TEB Bankası Esnaf Kredileri

teb esnafa kredi

TEB Bankası Esnaf Kredileri : TEB’den kredi ve kredi kartı başvurusu yapan esnaflar destek alabilir. Esnaf kredi başvurusu yapanlar kredilerini aldıktan sonra işletmelerini büyütebilir, başarılarını ve kazançlarını artırabilirler. TEB esnafa yardımcı olmak için çeşitli eğitimler de veriyor. Kadın esnaflar için de ayrıca kredi paketleri bulunuyor. TEB’den alabileceğiniz esnafa özel krediler hakkında bilgi almak için yazımzı okumaya devam edebilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası esnaflar için kredi veren ve en çok tercih edilen bankaların başında gelmektedir. TEB tarafından Nakdi Krediler hizmeti verilmektedir. Bu kredi paketleri arasında ilk olarak Spot kredilerden bahsedelim. TEB esnaf kredileri arasında bulunan Spot kredilerin faiz oranları ve vade süresi kullanım tarihinde belirlenir ve anaparanın tahsilâtı vade sonunda gerçekleştirilmektedir. Spot kredilerin en önemli özellikleri arasında kredi vadesinin yıllık, aylık ya da haftalık olarak belirlenebilme özelliğidir.

TEB tarafından kullandırılan bir diğer pakette ise Rotatif krediler bulunmaktadır. Bu krediler firmaların ticari faaliyetlerinin devamını sağlayabilmesi adına ihtiyaç duyduğu ham madde, üretim ve dağıtım giderlerinin karşılanabilmesi için verilen bir kredi türüdür.  Döviz kredilerinde ise döviz ile ticaret yapan esnaflar bu krediden faydalanmaktadır.  TEB tarafından ayrıca sıfır faizli teknoloji kredisi de verilmektedir. KOBİ’ler 12 aya varan vade seçenekleriyle faizsiz olarak bu fırsattan yararlanabilmektedir.

TEB, esnaflara özel olarak verdiği ile de önemli bir destek sağlamaktadır. Özellikle kadın işletmecilerin işletmelerini büyütmelerine adına önemli bir destek sunulmaktadır. Banka tarafından 6 yıl vadeli olarak 100.000 TL kredi de verilmektedir. 55 yaşını aşmayan kadın esnaflar için düzenlenen bu kredi kapsamında KOBİ vasfına sahip olunması gerekmektedir. TEB esnaf kredileri dışında esnaflara özel olarak çek karnesi, sanal ve gerçek pos hizmeti ve teminat mektubu gibi konularda da hizmet sağlamaktadır.

TEB esnaf kredi paketleri aşağıdaki gibidir. İhtiyacınız olan kredi ürününü seçtikten sonra TEB şubesine giderek kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında işletmenizi büyütmek, geliştirmek için kredinizi kullanabilirsiniz.

-Nakdi Krediler

-Gayrinakdi Krediler

-AFD Kredileri

-Arena Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi

-Exim Bank Kredileri

-Hazine Müsteşarlığı Destekleri

-KOSGEB Destekli Krediler

-Kadın Patrona Özel EBRD Kredileri

-KGF Patron Destek Kredisi

-TEZ Kredi

TEB esnafa özel farklı destekler de veriyor. TEB’in sunduğu eğitimler ile işletmeleri başarı göstermelerine yardımcı oluyor. Başarıları sayesinde daha çok kazanmak isteyen işletmelere TEB destek sunuyor.

-TEB KOBİ Akademi

-TEB İşletme Uzmanları

-Girişim Bankacılığı

-TEB KOBİ Destek Hattı

-TEB KOBİ Kulüp

-TEB KOBİ TV

-KOBİ Lingo

-TEB POS ve Üye İş Yeri

-Vergi Rehberi

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın