Sürekli Kredi Notu Sorgulama Kredi Notunu Düşürür Mü?

kredi-notu-sorgulama-dusurur-mu

Sürekli Kredi Notunu Düşürür Mü? : Kredi notunu öğrenme işlemini sürekli yapıyor olabilirsiniz. Sürekli kredi notunu sorgulama ile kredi notu düşer mi yazımızda açıkladık. Kredi notu düşmesi ne demek diye baktığımızda kredi kartı ya da kredi başvurularınızda önünüze çıkacak bir engel olabilir.

Kredi notu her gün sorgulatıyorsanız yada ayda bir kez kredi notu sorgulama yapıyorsanız bu durum sizin kredi notunuzu etkiler mi merak ediyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

Kredi Notu Sorgulama Kredi Notunu Düşürür Mü?

Kredi notu sorgulama işlemini sıklıkla yapıyor olabilirsiniz. Kredi notunuzu SMS ile kredi notu öğrenme, internet bankacılığından kredi notu öğrenme ya da şubeden kredi notu öğrenme şeklinde yapabilirsiniz. Peki sıklıkla kredi notu öğrenme kredi notunu etkiler mi?

Kredi notunu sorgulamak kredi notunu etkilemez. Yani kredi notu sorgulama kredi notunu düşürmez. İstediğiniz gibi kredi notunuzu sorgulatabilirsiniz. Kredi notunuz bu sorgulama işleminden etkilenmemektedir.

Kredi notu sorgulatma kredi ya da kredi kartı almadan önce yararınıza olabilir. Kredi notu ne zaman güncellenir diyorsanız kredi notu her ay güncellenmektedir. Bu nedenle başvurularınızı yapmadan önce kredi notunuzu sorgulayarak kredi skorunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz düşükse başvurularınız onaylanmadığında sürprizle karşılaşmazsınız.

Kredi puanı her ay güncellendiği için KKB tarafından hazırlanan kredi notu sorgulama işlemini de içeren paketler bulunmaktadır. İsterseniz bu paketleri satın alabilir ve kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Neden Düşer? 

Kredi notu bankacılık işlemlerinizde özellikle kredi ve kredi kartı başvurularınızda oldukça önemli bir puandır. Kredi notunun düşmesinde etkili pek çok neden olabilir. Kredi notum neden düşük diyenler için nedeni şu durumlar olabilir;

-Kredi kartı borcunuzu ödemezseniz kredi notunuz düşecektir.

-Bankadan aldığınız ihtiyaç kredisi, bireysel krediler, konut kredisi ya da taşıt aldıysanız ve taksitlerinizin borçlarını zamanında ödemezseniz kredi notunuz düşecektir.

-Vergi dairelerine ve resmi kurumlara borcunuz bulunuyorsa borçlarınız nedeniyle icralıksanız bu durumda da kredi notunuz düşecektir.

Bu durumları yaşıyorsanız kredi notunuz düşecektir. Kredi notunun düşmesine neden olacak daha pek çok neden bulunmaktadır. Ancak bu durumlar sıklıkla karşılaşılan kredi notu düşme nedenleridir.

Kredi notunu sorgulamak için farklı pek çok yok bulunmaktadır. İsterseniz SMS ile kredi notunuzu sorgulatabilir, isterseniz internet bankacılığından kredi notunuzu sorgulatabilir isterseniz şubeden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemlerinde ise genellikle ücret alınmaktadır.

Banka Kredi Notu Yükseltme Nasıl Yükseltirim? Teknikleri Neler? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster