Sanal Kart Limit Belirleme Nasıl Yapılır?

sanal-kart-olusturma

Sanal kart nasıl alınır sorusu yazımızda sanal kart oluşturma ile cevapladık. İş Bankası örneği ile sanal kart oluşturma ve sanal kart limit belirleme işlemini nasıl yapacağınızı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Sanal kart limit belirleme internetten alışveriş yaparken size güvenli bir alışveriş ortamı sunmaya yardımcı olur. Sanal kart için belirlenen limit kadar internetten alışveriş yapabileceğiniz için, yüksek limite sahip kredi kartı da kullansanız yine sizin belirlediğiniz limit kadar alışveriş yapabileceğiniz bir kart kullanmış olursunuz.

Yani sanal kart kredi kartı limitinizden daha az ve sizin belirlediğiniz tutarda limite sahip kredi kartı olarak işlem yapmaktadır. Sanal kartın limitini siz belirlediğiniz için isterseniz telefon ile isterseniz internet üzerinden riski düşürerek güvenli alışveriş yapmanız mümkündür.

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Sanal kart başvurusu yapmanız gerekmiyor. Sanal kart nasıl alınır sorusuna kısaca sanal kartı sizin oluşturduğunuzu söyleyebiliriz. Sahip olduğunuz kredi kartından sanal kart oluşturma yapabilirsiniz.

Kartını kullandığınız bankanın internet bankacılığına kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Sanal Kart Oluşturma menüsünü kullanarak limitini sizin belirlediğiniz sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

Örneğin İş Bankası sanal kart oluşturma işlemini internet bankacılığına giridkten sonra sol menüde yer alan Kartlarım bağlantısına tıklayın. Açılan menüde Sanal Kart seçeneğini göreceksiniz. Sanal kart seçeneğine tıklayın ve İşlemler seçeneğine tıklayın. Bu şekilde kolaylıkla sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

Bankaların nasıl kart oluşturma işlemeleri genel olarak birbirine benzemektedir. Size kendi bankanıza göre sanal kart oluşturma adımlarını uygulayabilirsiniz. Kolaylıkla sanal kart almak yani oluşturmak mümkündür.

Sanal kart oluşturulduktan sonra hemen kullanılabilir.

Sanal Kart Limiti Nasıl Belirlenir?

Sanal kartınızı internet bankacılığı aracılığı ile oluşturduktan sonra Sanal Kart Limit Aktarımı ile ilgili işlem yapacaksınız. Bu işlem sizin sanal kart için kullanabileceğiniz limiti belirleyeceğiniz bölümdür.

Sanal kartınızı oluştururken size limitin ne kadar olmasını istediğiniz o tutarı girmelisiniz. Siz sanal kart için limit aktarma işlemini yaptığınızda, asıl kredi kartı limitinizden de sanal kart için belirlediğiniz limit kadar düşülecektir.

Örneğin kredi kartı limitiniz 3000 TL ise sanal kartınıza 1000 TL limit aktardıysanız, kredi kartınızın limiti 2000 TL olacaktır.

Sanal kart limit belirleme İş Bankası örneği ile aşağıda gösterilmektedir. Bu ekranda alışveriş yaparken sanal kartınızın ne kadar limitinin olmasını istiyorsanız o tutarı girebilirsiniz.

sanal-kart-limit

Sanal kart için belirlenen limit kadar internetten alışveriş yapmanız mümkün olacaktır. Ayrıca isterseniz sonradan sanal kart limit değişikliği de yapabilirsiniz. İsterseniz sanal kart limit artırma isterseniz sanal kart limit güncelleme ile limiti düşürebilirsiniz. Sanal kart limit sıfırlama da mümkündür.

ING, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi, QNB Finansbank bankalarının sunduğu World, Axess gibi bir çok kredi kartı için sanal kart oluşturabilir ve limitini siz belirleyebilirsiniz.

İş Bankası sanal kart oluşturma ve limit belirleme için şu videoyu izleyebilirsiniz. Ayrıca diğer banka müşterileri de bu videoyu izleyerek sanal kart oluşturma hakkında bilgi alabilirler.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın