Paragaranti Nedir Ve Ne İçin Kullanılır

paragarnti nedir

Ve Ne İçin Kullanılır hisse yatırımı, paragaranti döviz, paragaranti teknik konularının ayrıntısına girmeden genel olarak Paragaranti.com ne işe yarar, neler alınabilir, kimler kullanabilir, avantajları nelerdir bunları yazımızda aktarmaya çalışacağız. Ayrıntılı bilgi için Garanti Bankası şubelerini ziyaret edebilir yada Alo Garanti ile bilgi alabilirsiniz.

Paragaranti.com Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yatırımcılar, bankaların hedef kitleleri arasında bulunmaktadır. Bankalar, hisse senedi, fon, döviz yatırımı ve fonlara yatırım yapmak isteyen müşterileri içinde hizmet faaliyetleri yürütür. Garanti Bankası da Paragarantiyi hayata geçirerek müşterilerine hizmet vermektedir. Paragaranti.com nedir? Nasıl kullanılır? Sorularına cevap vereceğimiz makalemizde, öncelikle Paragaranti sisteminin ne olduğuyla başlayalım.

Paragaranti Garanti Bankası tarafından internet bankacılığı ile borsa hizmetinin verildiği bir sistemdir. Bu sistem ile birlikte borsadaki anlık gelişmeleri takip edebilirsiniz. Sistem üzerindeki E-Trader veri izleme ekranı ile birlikte fon, hisse senedi ve döviz alım satımı gibi işlemleri de yürütebilirsiniz.

Paragaranti ile tek sistem üzerinden borsacılık adına yapılacak tüm hizmetleri sistemli olarak takip ederek borsa işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Paragaranti.com’u Kimler Kullanabilir?

Garanti Bankası tarafından müşterilerine sunulan Paragaranti sisteminden yararlanabilmek için Garanti Bankası müşterisi olunması gerekmektedir. Garanti Bankası internet bankacılığı üzerinden Paragaranti hesabı açarak yatırımlarınızı yapabilirsiniz. Hesabınız açıldıktan sonra kurye ile evraklar gönderilmekte ve bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde doldurulduğunda Alo Garanti telefon bankacılığı aranarak bilgi verilmektedir. Gerekli bilgilerin girişi sonrasında ise Paragaranti kullanılabilir hale gelmektedir.

Paragaranti Borsa

Paragaranti’nin ana ekranında bankanın yatırım uzmanları tarafından yayınlanmakta olan borsa yorumları bulunmaktadır. Aynı ekran üzerinde İstanbul borsa bilgileri de sürekli güncellenmektedir. Paragaranti müşterileri, sistem üzerinde yatırım yapmak istediğinde yatırım araçları için ödenecek olan vergi ve kesinti tutarlarını öğrenebilmektedir.

Borsanın kapanış saatinde, borsada gün içerisinde yaşanan tüm işlemler istatistiksel olarak belirtilmektedir. Piyasada yer alan piyasa araçları o gün içerisinde borsada değer mi kazandı ya da değer kaybeden piyasa araçları istatistiksel olarak verilmektedir. Paragaranti ile Garanti Bankası müşterileri için bir fikir oluşturması adına kurulmuş olan bir sistem olarak da tanımlanabilir.

Paragaranti’de 1.000 TL tutarı karşılığında neler alabilirsiniz diye baktığımızda

hisse senedi

-fonlar

-bono

-dövizler

-altın

-tahbil

-repo alabilirsiniz.

1.000 TL ile  bu piyasa araçlarındaki değeri görmeniz mümkündür. Böylece bir Garanti Bankası müşterisi olarak yatırım araçlarının 1.000 TL tutarı karşılığında değerleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Buradan yola çıkarak da hangi yatırım aracına yatırım yapabileceğiniz konusunda fikir oluşturabilirsiniz.

Paragaranti Yatırım

Paragarani ile Garanti Bankası müşterileri neye yatırım yapacağı konusunda bilgi vermektedir. Ayrıca eğer müşteri isterse hangi yatırıma yönelmesi gerektiği konusunda da destek alabilir. Garanti Bankası portföy yönetimi ile yapabilecekleriniz;

Hisse Senedi

Bono

Fon Alımları’dır. Garanti Bankası’ nın bu noktada üstlendiği görev ise aracı bir kurum olmaktır. Müşteri yatırım yaptığında yatımlarının değerleri konusunda portföy değerlendirmesi yapabilmektedir. Bu sistemi kullanmak borsaya yeni başlayan, henüz borsa hakkında tam bilgi sahibi olmayan yatırımcılar için bir kolaylık sağlayan mantıklı bir seçenek olarak görülebilir.

One Response

Tüm yorumları göster
  1. duygu
    31 Temmuz 2016

Bir cevap yazın