TEB Bonus Kredi Kartı İptal Ettirme

teb bonus kredi kartı

İptal Ettirme : TEB Bonus Kredi Kartı’ nızı kullanmayacaksanız iptal etme işlemi ile kartınızı kullanmaya kapattırabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile ya da şubeden kredi kartı iptalini yapabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı yazımızda açıkladık. Kredi kartı borcunuz varsa bu borçlarla ilgili olarak da işlem yapmanız gerekiyor. İşte TEB Bonus Kredi Kartınızı nasıl iptal ettireceğiniz ve kredi kartı iptalinde dikkat etmeniz gerekenler.

Kredi kartı kullanmak her ne kadar avantajlı gibi görünse de doğru bir şekilde ve ihtiyaç halinde kullanılmaması nedeniyle kart sahiplerini zor duruma düşürebiliyor. Özellikler gelire göre yapılmayan harcamalar ve ihtiyaç olmadan alışverişlerde kullanılması sıkıntıların

çıkmasına neden oluyor. Bu nedenle de kredi kartı sahipleri kredi kartı kullanımını bırakmayı tercih ediyorlar ve kredi kartını iptal ettirmek istiyorlar. Yazımızda TEB Bonus Kredi Kartınız artık kullanmak istemeyenlerin kart iptalini nasıl yapacaklarını açıkladık.

Harcamaların kontrollü yapılamaması gelirinizin borca gitmesine neden olurken ödenmeyen borçlar için bir de faiz ödemek zorunda kalırsınız. Ayrıca ödenmeyen borçlar da kredi notunun düşmesine neden olur.

Kredi Kartını İptal Ettirmeden Önce

TEB Bonus Kredi Kartı’nızı iptal ettirmek istiyorsanız öncelikli olarak kredi kartınızın hiç borcunun olmaması gerekiyor. Yani kartınızı iptal ettirecekseniz önce borçlarını ödeyin. Bankalar içerisinde borç, ileriki dönem taksitleri olan kartların kapatılmasını istemezler. Bu gibi durumlarda kartlarını iptal ettirmek isteyen müşteriler biraz zorluk  yaşayabilir.

Kredi kartınıza borcunuz kalmazsa TEB şubesine giderek kredi kartınızın iptal ettirilmesini talep edebilirsiniz.

TEB Bonus Kredi Kartı İptali

TEB Bonus Kredi Kartı’nızı artık kullanmak istemiyorsanız isterseniz şubeden kart iptalini yapabilirsiniz. TEB şubesine gittiğinizde kredi kartınızı iptal ettirmeniz için dilekçe yazmanız gerekebilir. Bu dilekçeyi yazıp ilgili banka personeline verdikten sonra kredi kartınız iptal edilir.

TEB Bonus Kredi Kartı iptal işlemi için şubeye gitmek istemiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak da iptal ettirebilirsiniz. 444 0 666 numarasını arayarak ilgili adımları takip edin ve kredi kartı iptalinizi gerçekleştirin. Bu işlem için müşteri numaranız gerekebilir.

Kredi kartınızı iptal ettirmeniz için kartınızın borcu olmamalıdır ve varsa bu borçlar tamamen ödenmelidir. Sonrasında banka ile iletişime geçerek kredi kartınızı iptal ettirdiğinizden emin olabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster