aşamasında destekleyen bir banka olan Ziraat Bankası, eğitim kredisi konusunda en çok tercih edilen bankaların başında gelmektedir. Ziraat Bankası’ndan aldığınız kredileri ister aylık olarak isterseniz de üç ayda bir şekilde ödeme yaparak kullanabilirsiniz. Banka tarafından 24 ay vadeli olarak %1,55 oranında faiz uygulanmaktadır.

Vakıfbank Eğitim Kredisi

Vakıfbank da yüksek öğretim kredisi veren bankalar arasında bulunmaktadır. 12 aya varan vadelerle banka tarafından %1,55 oranındaki faizlerle kredi verilmektedir. Öğrenciler her türlü eğitim için bankadan 40 bin TL’ye kadar kredi alabilmektedir.

Tüm bankaların güncel kredi kampanyalarıyla verdiğimiz faiz oranlarını karşılaştırabilir, bir değişme olmadıysa kredi fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Bankalar, güncel eğitim kredisi kampanyalarıyla faiz oranları ve masraflarda değişiklik yapabileceğinden, eğer değişiklik olduysa kredi detaylarını kontrol edebilir ve kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın