Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Ekaaaaaaaaaaran Alıntısı

Okulların açılmasıyla eğitime dair harcamalarda başlamaktadır. Okul kayıtları, ulaşım masrafları, okul ihtiyaçları, harç,kitap vs. derken bir hayli para ihtiyacı doğmaktadır. Öğrencilere kartı veren bankalar şimdilerde öğrencilerin daha büyük masraflarının karşılanması için öğrencilere özel seçeneği de sunmaktadırlar. Bu kredileri almak için öğrencilerin ailelerini kefil göstermeleri gerekmektedir. Bankalar özellikle İstanbul’ daki devlet üniversitesinde okumakta olan tüketicilerinin kredilerine olumlu bir yaklaşım göstermektedirler. Diğer şehirlerde de okuyan bankanızdan öğrencilerin almalarına olanak tanıyan bu için kefili veya maaş belgesini bankaya sunmaları gerekiyor. Öğrenciye veren bankaların hangileri olduğuna yazının devamından ulaşabilirsiniz.

Kullanmakta olduğunuz hesabınızın bulunduğu ilgili şubesine giderek kredi çekmek istediğinizi ve bu durumda size sunacakları seçenekleri öğrenebilirsiniz. Bankanın size vereceği kredi limitini ve geri ödeme şartlarını size uygun olduğu takdirde başvurunuzu yapabilirsiniz.  Ailenizden ya da başka bir noktadan hesabınıza gelip giden paralar para akışı oluşturmaktadır. Bu para akışı diğer bankalardansa kendi hesabınızı kullandığınız bankanın size kredi verme ihtimalini yükseltecektir. Olumlu sonuç almanız kolaylaşacaktır.

Öğrenciye Kredi veren bankaların şartları değişiklik gösterebilse de aşağıdaki gibi listelenebilir:

 • Ailenin kredi için kefil olarak gösterilmesi
 • Eğer öğrenciyken çalışıyorsanız maaş bordrosunu bankaya göstermek
 • Eğitim Kredisi ismi ile ailenizden alınabilecek kredi

Bankalarda çeşitli kredi türleri tüketicilere sunuluyor. Bu krediler tatil Kredisi, ihtiyaç kredisi, tüketici kredisi, ev kredisi, araba kredisi olarak müşterilere ulaştırılırken masraflar nedeniyle eğitim için önerilen krediler de kredi türleri arasında yerini aldı. Örneğin okul ücretlerini bir anda toplu biçimde veremeyecek olan öğrenciler için bir kolaylık oluştururken aileye de bu açıdan yardımcı oluyor. Öğrenciye kredi veren bankalar 24 aya kadar varan vade olanakları sunduğu gibi bazı bankalar tarafından bu süre 36 aya kadar varabilmektedir. Öğrencilere kredi veren bankalar bu kredi türüne başvuru sırasında şahsi veya maddi teminat istemektedirler. Bu aşamada ailenizi kefil gösterebilirsiniz. Bu şekilde eğitim kredinizi alabilirsiniz.

Dershane ücretlerinin durumu ve üniversiteye giriş sınavından sonra zorluk yaşamalarını istemeyen aileler için bu kredi türü kolaylık sağlıyor. 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler bu krediye başvurabilirler. KYK’dan üniversite okuyan öğrenciler için kredi ve burs olanağı tanımaktadır ve bu paralarını öğrenciler Ziraat Bankası’ndan almaktadır. Ziraat Bankası belirli bir burs-kredi geliri olan üniversite öğrencilerine de kredi almaları için imkan sunuyor. Aşağıda eğitim kredisi veren bankalar listelenmiştir.

 • İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Ziraat
 • HSBC

2 Responses

Tüm yorumları göster
 1. Mehmet_59
  12 Eylül 2015
 2. emekli kredisi
  28 Ocak 2016

Bir cevap yazın