PTT’den Emekli Maaşı Kredisi Nasıl Alınır?

 

ptt-1

PTT’den Emekli Kredisi Nasıl Alınır:PTT’den emekli müşteriler ihtiyaç kredisi alabilirler. Emekli kredisiEmekliler artık PTT’den kredi alabiliyorlar. Emekliler gerekli şartları sağladıktan sonra PTT şubelerine kredi almak için başvuruda bulunuyorlar. Başvurularının onaylanması halinde PTT’den ihtiyaç kredisi alabilecekler.

 • PTT emekli kredisine başvuran emekliler bilmelidirler ki en az 500 TL, en fazla 40.000 TL tutarında ihtiyaç kredisi alabilirler.
 • PTT’den emeklilerin alabileceği ihtiyaç kredisi için vade süresi en az 3 en fazla 6 ay olacak şekilde sınırlandırılmıştır.
 • Hizmet bedeli kapsamında emekli müşteriden kredi tutarı ve vadeleri için 10 TL ücret alınacaktır. Alınan bu 10 TL ücret kullandırımı ismi ile talep edilecektir.
 • PTT’den kredi alacak bireyin hayat sigortasının olması gerekmektedir. Sigorta ücreti ise farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılık kişinin yaşına, cinsiyetine göre değişebilmektedir. Emekli kişinin yaşının üzerine ihtiyaç kredisinin vade süresi de eklendiğinde toplamda en fazla 83 yaş sayısı ortaya çıkmalıdır.
 • SGK ile PTT arasında yapılan bir anlaşmaya göre de isteyen kişiler maaşlarını dışarıya çıkmadan evde alabilecekler. BU uygulama daha önce yalnızca belirli bir yaşın üerinde bulunan emekli kişiler için geçerliydi. Artık SGK ile PTT arasında yapılan anlaşmayla tüm emekliler için maaşlarını evde alabilme seçeneği sunuldu.

PTT’den ihtiyaç kredisi için vade süresi en fazla 36 aydır.  80 yaşını geçmiş olan müşteriler 36 ay vade ile ihtiyaç kredisi alamazlar.

PTT’den İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

 • PPT’den Emekli Kredisi Başvurusu, emekli olan kişi tarafından PTT şubesine giderek yapılmalıdır.
 • PTT’den maaşını alan emekli kişi nüfus cüzdanını alarak PTT şubesine gitmelidir. PTT şubesindeki ihtiyaç kredisi formunu doldurmalıdır.
 • Form içerisindeki bilgiler doğru bir şekilde doldurulduktan sonra bankadaki yetkili kişilere verilir.
 • Yetkili kişiler tarafından alınan form sisteme işlenir. Kredi onaylanırsa PTT ihtiyaç kredisi için emekli müşteriye sözleşme imzalatılır. PTT’den ihtiyaç kredisi bu şekilde nakit para olarak alınabilir.

PTT Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

PTT anlaşmalı olan bankalardan PTT ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. PTT kredisi PTT şubelerinden  alınmamaktadır. PTT şubelerinden başvuru yapılmaktadır. Ancak PTT ile anlaşması olan bankalardan kredi alınmaktadır. PTT’den emekli maaşı alan müşterilerin kredi almak için başvurabileceği bankalar aşağıdaki gibi listelenebilir.

 • Denizbank
 • İngbank
 • Vakıfbank
 • TEB

Denizbank PTT Kredisi: PTT ile Denizbank anlaşmalı kredi için 36 aya kadar vade yapılabilmektedir. Uygulanacak olan faiz oranı %1.38’dir.

İngbank PTT Kredisi: İng bank emekli maaşını PTT’den alan müşteriler için farklı tutarlarda ve fiz oranlarında kredi vermektedir. 15.000 TL’ye kadar olan kredi için %1.39 faiz uygulanmaktadır. 15.000 ile 45.000 TL arasındaki krediler için %1.14 faiz oranı uygulanmaktadır.

PTT müşterileri için İngbank’ın ihtiyaç kredisinin cade süresi 36 aydır, faiz oranı ise %1.59 olmaktadır.  Ayrıca 46.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verilmektedir.

Vakıfbank PTT Kredisi: Vakıfbank ile Anlaşmalı PTT Kredisi için 36 aya kadar vade yapılabilmektedir. Uygulanacak ola faiz oranı %1.42’dir. Ayrıca 20.000 TL’ye kadar kredi alınabilmektedir.

TEB PTT Kredisi: TEB Anlaşmalı olan bu kredi için 70 yaş sınırı bulunmaktadır. 36 aya kadar vade yapılabilmektedir ve uygulanacak olan faiz oranı %1.39’dur. En fazla 30.000 TL kredi verilebilmektedir. Ayrıca TEB anlaşmalı olan PTT kredisi için kredi tahsis ücreti de alınmamaktadır.

PTT Kredisi Emekli Olmayanlara Verilir Mi?

PTT kredisi, emekli maaşını PTT’den alan müşteriler için verilmektedir. İngbank emekli maaşını PTT’den alan müşterilere kredi vermektedir. Ayrıca PTT müşterilerine de İngbank kredi veriyor. Bu noktada kredinin faiz oranında farklılıklar olabiliyor.

PTT kredisi almayın, paranızı biriktirin borçsuz ihtiyaçlarınızı karşılayın.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster