Sabit Faizli Mortgage Ev Kredisi Başvurusu Garanti

Eakran Alıntısı

Sabit Faizli Mortgage Kredisi Başvurusu Garanti: Eğer aylık taksitlerinizin değişmesini istemiyorsanız ve aylık ne kadar ödeyeceğinizi net olarak bilmek istiyorsanız sabit faizli kullanmak sizin için uygun olabilir. Sabit faizli kredisinde taksitlerinizin miktarında bir değişiklik olmaz, hep aynı tutarda ödeme yaparsınız. Müşteri olarak ne kadar vade istediğinizi belirtmenizle birlikte uygun faiz oranları sayesinde almak istediğiniz eve kolayca sahip olabilirsiniz.

Sabit Faizli Kredisinin Özellikleri

  • Konut kredinizi TL cinsinden kullanma imkanınız bulunmaktadır.
  • En uzun süreli vadesi 240 aydır.
  • Size uygun olan ödeme planınızı Garanti Bankası şubelerine giderek ayrıntılı ve en iyi biçimde kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Kullandırım anında Garanti Bankası’nda geçerliliği olan Sabit Faizli Mortgage faiz oranı almış olduğunuz kredinize uygulanır.
  • Sabit faizli kredilerde erken ödeme yapmanız halinde uygulanacak olan işlem, erken ödenen anapara miktarının %2 si kadar erken ödeme ücreti banka tarafından alınmaktadır.
  • Sadece gerçek kişiler tarafından kullanılır.
  • Sadece mesken alımı amacıyla bu krediyi kullanabilirsiniz.
  • Teminat olarak sunmanız gereken satın aldığınız evi ipotek ettirmeniz yeterli olacaktır. Genel olarak Garanti Banka’sında kefil şartı aranmamaktadır, ancak şubeler gerekli gördükleri durumlarda müşteriden kefil göstermelerini talep edebilirler, böyle bir hakka sahiptirler.
  • Kredi tutarınız satın almayı planladığınız evin ekspertiz değerinin %75’i kadar kredi kullanma imkanına sahipsinizdir.
  • Sabit faizli olan kredilerde kredi taksitlerinin 1 ya da 1’den fazlasının ödeme vaktinden daha erken bir tarihte ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı geçmiyorsa ödenmiş olan anapara miktarının %1’ini, 36 ayı geçiyor ise %2’sini geçmeyecek miktarda masraf tahsil edilmektedir.

Mortgage’a nasıl başvuruda bulunabilirim?

Kredi başvurusunda bulunabilmeniz için Garanti şubesine kredi çekmeniz için istenen belgeleri, hazırlamanız gerekir ve bu belgelerle kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  Gerekli belgeler; başvuru formu, nüfus cüzdanınızın aslı, serbest çalışıyorsanız vergi levhası, son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

Mortgage TL ve Dövize Endeksli Mortgage için en uzun vade 240 ay olarak belirlenmiştir. Garanti Bankası’ndan alacağınız kredi limiti almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin %75’i kadar olmaktadır.

Kanun’da inşa halinde bulunan konutlar için kredi kullanımını kısıtlayan bir hüküm yer almamaktadır.

Garanti Bankası’nın sunduğu Sabit Faizli Mortgage Ev Kredisi Faizini vade seçeneklerine göre hesaplamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/mortgage/mortgage_urunleri/sabit_faizli.page#calcContent3=UID4805407

eEkran Alıntısı

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın