Şekerbank Taşıt Kredisi Başvurusu Ve Gerekli Belgeler

şekerbank taşıt kredisi

Şekerbank Ve Gerekli Belgeler : Şekerbank 0 km ya da 2. el araç almak isteyenlere kredi veriyor. Faiz oranları ile hesaplama yaparak kredinin vadesi boyunca ve vade sonunda ne kadar ödeme yapacağınızı Şekerbank şubesinden öğrenebilirsiniz. Taşıt kredisi için başvuru yapmak istiyorsanız gerekli belgeleri de hazırlamanız gerekiyor. Bu belgeleri kredi başvurunuz için bankaya sunmanız gerekiyor. Kredinize onay verildiğinde şubeden kredinizi alıp kullanmaya başlayabilirsiniz. İşte ve kredinin özellikleri.

Şekerbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Şekerbank’tan Taşıt Kredisi almak istiyorsanız başvuru işlemi için bankanın şubesine gitmeniz gerekiyor.

Şekerbank taşıt kredisi başvurusu işleminde kefil şartı aranmamaktadır. Ancak Şekerbank kefil gösterilmesini gerekli görürse bu talepte bulunabilir.

Şekerbank Taşıt Kredisi Özellikleri

Şekerbank araç almak isteyenlere Taşıt Kredisi ile destek oluyor. İsterseniz sıfır kilometre isterseniz 2. el otomobil almak isteyenler Şekerbank Taşıt Kredi’sine başvuru yapabiliyor. 48 aya varan vade seçeneği ile arabanızı alıp kredi taksitlerini ödeyebilirsiniz. Teminat için ise Şekerbank satın almış olduğunuz aracın rehnini yeterli görmektedir. Eğer 2. el bir taşıt almayı planlıyorsanız 15 yaşına kadar olan araçlar da kredilendirilebiliyor.

Şekerbank’tan Ne Kadar Taşıt Kredisi Alabilirim?

Şekerbank’tan taşıt kredisi çekmek istiyorsanız sıfır kilometre araçlar için ve 2. el araçlar için farklı kredilendirme oranları uygulanmaktadır.

0 km binek araç almayı planlıyorsanız Nihai fatura değeri bedelinin 50.000 TL’ ya kadar olan tutarı için belirlenen kredilendirilme oranı %70 olmaktadır. İkinci el araçlar için ise kasko değeridir. 50.000 TL’yi aşan tutar kısmı için kredilendirilme oranı ise %50 olarak belirlenmiştir.

Şekerbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ise %1.55 olarak uygulanmaktadır. Şekerbank2ın düzenlediği kampanyalar ya da güncelleme nedeniyle faiz oranında farklılık olabilir. Güncel faiz oranı için Şekerbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Şekerbank Taşıt Kredisi Başvuru Belgeleri

Şekerbank Taşıt Kredisi başvurunuzu yapmak için aşağıdaki listede yer alan belgeler gereklidir. Bu belgeleri hazırladıktan sonra şubeden taşıt kredisi başvurunuzu yapabilir onaylandığında da kredinizi kullanabilirsiniz. İşte gerekli belgeler.

  • Başvuru Formu gerekmektedir.(Şubeden taşıt kredisi başvuru formunu alabilirsiniz.)
  • Kimlik fotokopisi gerekmektedir.
  • Krediye başvuru yapan kişinin gelir belgesi
  • Ücretli çalışan kişiler için son 2 ay zaman diliminde düzenlenmiş olan maaş bordrosu gerekmektedir veya maaş yazısı sunabilir ya da gelir yazısı ile beraber Firma Yetkili İmza Sirküleri gerekiyor. Serbest çalışan kişilerden ise daha farklı belgeler istenmektedir.
  • Sıfır km araç için taşıt kredisi alacaksanız proforma fatura gerekiyor.
  • 2. el taşıt satın alacaksanız aracın ruhsat fotokopisi kredi başvurusu için istenmektedir.

Ayrıntılı ve güncel bilgi için Şekerbank şubelerini ziyaret edebilir ve taşıt kredisi için gerekli tüm belgeleri şubeden sorabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın