Rotatif Kredi Nedir Ve Hangi Bankalardan Alınır

rotatif kredi nedir

ve Hangi Bankalardan Alınır: rotatif nedir tanımı, spot kredi ile rotatif kredi arasındaki fark nedir, rotatif kredinin özellikleri, avantajları hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz. BCH (Borçlu Cari Hesap) diğer adıyla Rotatif Kredi nedir ve hangi bankalardan alınır sorularınızın cevabı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Bankalar müşterilerine çeşitli KOBi kredileri sunmaktadır. Rotatif kredi de farklı özelliklere sahip olan bir kredidir. Rotatif kredi nedir diyerek başlayalım.

Rotatif Kredi Nedir?

Rotatif Kredi, siz müşteri olarak aldığınızda belirlenmiş olan vade ile beraber belirlenen limit içerisinde serbestçe kullanabileceğiniz bir kredidir, faiz oranı ise para piyasalarında meydana gelen gelişmelere göre değişmektedir.

Rotatif Kredinin Özellikleri

Rotatif Kredi’nin özelliklerine bakacak olursak aşağıdaki özellikler öne çıkmaktadır.

-Nakit akışına göre siz kredinizi kapatmak isterseniz bankaya giderek krediyi vade süresi dolmadan, önceden kapatabilirsiniz.

-Faizler üçer aylık dönemlerde ödenmektedir.

-Rotatif Kredi’de anaparanın ödemesi vade içerisinde istenilen tarihlerde ödenebiliyor.

Rotatif Kredi’nin Avantajları

-Rotatif Kredi’nin bir avantajı eğer bir firma olarak nakit akışınız nispeten belirsiz ise ve kısa süre için Finansman ihtiyacınız varsa bu durumda nakit ihtiyacınızı karşılamak amacıyla Rotatif Kredi kullanılabilir.

-Rotatif Kredi’nin bir diğer avantajı bankanızla belirlediğiniz limit dahilinde, istediğiniz zaman serbest bir şekilde bankaya para yatırabilirsiniz, ayrıca yine istediğiniz aman serbestçe para da çekebilirsiniz.

Rotatif Kredi başvurusu yapmak için rotatif kredi almayı planladığını bankanın şubesine gitmeniz gerekiyor. Banka gittiğinizde Rotatif kredi için ne kadar faiz uygulanacak, vade süresi ne olacak, ne kadar kredi alabileceksiniz, kredinizin taksitlerinin ödemeleri nasıl ve ne kadar olacak bilgi alabilirsiniz. Bu bilgiler bankadan bankaya farklılık gösterebilir.

Vakıfbank Rotatif Kredi Başvurusu

Bazı bankalar Rotatif Kredi Başvurusu yapmanız için internet üzerinden de hizmet vermektedir. Örneğin Vakıfbank Rotatif Kredi başvurusunu yapmak için şubeye gitmenize gerek yoktur.

Vakıfbank Rotatif kredi Başvurusu yapmak için https://basvuru.vakifbank.com.tr/kobibasvuru.aspx?kod=0&urun=Rotatif%20Krediler&utm_source=vakifbank&utm_medium=button&utm_campaign=Rotatif%20Krediler adresine gidebilirsiniz. (Bu adresi kopyalayıp tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.)

Rotatif Kredi ile Arasındaki Fark Nedir?

Rotatif kredi ile spot kredi arasındaki önemli farklar aşağıdaki gibi listelenebilir.

-Rotatif kredi aldığınızda faiz oranı ve vade süresinde farklılık olabilir. Bu kredi için faiz oranı sabit değildir, değişebilir.

-Spot Kredi için faiz oranı ve vade süresi ise sabit tutulmaktadır. Vade süresi boyunca faiz oranı değişmez.

-Rotatif Kredi taksitleri için ödeme yapacağınız vadeler 3 ayda bir gelmektedir.

-Spot Kredi’de krediyi erken kapatamazsınız. (Ancak erken kapatma durumunu bankayla önceden görüştüyseniz krediyi vade süresi dolmadan kapatabilirsiniz.)

-Vakıfbank Rotatif Kredi

-Denizbank Rotatif Kredi

-Akbank Rotatif Kredi

-Garanti Bankası Rotatif Kredi

-Finansbank Rotatif Kredi

-ING Bank Rotatif Kredi

-İş Bankası Rotatif Kredi

-Anadolu Bank Rotatif Kredi

-TEB Rotatif Kredi

-Odeabank Rotatif Kredi

-Şekerbank Rotatif Kredi

-Halkbank Rotatif Kredi

Rotatif kredi faiz oranları ise göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle bankaların resmi internet sitesinden göz atabilir ya da şubeye giderek Rotatif Kredi ayrıntılarını görüşebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın