Şekerbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ve Faiz Oranları

sekerbank_11

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ve Faiz Oranları: Şekerbank farklı masraflar için müşterilerine vermektedir.  Krediyi hesaplama ve faiz oranları farklılık göstermektedir.Evlilik, düğün, eğitim, tadilat gibi masraflar için Şekerbank’tan kredi alınmaktadır. Şekerbank’ın farklı faiz oranlarında farklı kredi ürünleri bulunmaktadır.

Bankaların müşteriler için verdiği ihtiyaç kredilerinde faiz oranları kredinin özelliğine göre değişkenlik göster se de ihtiyaç kredilerinde genellikle en fazla 60 ay vade seçeneği sunmaktadır, ancak bazı bankalar 120 ay vadeyi kredi ürünlerinde sunabilmektedir. Şekerbank’ın ihtiyaç kredileri hakkında daha fazla bilgi için yazımıza devam edin.

Şekerbank İhtiyaç Kredileri

Şekerbank müşterilerine farklı ödeme sürelerine ve değişen faiz oranlarına göre farklı türlerde ihtiyaç kredisi vermektedir. Şekerbank’tan alınabilecek İhtiyaç Kredileri ve açıklamaları aşağıdaki gibidir.

Şekerbank Bireysel Finansman Kredisi

Şekerbank Bireysel Finansman Kredisi 12,24 ya da 36 ay seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1,48’dir.

Şekerbank SMS Kredi

Şekerbank SMS Kredi 12,24 ya da 36 ay seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1,65’dir.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi

Şekerbank İhtiyaç Kredisi 12,24 ya da 36 ay seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1,74’dir.

Şekerbank Özgür Kredi

Şekerbank Özgür Kredi 12,24 ya da 36 ay seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1,47’dir.

Şekerbank Profesyonellere Özel Kredi

Şekerbank Profesyonellere Özel Kredi 12,24 ya da 36 ay seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1,46’dir.

Şekerbank Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi

Şekerbank Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi 12,24 ya da 36 ay seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1,46’dir.

Şekerbank Emekli Maaş Müşterisi Kredisi

Şekerbank Emekli Maaş Müşterisi Kredisi 12,24 ya da 36 ay seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1,46’dir.

Şekerbank Borç Transferi Kredisi

Şekerbank Borç Transferi Kredisi Kredisi 12,24 ya da 36 ay seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1,48’dir.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Belgeleri

-Nüfus cüzdanınız, pasaportunuz ya da sürücü belgeniz kredi başvuru için istenmektedir.

-İkamet belgenizi ya da kredi başvurusunda bulunacak kişinin adına düzenlenen son 3 ay içerisindeki faturayı kredi başvurusu için kullanabilirsiniz.

-Gelir belgenizi kredi almak için başvuru belgelerinin arasına eklemelisiniz.

  • Özel sektör çalışanı ve memurlar için istenen belge bordro ya da maaş yazısı, şirket imza sirküleri başvuru için kullanılabilir.
  • Emeklilerden istenen belgesi emekli maaşı hesap cüzdanıdır.
  • Serbest Meslek Sahipleri ve Şirket ortakları için istenen belgeler güncel vergi levhası, ticaret sicil gazetesi/oda kayıt belgesi ve bilanço ve gelir tablosudur.
  • Çiftçilerden istenen belge ise çiftçi belgesi, arazi tapu fotokopileri hazırlanmalıdır. Bunlarla birlikte müstahsil makbuzları da belgelerin arasına eklenmelidir.
  • Gayrimenkul kira geliri olan müşteriler ise tapu belgesi, kira gelirinin elde edildiği ilgili kira kontratı ve kira banka üzerinden yatırılıyorsa ödemeleri belgelen banka hareketleri hazırlanmalıdır.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Şekerbank’ın resmi internet sitesine girerek istediğiniz kredi için vade seçenği ve tutarını belirledikten sonra kredinin hesaplamasını yapabilirsiniz. Böylece vade süresi boyunca ödeyeceğiniz toplan tutarı öğrenebilirsiniz.

Kredi çekmek yerine paranızı biriktirerek ihtiyaçlarınızı karşılamak sizin için daha iyi olacaktır. İhtiyacınız olan krediyi bankadan aldıktan sonra fazlasıyla ödemek zorundasınız. Ayrıca ödemesi geciktirilen ve ödenmeyen borçlar için gecikme faizi uygulanmaktadır. Aylarca borçlu kalmadan, faizsiz, daha fazla para ödemeden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Krediye vereceğiniz faiz tutarını para biriktirmeyi seçerseniz kar etmiş olursunuz. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı birkaç ay sonra karşılayın ve borçsuz, faizsiz bir biçimde paranızı biriktirin ve ihtiyaçlarınızı bu şekilde alın bu yolu tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.. Kredi çekmek sizin için bir kolaylık değildir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın