SMS İle Kredi Başvurusu Yapılabilen Bankalar ve SMS Numaraları

Telefondan SMS ile kredi başvurusu yapmanın en büyük avantajı kefilsiz ve gelir belgesiz kredi başvurusu olmasıdır. Çünkü banka şubesine kredi başvurusu için gittiğinizde banka yetkilisi başvuru öncesinde kefil ve gelir belgesi isteyecektir. Bu durumda özellikle sabit bir işi olmayan ya da seyyar satıcı, ev hanımı, esnaf, işçi gibi kayıt dışı çalışanlar kredi alamayacaktır. İşte SMS ile kredi başvurusu sayesinde kredi alıp alamayacağınız öğrenebileceğini gibi ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik SMS ile kredi başvurusu ücretsiz olarak verilen bir hizmettir.

Bu yazımızda SMS ile kolay kredi alınabilen 9 bankanın SMS ile kredi başvurusu ve SMS numaralarının neler olduğu hakkında bilgi vereceğiz.

SMS İle Kredi Başvurusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

SMS ile kredi başvurusu bankaların son yıllarda sıklıkla kullandığı kredi başvurusu yöntemidir. SMS bankacılığı sayesinde bu şekilde yapılan kredi başvuruları en fazla 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Böylece banka şubesine giderek sıra beklemekten ve zaman kaybı yaşamaktan kurtulmuş oluyorsunuz.

SMS ile kredi başvurusu yapmak için ihtiyacınız olan tek şey cep telefonudur. Cep telefonunun mesaj bölümüne girerek TC numaranızı ve talep edilen kredi miktarını yazarak bankanın belirlediği SMS hattına kısa mesaj şeklinde göndermeniz yeterlidir. Banka 5 dakika gibi kısa bir süre içinde kredi durumunuzu size geri bildirecek ve siz de en yakın banka şubesine giderek kredi başvuru işlemini tamamlayabileceksiniz. Bu şekilde kredi onayı alanlar beklemeden aynı gün içerisinde kredilerine anında ulaşabiliyor.

SMS İle En Hızlı Kredi Kullandıran Bankalar

Ülkemizde bir çok banka SMS kredi başvurusu hizmeti vermektedir. Ancak bunlar arasında SMS ile en hızlı kredi kullandıran bankaların şunlar olduğunu söyleyebiliriz:

 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Akbank
 • Vakıfbank
 • Halk Bankası
 • Odeabank
 • Burgan Bank

SMS İle Kredi Başvurusu Alan Bankalar, SMS Numaraları ve Başvuru Şekli

Şimdi ülkemizde uygun koşullarda SMS ile kredi kullandıran bankaların listesini ve kredi başvuru şeklini tablo şeklinde gösterelim:

Bankalar Gönderilecek Mesaj SMS Numarası
Akbank KREDİ boşluk TC No 4425
Denizbank KREDİM boşluk TC No 3280
Garanti Bankası TC No, kredi miktarı, vade, aylık gelir 3390
Halk Bankası KREDİ, TC No, aylık gelir, kredi miktarı 3452
Odeabank KREDİM boşluk TC No 8444
QNB Finansbank TC No 5030
Yapı Kredi  Kredi türü, TC No, aylık gelir 4411
Vakıfbank TIK boşluk TC No, aylık gelir 5724

SMS Kredi Başvurusu Örnekleri

Yukarıdaki tabloda SMS ile kredi başvurusu yapabileceğiniz bankaları ve bu bankalara ait SMS numaralarını belirttik. Şimdi bu tabloya göre SMS ile kredi başvurusunun nasıl yapılacağını gösterelim:

 • Akbank SMS İle Kredi Başvurusu : KREDİ yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve ardından TC numaranızı yazıp 4425’e gönderiyorsunuz. Örnek: KREDİ 37173956973 > 4425
 • Denizbank SMS İle Kredi Başvurusu : KREDİM yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve ardından TC numaranızı yazıp 3280’e gönderiyorsunuz. Örnek: KREDİ 37173956973 > 3280
 • Garanti SMS İle Kredi Başvurusu : TC numaranızı yazıp boşluk bırakıyorsunuz ardından aralarında boşluk olacak şekilde talep ettiğiniz kredi miktarını, kredinin vadesini ve aylık net gelirinizi yazıyorsunuz. Mesajı 3390’a gönderiyorsunuz. Örnek: 37173956973 5000 12 3000 > 3390 
 • Halkbank SMS İle Kredi Başvurusu : KREDİ yazıp boluk bırakın ve aralarında boşluk olacak şekilde TC No, aylık net gelir ve kredi miktarını yazın ve mesajı 3452’ye gönderin. Örnek:  KREDİ 37173956973 3000 5000 > 3452
 • Odeabank SMS İle Kredi Başvurusu : KREDİM yazıp boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı yazın. Mesajı 8444’e gönderin. Örnek: KREDİM 37173956973 > 8444
 • Finansbank SMS İle Kredi Başvurusu : TC numaranızı yazıp 5030’a kısa mesaj olarak göndermeniz yeterlidir. Örnek: 37173956973 > 5030
 • Yapı Kredi SMS Kredi Başvurusu : Almak isteğiniz kredinin türünü yazıp boşluk bırakın. Yine aralarında boşluk olacak şekilde TC numaranızı ve aylık net gelirinizi yazarak 4411’e gönderin. Örnek: İhtiyaç Kredisi  37173956973 3000 > 4411
 • Vakıfbank SMS Kredi Başvurusu : TIK yazıp boşluk bırakıyorsunuz ve ardından TC no ve aylık gelirinizi yazıp 5724’e kısa mesaj olarak gönderiyorsunuz. Örnek: TIK 37173956973 5000 > 5724

SMS İle Kredi Başvurusu Ücretli Midir?

SMS ile kredi başvurusu ücretsizdir. Bu konuda bankalar bir ücret talep etmemektedir. Bankanın kredi başvurunuza cevaben gönderdiği SMS de ücretsizdir. Bununla birlikte kimi zaman cep telefonu operatörlerinin bir SMS bedeli ücret alabildiğini unutmamak gerekiyor.

SMS İle Kredi Başvurum Onaylandı Ne Yapmam Gerekiyor? 

SMS ile kredi başvurusu yaptınız ve kredi başvurunuz onaylandı. Bu durumda kredi başvuru işleminin tamamlanması için size en yakın banka şubesine giderek kredi sözleşmesini imzalamanız gerekmektedir. Kredi sözleşmenizi imzaladıktan sonra aynı gün içinde kredinizi alabilirsiniz. 

SMS İle Kredi Başvurusu Onaylandı Krediyi Almalı Mıyım?

SMS ile kredi başvurusu onaylanan bir kimsenin krediyi alma zorunluluğu yoktur. Bu nedenle krediniz onaylansa bile şubeye giderek kredi formunu imzalamazsanız bankaya karşı kredi borcunuz olmayacaktır.

SMS İle Kredi Başvurusu Yaptım Krediyi Almadım Kredi Notum Düşer Mi?

SMS ile kredi başvuru yapılmasının ve kredi onaylandıktan sonra kredinin alınmamasının kredi notuna herhangi bir etkisi yoktur. Onaylanan krediyi almasanız dahi kredi notunuz bundan etkilenmeyecektir.

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazın. Uzmanlarımız en kısa süre içinde cevaplasın.”

İlginizi Çekebilir: En düşük konut kredisi faizi uygulayan bankaların listesini ve konut kredisi faiz oranları karşılaştırmasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın