Reklam İzleyerek Para Kazandıran İnternet Siteleri

Para kazanma yolları denilince akla gelen bir iş de reklam izleyerek para kazanma işidir. “Reklam izleyerek para kazanılır mı” diye sormayın, gerçekten reklam izleyerek para kazandıran pek çok internet sitesi bulunuyor. Hem de günde öyle azımsanacak miktarda da değil. Peki reklamdan para kazanma işi için ne yapmanız gerekiyor?

Bu yazımızda reklam izleyerek nasıl para kazanılır sorusuna cevap vereceğiz. Ayrıca bu konu bağlamında reklam izleyerek para kazandıran internet sitelerinin güncel listesini sunacağız.

İnternetten Reklam İzleyerek Para Kazanma Hakkında Önemli Bilgiler

İnternetten pek çok para kazanma yöntemi bulunuyor. Bu anlamda bütün dünyanın bir araya gelebildiği internet özellikle iş dünyası ve reklam sektörü için son derece önemli bir platform haline geldi. Çünkü  üreticiler, internet sayesinde ürettiği bir malı kısa sürede milyarlarca insana anında tanıtabiliyor. Tabi bu tanıtım işinde en çok pay reklam sektörüne aittir. İşte reklam izleyerek para kazanma da reklamcılık sektörünün bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Şimdi reklam izleyerek para kazanmanın detaylarına bir göz atalım:

Reklam İzle ve Para Kazan Yöntemi Nedir?

Kolay para nasıl kazanılır sorusunun cevabını arayanlar için işte, gezdiğin yerde ya da evde reklam izleyerek para kazanma yani kısaca internetten reklam videosu izleyerek video kazanma yolunu örnek gösterebiliriz.

Reklam izleyerek para kazanma, bu işi yapan internet sitesine üye olduktan sonra genellikle büyük firmaların reklamlarını izlemeniz, reklamın ilgili bağlantısına tıklamanız ve gerek duyulması halinde reklam forumuna kayıt olmanız halinde para kazanılan bir platformdur. Bu platformda size reklam izlemeniz karşılığında para veren internet sitesi, aslında reklam veren şirketten bir ödeme almaktadır. Size bu ödemeden belirli bir pay vermektedir.

Reklam İzleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Reklam izleyerek para kazanmak çok kolaydır. Özellikle evde para kazanmak istiyorum, ek iş arıyorum diyenler için bu iş oldukça rahat bir kazanç kapısıdır. İnternetten reklam izleyerek para kazanmak için yapmanız gereken tek şey reklam izleme karşılığında para kazandıran internet sitesine üye olmaktan ibarettir. Daha sonra reklam izledikçe size izlediğiniz reklamın değeri üzerinden belirli bir para ödemesi yapılacaktır.

Reklam İzleyerek Günde Ne Kadar Para Kazanırım?

Reklam izleyerek para kazanmak isteyenler için öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Bu yolla zengin olmanız mümkün değildir. Buna karşın ister tam zamanlı isterseniz ek iş olarak yapın, bu iş sayesinde ayda ortalamanın üzerinde bir gelir elde etmeniz mümkündür. Ayrıca unutmamak gerekiyor ki reklam izleyerek para kazanmanın bir üst sınırı yoktur. Ekran karşısında ne kadar vakit geçirirseniz o kadar para kazanabilirsiniz. Şimdi gelelim ne kadar para kazanacağınız sorusuna.

Reklama izleyerek para kazanma yönteminde günlük 5 dolar ile 300 dolar arasında değişen para kazanabilirsiniz. Ancak gerçeği konuşmak gerekirse günde 300 dolar kazanmak genellikle hayal gibi bir durum. Ama gerçekçi yaklaşırsak reklam izleyerek ya da reklama tıklayarak günde 5 dolar ile 50 dolar arasında para kazanılabiliyor. Bu da TL olarak bugün için en az 25 TL ile 250 TL arası para anlamına gelmektedir.

Reklama Tıklayarak Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Reklam izleyerek para kazanma yanında bir de reklamlara tıklayarak para kazanma imkanı sunan internet siteleri bulunuyor. Reklama tıklayarak para kazanmak için yapmanız gereken ise reklama tıklama başına para veren internet sitesine üye olmak Üye olduktan sonra internet sitesinin size önerdiği reklamlara tıklayarak reklam değerine göre ücret alıyorsunuz. Bu ücret 1 centten başlayıp 1 dolara kadar çıkabilmektedir. Yani reklama tıklama başına 5 kuruş ila 5 TL arasında değişen ücret alabilirsiniz.

Reklam İzleyerek ya da Reklama Tıklayarak Para Kazandıran Siteler 

Reklam izleyerek ya da reklama tıklayarak para kazanmanın mümkün olduğundan bahsettik. Akıllarda olan soru şu: Peki hangi siteler reklam izleme karşılığında ya da reklama tıklama ile para kazandırmaktadır? Şimdi size reklamlardan para kazanma imkanı sunan sitelerin listesini sunacağız:

Reklamdan Para Kazanma Olanağı Sunan Sitelerin Güncel Listesi

Reklam izle para kazan sloganıyla yola çıkan bir çok internet sitesi bulunuyor. Aşağıda yer verdiğimiz bu internet sitelerinden istediğiniz birine giriş yapıp üye olduktan sonra sitenin yönlendirmesine göre reklam izleyerek ya da reklama tıklayarak kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Kolay para nasıl kazanılır sorusuna cevap arıyorsanız, işte sorunuzun cevabı:

 • OXMONEY: Reklama tıklayarak para kazanma imkanı sunan bir internet sitesidir. “www.oxmoney.fun” adresine giriş yapıp kaydolduktan sonra hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Oxmoney, reklama tıklayanlarla uzun vadeli çalışmak istemektedir. Bu nedenle yeni üye olanların ciddiyetlerini test etmek için ilk başta en az 150 dolarlık reklam tıklamasını zorunlu tutmaktadır. Ödeme sırasında ise elde edilen paranın yarısı ödenmektedir.
 • NEOBUX: 2008 yılında kurulan bu internet sitesi reklam izlemeniz karşılığında para kazandırıyor. Kazanacağınız para izlediğiniz reklamın uzunluğuna göre değişiklik gösterebiliyor. “www.neobux.com” adresi üzerinden giriş yapıp üye olduktan hemen sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.
 • SUPERPAY: 2003 yılında kurulan bir platform olan Superpay, hem reklam izleyerek hem de anket doldurarak para kazanma olanağı sunmaktadır. Yapmanız gereken “www.superpay.me” adresi üzerinden giriş yapıp kaydolduktan sonra hemen para kazanmaya başlayabilir ve kazandığınız parayı da anında hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • INDOXDOLLAR: 14 yıldan bu yana online para kazanma olanağı sunan Indoxdollar, reklam izleyerek, anket doldurarak ya da ürün denemesi yaparak para kazanma olanağı sunmaktadır. Hemen para kazanmaya başlamak için “www.inboxdollars.com” adresine giriş yaparak üye olabilirsiniz.
 • CASHCRATE: 6 milyonun üzerinde aboneye sahip olan Cashcrate, reklam izleme, anket doldurma, web sitesi ziyaret etme gibi işlemlerle para kazanma olanağı sunuyor. “www.cashcrate.com” adresi üzerinden kaydolarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.
 • CASHFIESTA: Bu site üzerinden para kazanmak için yapmanız gereken Cashfiesta’nın resmi internet sitesinden eklenti indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz. Eklentiyi kurduktan sonra internette dolaştığınız zaman bu şirkete ait reklamlar internet sitelerinde görünmeye başlıyor. İnternette dolaşırken gösterilen reklama biri tıklar ise siz de bundan kazanç elde ediyorsunuz.
Reklam İzleyerek Kazandığım Parayı Nasıl Alacağım?

Online para kazandıran şirketler, reklam izleyerek hesabınızda biriken parayı şu yollardan biri ile ödemektedir:

 • Doğrudan banka hesabınıza para yatırma
 • Bitcoin hesabınıza para yatırma
 • PayPal yöntemiyle ödeme
 • Amazon kartınıza para yükleme
 • Banka çeki gönderme.

Bu yöntemlerden hangisinin uygulanması gerektiğini bizzat parayı talep eden kişi tercih etmektedir. Örneğin kazandığınız parayı bitcoin hesabına gönderilmesini istiyorsanız, bitcoin hesap numaranızı vermeniz yeterlidir.

Reklam İzleyerek Kazandığım Para Ne Kadar Sürede Elime Geçer? 

Reklam izleyerek ya da reklama tıklayarak kazandığınız para, ödeme emri verdikten sonra 1-3 iş günü içinde ödenmektedir.

Şu hususu hemen belirtelim ki bu şirketler yurtdışı menşeili olduğu için şirket ödeme yapmaması halinde şirtketle görüşme yapmak dışında başka bir imkanınız bulunmamaktadır.

Reklam İzleyerek Para Kazanmak İsteyenlere Önemli Uyarı

Reklam izleyerek ya da reklama tıklama karşılığında para kazandıran siteler bugüne kadar pek çok kişiye ek gelir olanağı sağladı. Ancak bunların özel kuruluş olduğunu unutmamalısınız ve bu şirketlerle kişisel bilgilerinizi paylaşırken dikkatli olmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Sermayesiz olarak kurabileceğiniz işlerle ilgili detaylı bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster