Spot Kredi Nedir Ve Spot Kredi Veren Bankalar

spot kredi nedir

Ve Veren Bankalar : Spot kredi nedir, spot kredi vade süresi, spot kredi erken kapatma, spot kredi faizi hakkında genel bilgi almak ve hangi bankalar spot kredi veriyor sorusunun cevabını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz. Spot Kredi kısa süreli finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılabilecek bir kredidir. İşte Spot Kredi Nedir ve Hangi Bankalar Spot Kredi Veriyor sorusunun cevabı yazımızda.

Spot Kredi Nedir?

Spot kredi, piyasa koşullarındaki gelişmeler göz önünde bulundurularak kısa ve orta vadedeki finansman ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için kullandırılan kredilere verilen isimdir. Spot kredide kredinin faiz oranı, kredi vadesi değişmemektedir, sabit kalır. Piyasada meydana gelen değişiklikler sonucunda faiz oranında ya da vade süresinde farklılık yaşanmaz.

Müşteri krediyi alırken kredi faizi hakkında bilgi alır ve kredi vadesi de spot kredi başvuru sırasında belirlenir. Vade sonuna kadar olan zaman diliminde sabit değerler üzerinden baz alınarak kredinin ödemeleri gerçekleştirilir. Krediyi kullanan kişi ya da banka spot kredinin erken kapatma işlemini gerçekleştirememektedir.

Spot Kredi alındığında kredinin son taksitinin ödeneceği tarihe kadar kredi açık kalır. Spot Kredi için başvurusu sırasında görüşülen kredi vadesi bittiğinde kredi de kapanmış olur.

Spot kredi veren pek çok banka bulunmaktadır. Spot kredi için kredi faizi ve kredinin diğer masrafları vade sonunda alınmaktadır. Bu masraflar anapara ile beraber alınmaktadır.

İşte Spot Kredi Veren Bankalar.

-İş Bankası Spot Kredi

-Akbank Spot Kredi

-Ziraat Bankası Spot Kredi

-Denizbank Spot Kredi

-Vakıfbank Spot Kredi

-Garanti Bankası Spot Kredi

Spot Kredi’nin Avantajları

-Vade sonuna kadar uygulanan faiz oranı değişmemektedir.

-Faiz oranında değişiklik olmadığı için vade sonunda ne kadar faiz ödeyeceğinizi bilirsiniz. Bu durum size nakit paranızı yönetmeniz için yarar sağlayacaktır.

Spot kredinin faiz oranı diğer kredilere göre daha azdır.

-Kısa sürede gerçekleştirmek istediğiniz nakit ihtiyaçlarınızın karşılanması için kullanılabilir.

-Spot Kredi, faiz ve anapara için yapacağınız ödemeler kredinin vade süresinin sonunda yapılamak üzere kullanılabilir. 

- ödemeleri ara dönemlerde olacak şekilde anacak anapara ödemesi vade süresi bittiğinde ödenecek biçimde bankadan alınabilir.

Spot Kredi Erken Kapatılır Mı?

Spot Kredi aslında erken kapatılmamaktadır. Kredinin vade süresi bittiği zaman bu kredi kapanmış olur. Ancak siz spot krediyi alırken “erken ödeme opsiyonlu” olarak bankadan aldıysanız bu durumda kredi vadesinden önce kredi borcunuzu ödeyerek krediyi de kapatabilirsiniz. Ancak bu durum her bankada yapılmayabilir. Bu nedenle Spot Kredi almadan önce bankanın şubesine giderek kredi şartlarını, ödeme koşullarını ve özellikle krediyi erken kapatma konusunu görüşmelisiniz.

Spot Kredi başvurusu yapmak için hangi bankadan spot kredi almayı düşünüyorsanız o bankanın şubesine giderek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu yapmadan önce kredinin faiz oranı, vade süresi, aylık ödeme yapacağınız taksit tutarı gibi bilgileri de konuşarak kredinizin genel hatları hakkında bilgi alabilirisiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın