Şekerbank Çiftçi Kredileri Ve Başvurusu

enkredi

Şekerbank Çiftçi Kredileri Ve Başvurusu: şekerbank çiftçi kredisi, şekerbank tarım kredisi başvurusu, şekerbank kredi başvurusu sonucu işlemleri hakkında bilgi almak ve tarım işiyle uğraşan çiftçilerin Şekerbank’tan alabileceği kredileri yazımızın içeriğinden öğrenebilirsiniz. Şekerbank tarımla uğraşan çiftçiye farklı kredi paketleri sunmaktadır. Kredi desteği, hasat zamanı, kredilerin ödenme miktarı, kredinin türü krediye göre farklılık gösterebilir.

Şekerbank Çiftçiye Tarım Kredileri

Şekerbank, tarım kredisi konusunda en aktif çalışan bankaların başında gelmektedir. Şekerbank tarafından çiftçilere özel olarak farklı kredi seçenekleri sunulmaktadır. Şekerbank tarım kredileri kapsamında “Çiftçilerimiz topraklarını bırakıp gitmesin” sloganıyla hareket etmektedir. Çiftçilerin tarımsal çalışmalarını sürdürebilmesi ve bırakmaması için her türlü desteği sunan Şekerbank, çiftçilere en düşük faiz oranlarından esnek ödeme seçenekleriyle kredi vermektedir. Banka tarafından çeşitli krediler sunulmaktadır. Bu krediler, özellikleri başvuru yöntemleri şu şekildedir;

Şekerbank Tarla Büyütme Kredisi

Şekerbank, bilindiği üzere çiftçilere tarım sektöründe daha iyi bir hizmet sunabilmesi ve işlerini sorun yaşamadan sürdürebilmesi için kedi desteği sunmaktadır. Tarla büyütme desteği kredisi adı altında kredi veren Şekerbank kredisiyle tarlalarınızı üretim için hazır hale getirebilirsiniz. Tarla büyütme kredileri 60 aya varan vade seçenekleriyle verilmektedir. Kredi ödemesini aynı zamanda hasat zamanı ödeme seçeneği de çiftçilere sunulmaktadır. Almak istenen tarlanın ekspertiz değerinin %75 oranına kadar kredi verilmektedir.

Şekerbank Tarımsal Ekokredi

Çiftçilerin daha az su kullanarak daha kaliteli ve fazla üretim yapması için hazırlanan bu kredi için, çiftçilere 60 ay vadeli olarak kredi desteği verilmektedir. Ekokredi için fatura miktarlarının %75’i oranına kadar kredi desteği sunulmaktadır. Tarımsal ekokredilerde faiz oranları sabittir.

Şekerbank Tarım Ekipmanları Kredisi

Şekerbank çiftçilerin daha verimli bir çalışma yürütebilmesi için gerekli ekipmanlara ihtiyaç duyduğunu bilmekte ve bu duruma bağlı olarak ekipman kredisi vermektedir. Ekipman kredisi de fatura tutarlarının %75 oranına kadar verilmektedir. 60 ay vadeli olarak esnek ödeme seçenekleri altında bu krediden faydalanabilirsiniz.

Şekerbank Kırsal Kalkınmaya Destek Kredisi

Şekerbank, kırsal kalkınmaya destek kredisi almaya hak kazanan yatırımcılar için 10 yıla varan vadelerle kredi desteği vermektedir. Çiftçilerin yatırım projeleri devlet tarafından %60 oranına kadar hibe desteğiyle desteklenmektedir.

Şekerbank Tarım Kredi Başvurusu

Şekerbank tarafından sunulan tüm kredi çeşitleri için başvurularınızı tek kanal üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Şekerbank tarım kredisi başvurusu nasıl yapılır? Başlıklı bu makalemizde, size en yakın Şekerbank şubelerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi başvuruları için gerekli olan belgelerle başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Şekerbank Tarım Kredileri için Gerekli Olan Belgeler

-Çiftçilerin çiftçi olduğunu gösteren belge
-Tarım ekipmanlarının proforma faturaları
-Kredi başvurusu yapan kişiye ait araziye ait tapu belgesi
-İş planı
-Kredi başvuru formu
-Kimlik bilgilerini gösteren nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet
-Bu belgelerin dışında farklı belgelerde banka tarafından talep edilebilmektedir. Ek belgeleri de tamamlayarak kredi desteği alabilirsiniz.

Şekerbank Tarım ve Çiftçi Kredisi Sonucu

Şekerbank’tan tarım kredisi almak için başvuru yaptıktan sonra başvurunuzun cevabını öğrenmek için yapmanız gereken isterseniz Şekerbank şubesine gitmek isterseniz Şekerbank telefon banakcılığını aramak olmalıdır. Bu iki seçnekten biri aracılığıile Şekerbank Sonucu Öğrenme işlemini tamamlayabilirsiniz. Kredi başvurunuza onay ya da ret cevabı verilebilir. Onay verilirse şubeden tarım kredisini alabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster