Para Kazanma Düşüncenizi Harekete Geçirecek 15 Sıradışı Ürün

Para Kazanma Düşüncenizi Harekete Geçirecek 15 Sıradışı Ürün: Para kazanmak ve yatırım yapmak için her gün yeni bir fırsat çıkıyor. Hatta çoğu zaman televizyonda veya internette bir ürün tanıtımı yapılırken “aslında benim aklıma gelmişti” diyeceğiniz değişik ürünler çıkabiliyor. Çoğu kez “bu ne işe yarayacak” dediğiniz bir ürün ise bir başka kitle tarafından kapış kapış alınabiliyor. Peki ya siz para kazanmak istiyorum ama aklıma fikir gelmiyor mu diyorsunuz. O halde ürün tasarlama konusunda ufkunuzu açacak iş fikirlerini dikkate almalısınız.

Bu yazımızda girişimcilik ruhunuzu ateşleyecek, yatırım iştahınızı kabartacak ve ben de böyle ürünler yapabilirim diyeceğiniz 15 yenilikçi ve sıradışı ürün sıralayacağız.

Girişimcilik Ruhunuzu Alevlendirecek Yenilikçi İş Fikirleri

Her geçen gün basit görünümlü olmakla birlikte işe yarayacak ve oldukça geniş müşteri çevresine hitap ederek para kazandıracak ilginç iş fikirleri ortaya çıkıyor. İlk bakışta bu ne kadar basit dediğiniz ürünler milyonlar satabiliyor.

Aşağıda “basit düşün çok kazan” temelinde hayat bulmuş 15 iş fikri hakkında bilgilere yer vereceğiz. İşte yapımı basit, maliyeti az ama müşterisi çok olabilecek iş fikirleri…

1- Tabletler İçin Yastık Tutucu

Tabletler hayatımızın bir parçası haline geldi. Sosyal medyaya girerken film izlerken, gazete okurken ya da internette herhangi bir iş yaparken tabletlerden yararlanıyoruz. Çoğu kez televizyonu dahi açma ihtiyacı duymadan görsel eğlencelerimizi tabletlerle yapabiliyoruz. Peki tableti bir elinizle tutup diğer elinizle tablet üzerinde işlem yapmaktan yorulmadınız mı?

Tabletler için yastık tutucu ürün, tabletinizi bir yastık ya da benzeri bir destek üzerine koyduğunuzda buradan kaymasını önleyerek ister oturduğunuz yerde ister uzanırken isterseniz seyahat ederken büyük bir konfor içerisinde tabletinizi kullanabilmenize olanak tanımaktadır.

2– Kendi Kendini Karıştıran Kupa

Çaya, kahveye ya da başka bir içeceğe koyduğunuz şekeri ya da başka bir ürünü karıştırmak için kaşıkları unutun ve kirlenen kaşıkları yıkamak derdine son verin. İşte karşınızda kendi karıştıran kupa.

Kendini karıştıran kupa, altında dönen bir disk mekanizmasına sahiptir. Mekanizmayı harekete geçiren açma kapama düğmesi bulunuyor. Kahvenizi, çayınızı ya da içkinizi koyduktan sonra karıştırmak için bu düğmeye basmanız yeterli. Elektronik olarak çalışan küçük motor, kahvenizi tabandaki disk sayesinde karıştırmaya başlıyor.

Bu ürünün halen mekanik olanının yapılmadığını buradan hatırlatmış olalım.

3- Kendini Isıtan Yağ Bıçağı 

Dolaptan yağı çıkardınız ve yağdan bir parça alıp ekmeğe sürüp yemek istediniz. Ya da yemeğe tereyağı koymak istediniz ama yağ öyle bir donmuş ki bıçağın kesme ihtimali yok. Yağın yumuşamasını beklemek için vaktiniz de olmadığını düşünün. Gitti o güzelim yemek isteği.

Durun durun! Katı yapı saniyeler içinde eritecek bıçak sanırım işinizi görür. İşte karşınızda kendini ısıtan bıçak.

Kendini ısıtan bıçak sahip olduğu özel sapı sayesinde vücudunuzdaki ısıyı bıçağın metal kısmına iletiyor. Bu sayede bıçağın metal kısmının ısınmasıyla donmuş ya da katılaşmış yağ kolaylıkla sürülebilir ve kesilebilir hale geliyor.

4- Kablo Tutucu

USB giriş kabloları, masa lambası kablosu, internet giriş kablosu ya da uzun uzun sayabileceğiniz diğer kablolar. Ne kadar can sıkıcı oluyorlar değil mi? Tam kullanacaksınız ki bir bakıyorsunuz kablonun ucu yerlerde. Tabi bu ürünlerin masa üstünde yarattığı dağınıklık görüntüsünü saymıyoruz bile.

Siz de bu durumdan sıkıldıysanız işte karşınızda masa üstü kablo tutucu. Kolay kurulumu ve estetik duruşuyla oldukça basit görünümlü ama iş gören bir aparat olmasıyla ön plana çıkan bu ürün, özellikle bilgisayarla çok zaman harcayanların işini görecektir.

5- Paket Kilitleme Aparatı

Cips paketini açtınız ve bir parça aldınız ama geri kalanı kaldırmak istediniz. Ya da bulgurun, pirincin, mercimeğin paketini açtınız, ihtiyacınız olanı aldınız ama kalanını geri yerine koymak istediniz. Ancak paketin ağzı açık olduğu için ürünün nemlenmesi ya da tazeliğini yitirmesi söz konusu. Hadi bakalım paketin ağzını bur sonra bir mandalla tutturmaya çalış. Estetik görüntü sıfır. Peki ne yapacağız?

Paket kilitleme aracı, plastik poşetlerinizin ağzını yapıştırmaya yarayan küçük bir el aparatı. Başlık kısmındaki ısıtıcı sayesinde plastik içerikli poşetlerin ağzını birbirine yapıştırarak hava ile temas etmelerini engelliyor.

6- Kitap Okuma Ayracı Sayfa Tutucu

Kitap okumayı çok seviyorsunuz değil mi? Biz de çok seviyoruz. Ama bazen kitaplar öyle bir sert ciltleniyor ki kitap okurken sayfayı mı tutayım okuduğuma mı odaklanayım şaşıp kalıyoruz.

Raht bir kitap okuma keyfi yaşamak için şu sayfaları tutan bir aparat olsa diye aklınızdan geçirmişsinizdir. İşte karşınızda sayfa tutucu.

Sayfa tutucuyu iki sayfanın arasına koyuyorsunuz. Baş parmağınızı yüzük gibi boşluktan geçiriyorsunuz. Artık kitap okurken sayfa diğer sayfanın üstüne kapanıyor derdine son verebilirsiniz.

7- Taşınabilir Hap Şeklinde Sabun

Seyahat yaparken ya da pikniğe-açık havaya çıkarken sabun taşıma bir dert. Mesele sabunun taşınması da değil aslında. Sabunu kullandıktan sonra ıslak olarak onu kaldırdığınızda sabunun erimesi ve etrafa da sabun bulaştırması.

Girişimci ruhlar bu konuya da el atarak taşınabilir sabun yapmış. Küçük bir kutu içerisinde hap şeklinde sabunlar üretilmiş. Bu sabunlar tek kullanımlık. Alıyorsunuz, ıslatıyorsunuz, kullanıyorsunuz ve eriyip gidiyor.

Ülkemizde buna benzer kağıt sabun yapıldı. Ancak kağıt şeklindeki sabunun özellikle eliniz ıslakken aldığınızda diğer sabunlara zarar verme ihtimalini bünyesinde taşıyor. Girişimci bir düşünceniz varsa kağıt sabuna alternatif tablet şeklinde sabun üretip satabilirsiniz.

8- Eriyen Mumun Tekrar Kullanımına Olanak Veren Mumluk

Tekrar kullanılabilir mum tutucu olarak da ifade edebileceğimiz bu ilginç mum tutucu sayesinde eriyen mumu tekrar kullanabiliyorsunuz. Nasıl mı? Şöyle, mumu, mumluğa koyuyorsunuz. Mumluğun alt tarafı boş ve bir hazne şeklinde. Üstten eriyen mumun akıntısı bu boş hazneye doluyor. Hazne yuvarlak şeklinde olduğu için eriyen mum da bu hazneye dolarak yuvarlak bir şekil alıyor. Böylece hazne dolduğunda elinizde yuvarlak bir mum daha oluyor.

Şimdi aklınızda eriyen bu mumu nasıl çıkarabileceğiniz sorusu var değil mi?

Eriyen mumu şöyle çıkarıyorsunuz. Mumluğun tabanı açılabilir bir şekilde tasarlanmış. Tabanı açtığınızda alttan mumu ittirince mum kolaylıkla çıkıyor.

9- Pizza Kesim ve Servis Makası

Pizzayı kesmeyi anladık da servis makası ne oluyor ki diye düşünebilirsiniz. Evde pizza yaptıktan sonra bu pizzayı kesmek ve servis etmek ayrı bir sorun.

Girişimciler bu konuda da boş durmamış ve hem kesme hem de servi işini aynı anda yapacak bir ürün ortaya koymuş: “Pizza Makası”

Pizza makası, hem pizzayı kesmeye hem de servis etmeye yarayan bir ürün. Makasın yan tarafında duran spatula, üçgen şeklinde olduğu için pizzayı eşit bir şekilde kesmeye de yardımcı oluyor. Pizzayı kestiğinizde spatulanın üzerinde bir dilim pizzayı da almış oluyorsunuz.

10- Oynar Koltuk Kenarı Tepsisi

Koltuk kenarına çay, kahve ya da tatlı-meyve tabağı koymak çoğumuzun alışkanlığı. Ancak koltuk kenarının kaygan ya da biçimsiz olması nedeniyle bunların koltuk kenarına zarar vermesi çok kolay. İşte akordeon şeklinde oynar koltuk kenarı tepsisi bu sorunu aşmanıza yardımcı olacak niteliktedir. Kullanım kolaylığı ve pratikliği sayesinde hem koltuğunuzun zarar görmesini engellemiş olursunuz hem de koltuğunuzda şık bir görüntü elde edersiniz.

 

11- Diş Macunu Sıkıcı

Diş macunlarını kullanırken her tarafından sıkılması kötü bir görüntü oluşmasına neden oluyor. Ayrıca diş macunu bitmeye yaklaştıkça içinde kalan macunu çıkarmak da bir problem haline geliyor. Peki diş macununuzu bir aparta bağlayıp bu aparatı çevirerek macununuzu kullansanız nasıl olur? Hem de ortasından sıkıldı, içinde macun kaldı, macun çıkmadı derdi ile uğraşmanıza gerek kalmadan.

İşte diş macunu sıkma aparatı. Kullanımı kolay olmasının yanında yer işgal etmeyen, duvara ya da aynaya yapıştırılarak asılabilen bu ürün sayesinde diş macununuzu pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

12- Led Lambalı Terlik

Arabanın farı, motorun lambası, bisikletin feneri var. Peki terliklerin neden ışığı olmasın düşüncesiyle girişimcilerin ortaya çıkardığı ilginç bir üründür led lambalı terlik. Gece karanlıkta yürürken önünüzü görmeye yarayan bu terlik sayesinde gece ayağıma bir şey mi takıldı, yerde ne var ne yok görebilirsiniz. Özellikle gece karanlıkta ışığı açmaya giderken ya da karanlıkta yürümek zorunda kaldığınıza bu terlik işiniz görecek pratiklikte olduğunu söyleyebiliriz.

 

13- Sıcaklık Kontrolü Yapan Akıllı Kupa

Bu kupalar için basit bir fizik kuralının kupaya uygulanmış hali desek yanlış olmaz. Sıcak olarak aldığınız bir kahveyi ya da çayı hemen içemezsiniz. Biraz bekleyerek bunların soğumasını ve içilebilir hale gelmesini beklemeniz gerekiyor. İşte sıcaklık kontrolü yapan akıllı kupa tam da bu işe yarıyor.

Sıcaklık kontrolü yapan kupanın ısıya duyarlı bir kapağı bulunuyor. Sıcak olarak kupaya doldurduğunuz zaman kapağın rengi siyaha yakınken sıcaklık azaldıkça kapağın rengi de değişiyor. Siz de bu renge bakarak kahvenizi ya da çayınızı ne zaman içeceğinize karar veriyorsunuz.

14- Kurabiye Canavarı Kupa

İsminin kurabiye canavarı olduğuna bakmayın. Estetik ve eğlenceli görünüşüyle kahve ya da çay keyfinizi katlayacağınız bir ürün bu. Neden mi kurabiye canavarı dedik bu ürüne. İşte cevabı.

Kupanın alt tarafında boş bir hazne bulunuyor. Bu hazne kupanın tabanı ile kahve koyduğunuz yer arasında bulunuyor. Bu boş kısma kurabiye, kek ya da benzeri bir ürün koyabiliyorsunuz. Bu kısım bir ağız şeklinde tasarlandığı için sanki kupa bu ürünleri yiyormuş görüntüsü oluşuyor. Kahvenizi ya da çayınızı içerken de bunları afiyetle yiyorsunuz. Böylece ekstra tabak kirletmemiş oluyorsunuz.

Hediyelik eşya olarak da çok şık bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

15- Döngüsel Duvar Askısı

İngilizce “loopits” sözcüğünü doğrudan çevirirsek böyle başlık ortaya çıkar tabi. Döngüsel duvar askısı dediğimiz loopits, estetik olarak masa üstünüzdeki kırtasiye malzemelerini duvara asmanızı sağlıyor. Renkli ve şekli hareketli olduğu için kendisi döngüsel bir askı olarak adlandırılıyor.

Loppitse makas, sünger, kalem, silgi, ataç, delgeç, zımba ya da bunlara benzer küçük objeleri asabileceğiniz gibi bu ürünü mutfakta ya da başka yerdeki küçük objeleri asmak için de kullanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın