QNB Finansbank Kredi Kartı Ekstre Taksitlendirme

Kredi kartı borcu taksitlendirme gibi de düşünülen ekstre taksitlendirme, hesap özetinde yer alan toplam borcunuzu ödeyemeceğinizi düşündüğünüzde faiz uygulaması ile daha küçük taksitler halinde borcunuzu ödemenizi sağlamaktadır. QNB Finansbank müşterisi olarak ekstre taksitlendirme başvurusunu nasıl yapacağınız öğrenmek ve işlem özelliklerini öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi kartınızı kullanarak yaptığınız harcamalardan sonra hesap kesim tarihinde kredi kartına olan borcunuz hesaplanır ve ekstrenizde size iletilir. Ekstrenizde ödemeniz gereken toplam borç, son ödeme tarihi, dönem borcu gibi bilgileri görebilirsiniz.

Ancak kredi kartınızla bütçenizi aşan harcamalar yaptıysanız ve ödemeyeceğinizi düşünüyorsanız QNB Finansbank kredi kartı kullanan bir müşteri olarak ekstre taksitlendirme yapabilirsiniz. Öncelikle kredi kartından ödeyebileceğiniz ve gelirinize göre harcamalar yapmanız tavsiye edilir. Ancak o dönem kredi kartı ile fazla alışveriş yaptıysanız faiz uygulaması ile kredi kartı ekstrenizdeki borcunuzu taksitlendirebilirsiniz.

Ekstre Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank kredi kartı ile alışveriş yaptıktan sonra hesap kesim tarihinden sonra ekstrenizi almalısınız. Ekstrede asgari ödeme tutarı için belirlenen tutarın ödemesini yapmalısınız. Ödeme işleminden sonra kalan borcunuzu 6, 9 ya da 12 ay olarak faizle taksitlendirebilirsiniz.

Ekstrenizin kesilmesinden ve asgari tutar için ödeme işlemini gerçekleştirdikten en az 1 gün sonra ekstre taksitlendirme talebinizi bankaya iletebilirsiniz.

-İnternet şubesinden kredi kartı ekstre taksitlendirme için öncelikle internet bankacılığına kullanıcı bilgileri ve şifrenizle giriş yapmalısınız. Eğer bu bilgilere sahip değilseniz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Başarılı bir şekilde giriş işleminizi tamamladıktan sonra Kredi Kartı İşlemleri menüsünde yer alan Taksitlendirme menüsünü kullanarak ekstre taksitlendirme başvurusu yapabilirsiniz.

-Mesajla ekstre taksitlendirme başvurusu yapmak isterseniz telefonunuzun mesaj bölümüne girin ve ET yazın 2273’e gönderin. Bu mesajı göndermenizin ardından QNB Finansbank sizi arayacaktır.

-QNB Finansbank Mobil Bankacılık kredi kartı ekstre taksitlendirme işlemi için mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra Kredi Kartları > Taksitlendirme > Ekstre Taksit menüsü adımlarını uygulayabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ekstre taksitlendirme QNB Finansbnak 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı ile yapılabilir. İsterseniz QNB Finansbank ATM’lerinden de başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ekstre Taksitlendirme Özellikleri

-QNB Finansbank kredi kartı ekstre taksitlendirme işlemi her zaman son kesilen ekstre için yapılmaktadır.

-QNB Finansbank ekstre taksitlendirme hesaplama işleminde faiz oranı hesaplamaya katılmaktadır. QNB Finansbank ekstre taksitlendirme faiz oranı aylık %1,84 olarak uygulanmaktadır.

-QNB Finansbank ekstre taksitlendirme ücreti alınmamaktadır.

-QNB Finansbank ekstre borcu taksitlendirme işlemi ek kartlar için uygulanmamaktadır.

-Ekstre taksitlendirme için en az 250 TL, en fazla 100,000 TL sınırlaması bulunmaktadır.

-QNB Finansbank ekstre taksitlendirme iptali için müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir ya da bankanın şubesine gidebilirsiniz.

Detaylı ve güncel bilgi için QNB Finansbank resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın