Sosyal Medya ve Youtube Fenomenlerinin Kazancı Ne Kadar?

Danla Bilic, Enes Batur, Orkun Işıtmak, Halil Söyletmez ve isimlerini sayacağımız bu kişiler günümüzün sosyal medya fenomenleri. Peki bu kişiler ne kadar para kazanıyor? Gerçekten Facebook, Instagram, Twitter, Youtube gibi sosyal medya aracılığıyla bir çok insan yüzbinlerce takipçi sayesinde üne kavuşmaya ve bu ünlerinin sonucu olarak da sosyal medya hesapları üzerinden astronomik düzeyde para kazanmaya başladı. Reklam gelirleri, sponsorluklar, tv programlarına çıkma ücreti derken sosyal medya fenomenlerinin yıllık kazançları milyonlarca lirayı geçmeye başladı. Özellikle Youtube para kazanma özelliği sayesinde pek çok kişi bu alanda kendi becerilerine göre videolar yayınlayarak para kazanma yolunu tercih ediyor.

Bu yazımızda sosyal medya fenomenlerinin kazandığı paraların ne kadar olduğu hakkında bilgi vereceğiz.

Sosyal Medya Fenomenleri Ne İş Yapıyor ve Aylık Ne Kadar Para Kazanıyor?

Sosyal medya fenomenlerinin ne iş yaptığı ve yaptıkları bu işlerden ne kadar para kazandıkları sorusu, bir çok takipçinin merakını çekmektedir. Bunun yanında Youtube kanalı açarak para kazanmak isteyenler ya da sosyal medya ağları üzerinden takipçi kazanarak reklam geliri elde etmek isteyenler de sosyal medya fenomenlerinin ne kadar gelir elde ettiğini öğrenmek istiyor. İşte ülkemizin en popüler sosyal medya fenomenleri ve kazançları:

Enes Batur Ne Kadar Para Kazanıyor?

Youtube kanalı üzerinden oyun videoları ve eğlenceli videolar çeken Enes Batur, ülkemizde en çok takipçi sayısına sahip fenomenlerden biridir.  Socialblade.com’un verilerine göre Enes Batur sadece Youtube üzerinden aylık 300.000 TL gelir elde etmektedir. Bunun yanında aldığı sponsorluklarla bu rakam daha yükseğe çıkmaktadır.

Danla Biliç Ne İş Yapıyor ve Ne Kadar Para Kazanıyor?

Youtube kanalı üzerinden çekmiş olduğu makyaj yapma ve kişisel bakım videolarıyla ün kazanan Danla Biliç, socialblade.com verilerine göre sadece Youtube üzerinden aylık 250.000 TL gelir elde etmektedir. 

Orkun Işıtmak Ne Kadar Para Kazanıyor?

Youtube fenomenlerinden biri olan Orkun Işıtmak aslında gezdiği yerlerin videosunu çekip bunu takipçileriyle paylaşıyor. Meraklı takipçileri sayesinde oldukça büyük bir üne kavuşan Orkun Işıtmak, socialblade.com verilerine göre Youtube üzerinden aylık 200.000 TL gelir elde etmektedir.

Merve Özkaynak Ne Kadar Kazanıyor?

Makyaj videoları çekerek fenomen olmayı başarmış bir diğer kişi Merve Özkaynak. Youtube üzerinden yayınladığı makyaj videoları ve farklı konsepte içerikleriyle büyük bir takipçi kitlesine ulaşan Merve Özkaynak socialblade.com verilerine göre aylık 200.000 TL gelir elde etmektedir. 

Halil Söyletmez Kimdir ve Ne Kadar Para Kazanıyor?

Oluşturduğu Cumali Ceber karakterleriyle kısa metrajlı videolar çekerek insanları güldürmeyi hedefleyen Halil Söyletmez bu konuda oldukça yüksek bir takipçi kitlesine de ulaştı. Bu ünüyle birlikte dizi ve filmlerde rol alan Halil Söyletmez, bir de başrolünü kendisinin üstlendiği Cumali Ceber isimli filmde oynadı. Halil Söyletmez, socialblade.com verilerine göre Youtube’dan aylık 200.000 TL gelir elde etmektedir.  

Barış Özcan Ne İş Yapıyor ve Ne Kadar Para Kazanıyor?

Asıl işi reklam ve hikaye anlatıcılığı olan Barış Özcan Youtube’da yayınladığı bilgi videolarıyla üne kavuşmuş biridir. Bugün 2.5 milyonun üzerinde abone sayısı olan Barış Özcan, bilgi videolarıyla da ünlü olunabileceğini göstermiştir. Barış Özcan socialblade.com verilerine göre aylık 150.000 TL gelir elde etmektedir.

Kerimcan Durmaz Ne Kadar Para Kazanıyor?

Instagram fenomeni olan ve 3 milyonun üzerinde takipçisi bulunan Kerimcan Durmaz aslında DJ’dir. Metroseksüel görüntü sergilemesi ve marjinal bir karakter olmasıyla ün kazanmıştır. Kerimcan Durmaz, sponsorluklar, TV programları ve DJ’lik gelirleri ile birlikte aylık bir milyonliranın üzerinde kazanç elde etmektedir. 

Sebile Ölmez Youtube Geliri Ne Kadar?

Makyaj videoları ve kişisel bakım videoları çeken Sebile Ölmez, geniş bir kitle yakalamış durumdadır. Socialblade.com verilerine göre Sebile Ölmez’in aylık geliri 125.000 TL civarındadır.

Kafalar İsimli Youtube Kanalı Kimlerden Oluşuyor ve Ne Kadar Kazanıyorlar?

Kafalar isimli Youtube kanalı Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin isimli üç arkadaş tarafından kurulmuştur. Eğlenceli videolar çeken bu üç arkadaş Youtube’da oldukça yüksek abone sayısına ulaşmıştır. Kafalar isimli kanal socialblade.com verilerine göre sadece Youtube üzerinden aylık 300.000 TL kazanç sağlamaktadır.

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazın. Uzmanlarımız en kısa süre içinde cevaplasın.”

İlginizi Çekebilir: Fenomenlerin kazançlarını okudunuz. Siz de fenomen olarak para kazanabilirsiniz. İnternetten Para Kazanma yollarını öğrenmek ve Youtube’dan nasıl para kazanılır sorusunun cevabını görmek için hemen bağlantıya tıklayın.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın