Şekerbank IBAN No Bulma Nasıl Yapılır?

sekerbank-iban-ogrenme

IBAN No Bulma Nasıl Yapılır? : şekerbank telefon bankacılığı ile IBAN öğrenebileceğiniz gibi farklı seçnekleride bulunmaktadır. Yazımızda şekerbank hesap numarası kaç haneli sorunuza cevap bulabilirsiniz. Şekerbank’ta bulunan hesabınızın IBAN numarasını öğrenerek para transferlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

IBAN para transferleri için kullanılmaktadır. IBAN ile isterseniz yurtdışı isterseniz yurtiçi para transferi yapabilirsiniz. IBAN kullanmak az maliyetle, kısa sürede, hata riskini en aza düşürerek bankacılık işleminizi yapmanıza imkan vermektedir.

Şekerbank IBAN Öğrenme

Şekerbank’ta bulunan hesabınızın IBAN numarasını öğrenmek için bir kaç farklı yol bulunmaktadır. İşte Şekerbank IBAN numarası öğrenebileceğiniz seçenekler;

Şekerbank şubesine giderek hesabınıza ait IBAN no hesaplama talebinizi iletebilirsiniz. Böylece Şekerbank Şubesi’nden IBAN numaranızı doğru bir şekilde öğrenebilir ve işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Şekerbank IBAN numarası öğrenmek için şubeye gitmek istemiyorsanız telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Şekerbank müşteri hizmetleri olan 444 78 78 numarasını aradıktan sonra sesli yanıt sistemi aracılığı ile IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

SMS ile IBAN öğrenme işlemi için yapmanız gereken telefonunuzun mesaj bölümüne girdikten sonra Şekerbank hesap numaranızı yazın ve bu mesajı 1953’e kısa mesaj olarak gönderin. Bu şekilde Şekerbank işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Hesabınızın Şekerbank IBAN numarasını öğrendikten sonra havale ve EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank IBAN Doğrulama

Türkiye Bankalar Birliği resmi internet sitesindeki ilgili sayfaya girdiğinizde IBAN numarası kontrol işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şekerbank IBAN doğrulama işleminiz için IBAN numarasını ulaştığınız sayfada yer alan kutucuğa yazdıktan sonra Kontrol Et butonuna tıklayın ve IBAN doğrulama işleminizi tamamlayın.

Türkiye Bankalar Birliği IBAN doğrulama sayfasına ulaşmak için tbb.org.tr/ibanprog/ibanhesaplama_pencere_yenilayout2.asp adresini kullanabilirsiniz.

Şekerbank IBAN kodu doğrulma için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Girdiğiniz IBAN ‘ın geçerliliğini bu şekilde kontrol edebilirsiniz. IBAN doğrulama sayfasında isterseniz yurtdışı IBAN numarası doğrulama işlemini de yapabilirsiniz. Yurtdışı IBAN doğrulama ile IBAN numarasının kime ait olduğunu ve hangi bankaya ait IBAN numarası olduğunu öğrenebilirsiniz.

Şekerbank’ta bulunan hesabınızın IBAN numarasını öğrenmek için kullanabileceğiniz seçenekler bu şekildedir. IBAN yurtiçi ya da yurtdışı para transferi işlemlerinde gereken bir bilgidir. IBAN ile hızlı ve sorunsuz bir şekilde para transferi yapabilirsiniz.

Türkiye’de IBAN numarası 26 hanelidir. Havale ve EFT işlemlerinizde IBAN numarasının doğruluğuna dikkat etmelisiniz. IBAN ile hesap numaranız uluslararası düzeyde tanınmış bir özelliğe sahip olur. IBAN ile hata yapma riskinizi en aza indirebilirsiniz.

Şekerbank IBAN’dan hesap numarası öğrenme için ise; IBAN numaranızın son 16 hanesi hesap numaranızı ifade etmektedir.

Şekerbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın