Oyun Oynayarak Para Kazanmanın 3 Yöntemi

Oyun Oynayarak Para Kazanmanın 3 Yöntemi:  Oyun oynayarak para kazanma fikri kulağa oldukça hoş gelen bir söylemdir. Ancak oyun oynayarak para kazanma artık söylemin ötesinde bir iş sektörü haline gelmiş durumdadır. Öyle ki bu sektörde yer alan kişiler, ayda yüksek miktarlı paralar kazanabilmektedir. Peki internetten online olarak ya da bilgisayarınızdan offline şekilde oyun oynayarak nasıl para kazanabilirsiniz?

Bu yazımızda oyun oynayarak nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız. İşte o detaylar…

Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz Yöntemler

Bilgisayar oyunlarını çok seviyorsunuz ve bilgisayardan ayrılamıyorsanız ya da oyunlara karşı yeteneğiniz olup da evde çalışarak gelir elde etmek istiyorsanız, size oyun oynayarak para kazanmayı öneriyoruz. İşte ayda 3000-15.000 TL arasında gelir elde edebileceğiniz oyun oynayarak para kazanmak yöntemleri:

1. Youtube Kanalı Üzerinden Oyunlarınızı Yayınlayın  

Youtube yayıncılık anlayışında bir ilke imza atarak, Youtube kullanıcılarının yükledikleri videolardan para kazanabileceklerini ilan etti. Bunun üzerine Youtube kullanıcıları, insanların dikkatini çekebilecek videoları Youtube kanalına yükleyerek takipçi kazanma ve videolarını izletme yarışına girdi. Gerçekten son yıllarda çok farklı anlayışta kimi kaliteli kimi absürt kimi komik kimi duygusal milyonlarca Youtube kanalı ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu kanallar kendi kitlesine hitap edecek videoları yükleyerek izlenme sayılarını arttırmak suretiyle reklam geliri elde etmeye başladı. İzlenme seviyesi yüksek olan kanallardan biri de oyun videolarının yüklendiği kanallar. Peki oyun videolarınızı nasıl yükleyeceksiniz ve video içeriklerini nasıl oluşturacaksınız?

Youtube’a oynadığınız oyunun videosunu yükleyebilmek için öncelikle bilgisayarınızda oyun içi, görüntü kaydedebilen kamera programının yüklü olması gerekiyor. Bazı bilgisayarlarda bu program yüklü olarak gelmektedir. Şayet bu program yoksa internetten indirerek de bu programı kurabilirsiniz. Bu programı yükledikten sonra oyununuzu açıyorsunuz ve oynamaya başlıyorsunuz. Oyun esnasında arka planda program, oyununuzu video şeklinde kaydediyor. Oyunu kapattığınızda ise arka plandaki program videoyu kaydetmiş oluyor. Siz de bu videoyu Youtube kanalınıza yüklüyorsunuz.

Oyun oynarken dilerseniz kendi yüzünüzü de gösterebilir ve oyun esnasında konuşarak videonuza interaktif nitelik kazandırabilirsiniz. Böylece Youtube üzerinden videonuzu izleyen kullanıcı, videonuzu beğenerek videonun popüler hale gelmesini sağlayacaktır. Videonuz ne kadar popüler olursa, kazancınız da bir o kadar yüksek olacaktır. Bu nedenle oyun videosu kaydeden Youtube kullanıcıları, oyun içerisinde söz ve davranışlarıyla izleyicinin dikkatini çekecek hareketler yapmaktadır.

Oyun videosu yüklerken seçtiğiniz oyunların geniş bir kullanıcı kitlesinin olmasına dikkat etmenizde yarar vardır. Böylece izleyici kitleniz oldukça yüksek olabilir. Ayrıca oyun esnasında kendi görüntü ve sesinizi oyun videosunun üzerinde gösterecekseniz, oyunun hitap edeceği kitleye göre davranmanız sizi kısa sürede popüler hale getirebilecektir.

2. Oyun Firmalarının Kullanıcı Deneyim Programına Katılabilirsiniz

Oyun firmaları, ürettikleri oyunların yazılımı esnasında bir hata olup olmadığını ve oyunun kullanıcı üzerinde nasıl bir etki yaptığını test edebilmek amacıyla kullanıcı deneyim programı uygulamaktadır. Bu programa katılan oyuncular, internet üzerinden oyunu oynamakta ve oyunda çıkan hataları geri bildirim şeklinde ilgili firmaya göndermektedir. İlgili firma da kullanıcı deneyimi doğrultusunda oyunu tekrar gözden geçirme imkanı elde etmektedir.

Oyun firmalarının kullanıcı deneyim programlarına katılabilmek için firmaların internet siteleri üzerinden mail yoluyla iletişime geçebileceğiniz gibi bu işlere aracılık eden internet sitelerini de takip edebilirsiniz. Bu bağlamda “www.uxservices.com/uxtesters/”; “www.usertesting.com/”; “www.twitter.com/#!/Games_Tester” uzantılı adreslerden kullanıcı deneyim programına katılarak para kazanabilirsiniz. Bu siteler dışında başka internet siteleri de benzer hizmeti sunmaktadır.

3. Oyunlar Hakkında Görüşlerinizi Yazabilirsiniz

Oyun oynamayı seviyorsunuz ama internette videolarınızın yayınlanmasını istemeyebilirsiniz. O halde oynadığınız oyunlar hakkında yazılar hazırlayarak da para kazanabilirsiniz. Oynadığınız oyunların eksikleri, nelerin daha iyi olması gerektiği, oyunun güzel yanları gibi okuyucunun ilgisini çekecek konulara değinerek hazırlayacağınız yazıları oyun ya da teknoloji dergilerinde yayımlayarak ya da açacağınız blog internet sitesinde yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın