Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar Ve Şartları

sigortasız kişiye kredi veren bankalar

Sigortasız Kişiye Veren Bankalar Ve Şartları: sigortasız çalışana kredi veren bankalar, sigorta olmadan kredi veren bankalar,  çekme imkanı sunan bankalar hangileri sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Sigortalı olmayan kişiler de kredi almak istiyorlar. Ancak bankalar kredi verecekleri kişilerin gelir belgesi, kredi notu gibi şartlarına bakarken sigortalı bir çalışan mı olduğuna da bakabiliyor. Ancak bzı bankalar sigortanız olmasa da kredi verebiliyor. İşte sigortasız olana kredi veren bankalar.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Bankalar, kredi başvurusu yapan kişilerin öncelikli olarak kredi notuna, gelirine ve gösterebileceği teminatlara bakmaktadır. Sigortalı olarak bir işte çalışıyor olmak ve maaş durumunuzu belgeleyebiliyor olmanız kredi alabilmeniz için oldukça önemlidir. Banka belgeleyebildiğiniz gelir belgeniz ile aylık gelirinizi görmekte ve ne kadar ödeme yaparak kredi alabileceğinizi belirlemektedir. Sigortası bulunmayan kişilerin ise sigortalı kişilere kıyasla kredi alabilmeleri çok daha zordur.

Sigortasız olmayan ve son altı aydır sigortalı bir işte çalıştığı görülmeyen kişilerin bankalardan kredi alabilmeleri imkânsız değildir. Bankanın istediği şartları yerine getiren kişiler sigortasız olarak da kredi alabilmektedir.

Sigortasız Kredi Alma Şartları

Bankalardan sigortasız olarak kredi alabilmek için öncelikli olarak bir ipotek ya da kefil göstermeniz gerekmektedir. Sigortasız olmanıza rağmen herhangi bir geliriniz varsa eğer belgeleyebilirseniz bankalar bu durumu gelir olarak saymaktadır. Örneğin; bir kira geliriniz varsa eğer kira sözleşmesi ve tapunuzla beraber bankaya gelirinizi belgeleyebilirsiniz. Bu durum dışında mevcut gayrimenkullerinizi ipotek göstererek de kredi alabilirsiniz. Bankalar ipotekli kredilerde kredi kullanıcısının gayrimenkulünü ipotek ettiğinden, borcun ödenmemesi durumunda ipotek üzerinden krediyi geri alabilmektedir. Bu nedenle geliri olmayan kişilerin ipotek gösterdiği kredilerde ödemeyeceği kredileri çekmesi son derece risklidir.

Ülkemizde, sigortasız kişiye kredi veren bankalar arasında en öne çıkan bankalar aşağıdaki gibi listelenebilir:

  •  Halk Bankası
  • İş Bankası
  • Yapı Kredi
  • Denizbank
  • TEB
  • ING Bank
  • Finansbank

Bu bankalara göstereceğiniz ipotek ve kefille kredi başvurusu yapabilir ve sigortasız olarak da kredi kullanabilirsiniz. Kefil göstermeniz durumunda, banka kefilin kredi notuna ve gelir durumuna büyük önem göstermektedir. Kefilinizin banka sicilinin olumlu olması ve bankalar tarafından kredi verilmesi konusunda bir sorun oluşturmaması gerekmektedir. Bu durumlarda banka kefiliniz üzerinden kredi vermektedir.

Sigortasız olana kredi veren bankalar için müşterinin diğer bankalarla olan ödeme ilişkileri de önemlidir. Kullandığınız kredi kartı ya da daha önce aldığınız kredi kartı yani finansal geçmişiniz şu an sigortasız olarak kredi çekmek isteseniz de etkilidir. Kredi notunuz ödemlerle ilgili sorun yaşadıysanız düşük olacaktır ve bankalar böyle kişilere kredi vermeyi pek tercih etmezler. Ancak bankada bir miktar paranız bulunuyorsa ve geçmişteki banka ödemelerinizi düzenli yaptıysanız sigortasız kredi çekmek için bankalar size büyük engel çıkarmayacaktır.

Sigortasız olana kredi veren bankaların sizden istediği kefil ya da ipotek gibi şartları sağlayarak kredi almanız mümkündür. Ancak aldığınız krediyi ödeyecek durumda değilseniz kredi çekmek sizi daha zor bir duruma düşürecektir. Eğer krediyi ödeyemeyecekseniz kredi çekmeyin ve faiz, kredi masrafları gibi nedenlerle aldığınızdan daha fazlasını bankaya ödemek zorunda kalmayın.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın