Sigortasız İşçiye Kredi Veren Bankalar Hangileridir

sigortasiz-isciye-kredi

Sigortasız İşçiye Kredi Veren Bankalar Hangileridir? : Sigortasız çalışana kredi çekme imkanı veren bankalar bulunmaktadır. Sigortasız kişiler nasıl bankadan kredi çekebilir yazımızda açıkladık. kişiler bankanın istediği şartları yerine getirdiğinde sigorta olmasa da kredi kullanabilir. İşte sigortasız çalışanlara hangi bankalar kredi veriyor cevabı yazımızda.

Veren Bankalar

Ülkemizde sigortasız olarak işçi çalıştırmak her ne kadar yasak olsa da sigortasız olarak da çalışan kişilerin var olduğu bilinmektedir. Bankalardan herhangi bir bankacılık ürünü için hizmet alınmak istediğinde ise sigortasız olarak çalışmak büyük bir engel yaratmaktadır. Bankalar, çalışacakları müşterilerinden genel olarak gelir belgesi talep etmektedir. Sigortalı olarak çalışan kişiler gelir belgesini bankaya vererek, gelir durumu üzerinden kredi kullanabilmektedir. Sigortası olmayanların ise kredi alabilmesi son derece zordur. Çalışmayan sigortasız olana kredi veren bankalar da bulunmakta fakat sigortalı çalışanlara göre sigortasız kişilerin kredi alabilme durumları daha güç olmaktadır.

Bankalardan sigortasız olarak kredi alabilmek için, bir geliriniz varsa eğer, bunu ispatlamalı ya da teminat göstermeniz gerekmektedir. Sigortalı olarak çalışmamanıza rağmen, kira geliriniz varsa eğer, tapu ve kira kontratını bankaya sunabilir ve gelirinizi belgeleyebilirsiniz. Bu durumda da bankalar kredi başvuru sahiplerine geliri üzerinden kredi kullandırmaktadır. Kira geliriniz de yoksa eğer, mevcut gayrimenkullerinizi bankaya ipotek göstererek kredi kullanabilirsiniz. Banka, ipotekler üzerinden işlem sağladığından kendisini garantiye almaktadır. Alınan kredi borcunun ödenmemesi durumunda banka, ipotek gösterilen gayrimenkuller üzerinden alacaklarını temin etmektedir. Ülkemizde, çalışmayan sigortasız olana kredi veren bankalar arasında ise birçok banka bulunuyor. Bu bankalar;

-Yapı Kredi
-İş Bankası
Denizbank
-ING Bank
-Finansbank
TEB
-Halk Bankası

Pek çok bankanın sigortasız olarak kredi kullanmak isteyenlerden talep ettiği belgeler ve şartlar benzerlik göstermektedir. Bankaların uygulamış olduğu faiz oranları ise birbirinden farklıdır. Bu durumda gerekli şartları karşıladığınızda bankaların güncel faiz oranlarını öğrenerek, en uygun maliyetle kredi alabileceğiniz bankayla çalışma yoluna gidebilirsiniz. Bu durumda, aldığınız kredi için daha fazla bir geri ödeme yapmadan, kredinizi tüm ihtiyaçlarınızda kullanabilirsiniz.

Hangi bankadan kredi çekmek istiyorsanız o bankanın kredi koşullarını öğrendikten sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Sigortasız kişiye kredi veren bankalardan istediğinize giderek başvuru işlemini gerçekleştirebilir ve onayladığında kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi çektikten sonra faiziyle birlikte geri ödeyeceğinizi unutmayın. Ayrıca ödenmeyen kredi taksitleri için gecikme faizi uygulaması yapılmaktadır.

Krediyi ödeyecek kadar gelire sahipseniz paranızı biriktirerek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Çünkü kredi çektiğinizde aldığınız krediden daha fazlasını masraflar ve kredi faizi nedeniyle ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Bu nedenle kredi çekmeden gelirinizle ihtiyaçlarınızı karşılayın.

Kefilsiz Ve Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın