Öğrencilere Kefilsiz ve Formalitesiz Kredi Veren 5 Banka

Öğrencilere Kefilsiz ve Formalitesiz Kredi Veren 5 Banka: Öğrenciye kefilsiz kredi veren bankaların amacı öğrencilerin ihtiyaç duyduğu finansmanı en hızlı bir şekilde karşılamaktır. Gerçekten öğrencilik yıllarında öğrenciler, eğitim süreleri boyunca özellikle eğitim ve barınma masrafları için paraya ihtiyaç duyabilmektedir. Ancak kimi zaman akılda olmayan yeni ihtiyaçlar için acil paraya ihtiyaç duyulabiliyor. Temel ihtiyaçlar için yakın çevreden para alınabiliyorsa da ortaya çıkan diğer ihtiyaçlar için yakın çevrenin desteği pek olmamaktadır. İşte bu gibi durumlarda banka kredileri imdada yetişmektedir. Ancak öğrenci sigortalı bir işte çalışmıyorsa bankaya gelir belgesi sunamadığı için çoğu banka kredi talebini olumsuz karşılamaktadır. Bununla birlikte son zamanlarda bazı bankalar belirli şartlar dahilinde öğrenciye kefilsiz kredi kullandırabilmektedir.

Bu yazımızda öğrenciye kefilsiz ve en hızlı kredi veren 5 bankaya yer vereceğiz. Ayrıca konu sonunda öğrenciye kefille kredi veren bankalar konusuna da değineceğiz.

Öğrenciler Hangi Şartlarda Kefilsiz Kredi İmkanında Yararlanabilir?

Kredi alabilmek için bir takım şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu koşulların başında kredi notunun yüksek olması koşulu gelmektedir. Eğer bir kimsenin kredi notu düşük ise o kişinin kredi alma ihtimali de bir o kadar düşük demektir. Dolayısıyla öğrenci, kefilsiz krediye başvuru yaptığında kredi notu düşük ise kendisine bu kredi tahsis edilemeyecektir. Buna karşın öğrencinin kredi notu yüksek ise bu öğrenci risksiz grupta yer aldığı için gelir belgesiz ve kefilsiz kredi veren bankalara başvuru yaparak kolaylıkla kredi alabilir.

Bankaların kredi vermeden önce aradığı bir başka koşul gelir belgesidir. Gelir belgesi, bir kimsenin aylık olarak kazandığı para miktarını göstermektedir. Sigortalı çalışanlar ve memurlar gelir belgesi olarak maaş bordrosu sunmaktadır. Vergi kaydı olanlar ise vergi levhalarını ve o yıl maliyeye sundukları gelir beyannamesini gelir belgesi olarak sunmaktadır. Ancak gelir belgesi sunma şartı, bir çok banka tarafından esnetilmiş durumdadır. Hatta bir çok banka gelir belgesiz kredi vermektedir. Bu konu öğrenciler için büyük önem taşıyor. Zira öğrenciler düzenli gelir sahibi olmadıkları için kredi talepleri halinde gelir belgesi sunamamaktadır. İşte bu nedenle bankaların kredi taleplerinde gelir belgesi istememesi öğrencilerin daha kolay kredi alabilmelerine olanak tanımıştır. Bu sayede öğrenciye gelir belgesiz kredi imkanı sağlanmış olmaktadır.

Kredi alabilmek için yaş da önemlidir. Kredi çekebilmek için yaşın en az 18 olması gerekiyor. Bu sebeple 18 yaşından küçük öğrencilerin kredi alma ihtimalleri yoktur. Örneğin 18 yaşını tamamlamamış bir üniversite öğrencisi ya da lise öğrencisi bankadan kredi alamaz.

Kefilsiz Öğrenci Kredisi İçin Hangi Belgeler İstenmektedir?

Öğrenciye kefilsiz kredi imkanında yararlanabilmek için bankalar genellikle aşağıda sayacağımız evrakları istemektedir. Bunun dışında bazı bankaların ek evraklar isteyebileceklerini unutmamak gerekiyor. İşte bankaların istedikleri belgeler:

  • TC kimlik belgesi veya kimlik yerine geçen diğer belegeler
  • Gelir durumunuzu gösteren belge. Maaş bordrosu, kira beyannamesi, gelir beyannamesi, faiz veya kar payı geliriniz var ise buna ilişkin banka hesabı…vs. Herhnagi bir geliriniz yoksa sigorta kaydınız olmadığına dair yazıyı SGK il müdürlüklerinden isteyebilirsiniz.
  • Öğrenci belgesi
  • Son 3 ay içinde adınıza kayıtlı olan ve ödenmiş herhangi bir fatura.

Öğrenciye Uygun Koşullarda ve Kefilsiz Kredi Veren 5 Banka

Son zamanlarda bankalar, daha fazla müşteri toplamak adına kredi koşullarını yumuşatmış durumdadır. Bankalar düzenledikleri kampanyalarla da kolaylıkla kredi tahsisini gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda öğrenciye kefilsiz kredi veren bankaların da ortaya çıktığını görebilmekteyiz. Bu bankalar arasında en dikkat çekenler ise İş Bankası, Denizbank, Odeabank, Yapı Kredi bankası ve Garanti Bankası’dır. Bu bankalar eğitime yaptıkları destek sayesinde öğrencilere de kolaylıkla kredi imkanı tanıyabilmektedir.

Şimdi bu bankaları sundukları kredilere yakından bakalım:

İş Bankası’ndan Öğrenciye Kefilsiz Kredi Fırsatı  

Eğitim ihtiyaçlarının yükselmesine bağlı olarak ihtiyaç duyulan para miktarı da artmaktadır. İş Bankası, artan okul ihtiyaçlarına finansal çözüm bulmak amacıyla uygun faizle öğrencilere ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. İş Bankası Eğitim Kredisi başvurusu için öğrenci kayıt belgesi ve okul ücretini gösteren belgenin ibraz edilmesi gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası’ndan Öğrencilere Yönelik İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası, 48 ay vade ve esnek ödeme koşulları ile eğitim kredisi adı altında 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi imkanı sağlamaktadır.

Odeabank Kefilsiz Öğrenci Kredisi

Odeabank eğitim kredisi sayesinde 60 ay vadeli 20.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Odeabank eğitim kredisi almak için eğitim ücretlerini gösterir fatura veya eğitim ücretlerini gösterir şekilde okuldan alınacak belgenin bankaya sunulması gerekmektedir. Alınan bu kredi ile eğitim masraflarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Bu konu bağlamında önemle belirtelim ki Odebank gelir belgesi olmayan kişilerden kefil sunmalarını isteyebilmektedir.

Garanti Bankası Öğrenciye Destek Kredisi

Garanti Bankası öğrencilere özel 25.000 TL’ye kadar düşük faiz oranıyla eğitim kredisi fırsatı sunmaktadır. Uygun koşullarda ve formalitesiz bu kredi imkanı ile Garanti Bankası eğitim hayatınız boyunca ihtiyaç duyacağınız gereksinimlerinize cevap vermektedir.

Denizbank Öğrenciler İçin Bireysel İhtiyaç Kredisi

Ülkemizde en kolay kredi veren bankaların başında Denizbank gelmektedir. Denizbank öğrencileri unutmayarak 2 bin liraya kadar öğrencilere kefilsiz, belgesiz, gelir belgesiz ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Hem de bu kredi 48 ay vade ile sunulmaktadır.

Denizbank’ın sunduğu bu krediden yararlanabilmek için daha önceden Denizbank’ta açılmış bir öğrenci hesabının olması ve bu hesaba düzenli olarak para yatırılması gerekmektedir. Ayrıca krediyi almak isteyen öğrencinin kredi notunun yüksek olması gerektiğini burada tekrarlayalım.

Bonus Bilgi: Ziraat Bankası Bankkart Genç Harçlık Avans

Ziraat Bankası, Bankkart Genç sahiplerine alışverişlerinde kullanabilecekleri 375 TL’ye kadar kefilsiz, şartsız, evraksız, faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankasının sunduğu bu kredi nakit olarak değil sadece kredi kartı üzerinden harcanabilmektedir. Ancak harçlık avansı nakite çevirme yöntemleri sayesinde bu avans nakite dönüştürülebiliyor. Hemen ekleyelim ki harçlık avans imkanından yararlanabilmek için KYK’dan burs veya öğrenim kredisi almanız gerekmektedir.

Harçlık avans hakkında daha detaylı bilgi edinmek için “Ziraat Bankası Harçlık Avans Hakkında Soru ve Cevaplar” başlıklı yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 Öğrenciye Kefille Kredi Veren Banka Var Mıdır?

Bankalar vermiş oldukları kredinin zamanında ve tam olarak faizi ile birlikte geri ödenmesini istemektedir. Bu nedenler kredi verirken kredi alan kişinin ekonomik gücüne ve aylık düzenli gelirinin olup olmadığına büyük önem verir. Şayet bir kimsenin aylık düzenli bir geliri yok ise bankalar bu kişiye kredi vermek istemez. Bununla birlikte bankalar, bir kimsenin düzenli geliri olmasa bile aldığı krediye karşılık teminat göstermesi durumunda kendisine kredi verebilmektedir.

Bu bağlamda öğrenci kefille kredi alabilir mi sorusuna dönecek olursak, öğrenci kefil göstermesi durumunda istediği krediyi alabilecektir. Ancak şunu belirtelim ki krediye kefil olacak kişinin düzenli geliri olması, kredi notunun düşük olmaması ve daha önceden kredi borcu nedeniyle icra takibine maruz kalmaması gerekmektedir. Yine kefil olacak kişinin başka kefillik durumu var ise daha önceki kefil olduğu borçların düzenli bir şekilde ödeniyor olması da önemlidir. Şayet bu koşullar var ise öğrenci kefil göstererek kredi alabilir.

Öğrenciye kefille kredi veren bankalar hangileridir şeklindeki soruya da cevap vermemiz gerekiyor. Öğrenci kefil göstermesi durumunda her banka, alınan kredinin ödenmemesi halinde kefilin ödeme gücü de dikkate alınarak, 30.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verilebilmektedir. Bu anlamda İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank, Deniz Bank, TEB, Vakıfbank başta olmak üzere tüm bankalar bu krediyi sağlayabilmektedir.

Kefilsiz Öğrenci Kredisi Veren Bankalar Hakkında Önemli Hatırlatma

Öğrenciye kefilsiz kredi konusunu araştıran kıymetli okuyucumuz, şunu hatırdan çıkarmamak gerekiyor ki bankaların kredi koşulları kredi başvurusunun yapıldığı güne ve bankaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle kredi almadan önce başka bankaların koşullarını da araştırmak ve hangi bankanın en uygun koşulda kredi verdiğini tespit etmek yararınıza olacaktır. Benzer şekilde kredi başvurusu sırasında kefilsiz öğrenci kredisi almak istediğinizi banka yetkilisine açıkça beyan etmenizde yarar vardır.

Ayrıca kredi çekerken gelirinizin yarısını aşmayacak şekilde kredi taksitlerinizi belirlemeniz ileride kredi ödemelerinde zorluk yaşamamanız adına size kolaylık sağlayacaktır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın