SGK Prim Ödemesi Hangi Bankalardan Yapılır?

sgk-prim-odeme-bankalar

Hangi Bankalardan Yapılır? : SGK prim ödemeleri için hangi bankalar ile işlemi yapabileceğinizi açıkladık. ATM’den SGK ödemesi yapabilirsiniz. SGK prim ödemelerini anlaşmalı bankalardan yapabilirsiniz. SGK prim ödeme işlemi yapabileceğiniz bankaları açıkladık. Bankaların sundukları hizmetler ile internet üzerinden kolaylıkla ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Prim Ödemesi Yapılan Bankalar

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) prim ödemeleri konusunda birçok kişi ödemelerini ne şekilde yapacağını bilmemektedir. SGK prim ödemeleri hangi bankaya yapılır? Sorusuna cevap arayan kişilere cevap olarak, SGK ödemelerini herhangi bir bankaya yatırabileceği bilgisiyle makalemize başlayalım. Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar üzerinden eski adıyla SSK prim ödemelerini yapabilirsiniz. Bankalar, sadece şubeler yoluyla değil internet şubeleri ve ATM’ler aracılığıyla da SGK prim ödemelerinin yapılmasına olanak tanımaktadır.
Ülkemizde faaliyet gösteren bazı bankalara nasıl prim ödemesi yapıldığından bahsedelim.

Akbank SGK Prim Ödeme

Akbank ile SGK Prim Ödeme ve SGK Borç Sorgulama işlemi yapabilirsiniz. AKbank Direkt’e giriş yaptıktan sonra internet üzerinden e-Devlet’e giriş yapabilir ve bu şekilde SGK hizmet dökümü alabilirsiniz. SGK borç ödeme işlemi yapmak istiyorsanız kredi kartınızı kullanabilir ya da hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vererek ödemelerin yapılmasını saplayabilirsiniz.

SGK Sorgulama ve online olarak SGK ödeme işlemi yapmak için şu kanalları kullanabilirsiniz.

-Akbank Direkt İnternet’e tıklayabilirsiniz.

-Kiosk ve PDA’lar aracılığı ile ödeme yapabilirsiniz.

-Akbank telefon bankacılığını arayarak ödeme yapabilirsiniz.

-Akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz, SGK Prim ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank SGK Prim Ödeme

Vakıfbank SGK/Vergi ödemeleri işlemi için kullanabileceğiniz bir bankadır. Firmaların ve şahısların belirli dönemlerde yapması gereken ödemeler bulunmaktadır. Gümrük vergisi ya da diğer vergiler gibi. SGK/Vergi ödemelerinizi Vakıfbank aracılığı ile İnternet Şubesi’nden, Vakıfbank şubelerinden, Bankomat ve Para Bankomat’lardan ya da isterseniz 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank Telefon Bankacılığı’ndan ödemelerinizi yapabilirsiniz.

İş Bankası SGK Prim Ödemesi

İş Bankası ile SGK prim ödemesi yapabilmek için Maximum kredi kartınızla ya da bankamatik kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Bankanın ATM’lerinden ve internet şubesinden de SGK prim ödemesini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. SGK prim ödemesi için sgk.gov.tr ile ödeme yapmak için İş Bankası kartınızı kullanabilirsiniz.Ayrıca bu işlem için işlem masrafı alınmaktadır.

Ziraat Bankası SGK Prim Ödemesi

Ziraat Bankası aracılığıyla SGK ödemesi yapmak için, bankanın ATM’lerinden kartsız işlem bölümünü seçerek ilgili ödeme bölümüne geçiş yapabilir ve ödemelerinizi yapabilirsiniz. ATM’den yapacağınız SGK prim ödemesi işlemi için TC Kimlik Numaranız  gerekebilir. Ziraat Bankası internet bankacılığından ve şubelerden de SGK ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası SGK Prim Ödemesi

Garanti Bankası aracılığıyla prim ödemesi yapmak isteyenler, bankanın internet şubesinden, ATM’lerden ve şubelerden ödemelerini yapabilmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın