Ön Onaylı Ve Kesin Onaylı Kredi Nasıl Alınır?

kesin onaylı kredi

Ön Onaylı Ve Kesin Onaylı Nasıl Alınır? : yaptıktan sonra, ön onay mesajı aldığınız bankanın şubesine giderek kredinizi alabilirsiniz. Kesin onaylı kredi almak için bu şekilde kredi veren bankalara başvuruda bulunmalısınız. Kesin onay ile kredi almak için ise bazı şartları sağlamanız gerekiyor. alabilirsiniz, ancak iyi bir banka müşterisi olmalısınız. Ön onaylı kredi ile kesin olarak kredi alabilir misiniz yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kesin Onaylı Kredi Başvurusu

Bankalar, günümüzde internet ve cep telefonlarını da kredi başvurularında aktif hale getirerek, kredi başvuru sürecini bir hayli hızlandırdı. İnternet ve cep telefonlarından gönderilen kısa mesajlar ile saniyeler içerisinde bankalara kredi başvurusu yapılabilmekte ve şubeye gitme zahmetine bile girilmemektedir. Yapılan kredi başvurularının sonucu aynı şekilde kısa süre içerisinde SMS yoluyla başvuru sahiplerine bildirilmektedir. Bankalar, internet ve SMS yoluyla yapılan kredi başvuruları için sadece ön onay vermektedir. Ön onay alan kişiler, gerekli evraklarla şubeye davet edilmekte ve şubede yapılan incelemeler sonucunda uygun görmediği kişilere kredi vermemektedir.

Kesin Onaylı ?

Kesin onaylı kredi kavramı ise son zamanlarda oldukça kullanılan bir kredi başvurusu olarak ön plana çıktı. Kesin onaylı kredi nasıl alınır? Sorusuna cevap verecek olursak, eğer iyi bir geliriniz varsa ve kredi notunuz yüksekse yaptığınız kredi başvurularında 15.000 TL’ye kadar şartsız ve koşulsuz olarak bankalardan kredi alabilirsiniz. Üstelik alacağınız kredi için şubeye bile gitmeye gerek kalmadan, kredi tutarı hesabınıza yatmaktadır. Özellikle Akbank, son dönemler yaptığı kredi ile şubeye bile gitmeden kredi kullandırma konusunda ön plana çıkan bir banka konumunda bulunmaktadır.

Yaptığınız internet ve SMS başvurularında ön onay aldınız fakat gelir durumunuz iyi değilse eğer, bankaya davet edildiğinizde kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanma riski de yüksektir. Her ön onay alan kişinin bankalardan kesin olarak kredi kullanması mümkün değildir. Ancak, düzenli ve iyi bir geliriniz varsa ve bankacılık siciliniz yüksekse bankalardan kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

Ön Onay Alan Kredi Kesin Onaylı Mıdır?

Kredi başvurunuzu SMS ya da internet bankacılığı üzerinden yaptıysanız banka tarafından size ön onay aldığınıza dair bilgi mesajı gönderebilir. Ancak ön onay alan kredi kesin onaylı kredi değildir. Siz telefonunuza gelen ön onay mesajı ile bankaya gidip krediyi çekmek istediğinizde banka sizden bir takım bilgiler isteyebilir, örneğin gelir belgesi gibi. Eğer bu belgeleri tamamlayamazsanız kredinize ön onay verilmiş olsa bile krediyi alamayabilirsiniz. Ayrıca kredi almanıza engel başka durumlarınız varsa da ön onay mesajı almış olsanız bile krediyi bankadan alamazsınız.

Pek çok banka internet şubesi ile ya da SMS ile kredi başvurusu kabul etmektedir. Kredi başvurunuz sonucunda sizin kredi alabileceğinize dair ön onay mesajı gönderilebilir. Ön onay aldığınız kredi başvurunuzu tamamlamak için bankanın şubesine gitmelisiniz. Bir engel yoksa krediyi alabilirsiniz. Ön onay gelmesi kesin onaylı kredi aldığınız anlamına gelmez, şubeye giderek kredi başvurunuzun durumunu netleştirebilirsiniz.

Bu yazı sizi kredi almaya teşvik etmez. Kredi almak ya da almamak tamamen sizin tercihinizdir. Kredi aldığınızda size sağlayacağı avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurmalısınız. Kredi ile aldığınız tutardan daha fazlasını ödemeniz gerekecektir ve faiz nedeniyle daha fazla para ödeyeceksiniz. Ayrıca kredi ile aylarca borçlu kalacaksınız ve kredi borcunu ödemediğinizde ise gecikme faizi uygulanacaktır. Bu yazı sizi kredi almaya teşvik etmemektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın