Tavukçuluk Kredisi Şartları, Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur?

tavukculuk-kredisi

Tavukçuluk Kredisi Şartları, Nasıl Kurulur? : Tavuk çiftliği kurmak için gerekenler,  tavuk çiftliği destekleri, tavuk çiftliği şartları hakkında bilgi alabileceğiniz yazımızda olarak ve geri ödemesiz tavuk çiftliği kurma hakkında açıklamalara yer verdik. Tavuk çiftliği kurarak kendi işinizi kurabilir, fazla ekipmana ihtiyaç duymadan tavuk çiftliği işinize başlayabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur?

Tavuk çiftliği kurma detaylandırılabilir bir iştir. Ancak tavuk çiftliği kurmak için gerekenler tavuk kümesi, yumurta üretimi için yumurta bırakan tavuklar, yumurta kartonları ve temiz su çeşmelerinin olması çiftliğin kurulması için gereklidir. Tavuk çiftliği kurmak için gelir gider dengesini kurmalısınız ve bu iş için bir bütçe oluşturmanız gerekiyor. Galir gider durumunuzu az çok hesapladıktan sonra tahmini kar durumunuzu da hesaplayabilirsiniz.

Tavuklar alındıktan sonra yaşamaları için bir ortam, tesis oluşturulmalıdır. Yumurta veren tavuklar ile iş yapacaksanız bu tavuklar yem, su, atık öğütücü cihazların bulunduğu tel kafes içinde beslenirler, yaşarlar. Gerekli malzemelerden oluşan bir ortamı hazırladıktan sonra ve tavuklarınızın ihtiyaçlarını karşılayarak tavuk çiftliğini kurabilirsiniz.Bu açıklama tavuk çiftliğini nasıl kurarım sorunuza da cevap niteliğinde olabilir.

Tavukçuluk Kredisi Şartları

Devlet destekli olarak verilen tavukluk kredilerinden faydalanarak tavuk çiftçiliği açabilirsiniz. Salma tavukçuluk, ördek, kaz, hindi yetiştiriciliği ve yumurta tavukçuluğu gibi tüm işleri tavukçuluk kredisinden faydalanarak yapabilirsiniz. Tavukçuluk kredisinden faydalanabilmek için gerekli olan bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartları karşılayan kişilere kredi verilmektedir.

Tavukçuluk kredisi şartları şunlardır;

-Öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olunması gerekmektedir.
-Hayvancılık kayıt sistemine kaydınızın olması gerekmektedir.
-3 yıl süre boyunca hayvancılık faaliyetleriyle uğraştığınızı belgelemeniz ya da Tarım ile ilgili olan bir yüksekokuldan mezun olmak
-Diğer özel şartları da karşılamak gerekmektedir.

Tavuk çiftçiliği kurmak isteyen çiftçilere %80 oranına kadar hibe kredi kullandırılmaktadır.

Kredi Alabilmek için Tavuk Adeti Şartları Nelerdir?

Tavuk, yumurta ve piliç yetiştiriciliği yapmak isteyen işletmeler için her dönem asgari üretim miktarları bulunmaktadır. Bu miktarlar şunlardır;

-Etlik piliç yetiştiriciliği için 10.000 adet

-Hindi, ördek, kaz ve bıldırcın yetiştiriciliği için 2500 adet

-Deve kuşu yetiştiriciliği için 50 adet

-Yumurta tavuğu yetiştiriciliği için ise 5000 adet üzerinde üretim yapılması gerekmektedir.

Tavuk Çiftliği KOSGEB Kredi

Tavuk yetiştiriciliği işiyle ilgilenmek istiyorsanız ve tavuk yetiştiriciliği KOSGEB Hibe Kredi‘den faydalanmak istiyorsanız bu durumda uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmanız gerekiyor. Bu eğitim Girişimcilik Destek Programı Kosgeb Destekleri ile tavuk çiftliğini kurabilirsiniz ve bu çiftliğinin tüm giderleri için geri ödemenize gerek kalmadan destek alabilirsiniz. Devlet tarafından sağlanan bu finans desteğinde geri ödeme yapmanız gerekmiyor. Geri ödemesiz KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi almak isteyenler İMALATA/10.13 Et ve kümes hayvanlarının üretilmesi şeklinde hibe desteğinden faydalanabilirler.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster